13 червня
Завантажити ще

Український актор Томусяк, який потрапив до "чорного списку" Мінкульту: У "Сонцепеці" не знімався, Росію та Крим не відвідував

Український актор Томусяк, який потрапив до

Відомий український актор Валентин Томусяк, який опинився у списку "російських" артистів, які несуть загрозу національній безпеці України, прокоментував інцидент. Актор припускає, що потрапив до "чорного списку" через фільм "Сонцепек", до якого ніякого відношення він не має. Про це він заявив у своєму Фейсбуці.

- Сьогодні в моєму житті сталася дуже неприємна та шокуюча подія. Я дізнався, що моє ім'я було внесено до списку людей, які загрожують національній безпеці України, таке рішення було ухвалено СБУ та Мінкультом нашої країни. Чому? Тому що я начебто причетний до зйомок антиукраїнського фільму, знятого країною-агресором, який ганебно описує події на Донбасі, назва якого "Сонцепек". Мені дивно, що я зараз маю писати цю посаду, і начебто виправдовуватися, бо не маю жодного відношення до цього продукту, - заявив Томусяк.

Також актор зазначив, що з початку конфлікту на Донбасі він не відвідував території Росії та тимчасово окупованого Криму.

- Більше того, я не був у Росії, чи на анексованих територіях, чи в Криму з початку війни. Я не розумію, чому зараз під загрозою моя кар'єра та репутація, а ще мій емоційний стан. Чекаю, що влада країни виправить цю жахливу помилку якнайшвидше і принесе мені особисті вибачення, - підкреслив він.

Міністерство культури та інформаційної політики України щодо надання СБУ додало до "чорного списку" 32 артистів. У відомстві заявили, що всі, хто потрапив до списку, є російськими артистами, які задіяні у фільмі "Сонцепек". Серед них виявився український актор Валентин Томусяк, який до цієї кінострічки не має відношення.

Першою на інцидент відреагувала дружина Томусяк – відома українська актриса Катерина Тишкевич. Вона виключила ймовірність, що у "чорному списку" Мінкульту міг опинитися російський тезка її дружини, а також підтвердила, що Томусяк не знімався у фільмі "Сонцепек".