3 жовтня
Завантажити ще

300 метрів тканини та пів року роботи: дизайнерка створила нові костюми для балету "Жизель" з Кухар і Стояновим

300 метрів тканини та пів року роботи: дизайнерка створила нові костюми для балету

Дизайнер українського бренду Malva Florea Мальва Вербицька створила оновлені костюми до 180-річчя легендарного французького балету "Жизель". Показ пройшов у Жовтневому палаці перед початком вистави. Моделями стали самі учасники балету, включаючи виконавців головних ролей Олександра Стоянова та Катерину Кухар. Вони виходили на імпровізований подіум під акомпанемент піаніста Євгена Хмари.

Бренд Malva створив понад 30 сценічних костюмів, на які пішли понад 300 метрів тканини та пів року копіткої роботи. Для ручної вишивки використовували чеське скло та бісер, спеціальні італійські декоровані стрічки, мережива, страусине пір'я та особливі матеріали, що створюють ілюзію ювелірних прикрас.

- Балетні костюми – симбіоз двох глибоких арт-історій. Це емоція в русі та динаміці людського тіла, донесення ідеї твору та загострення почуттів. Безумовно, це і чисте мистецтво, і в той же час складний конструктив з точки зору технології продакшну. Для мене як дизайнера створення оригінальних костюмів стало справжнім викликом. Вже два століття містична та таємнича «Жизель» хвилює хореографів, виконавців та публіку. Ми хотіли розкрити глядачеві цю історію у дусі нашого часу, – розповіла дизайнерка.

За словами Катерини Кухар, для балерини важливо, щоб сценічний костюм був ексклюзивним і відрізнявся від образів інших виконавиць тієї ж ролі.

- Балетні костюми мають певну специфіку, і дуже рідко хто з фешн дизайнерів може вловити цей стиль, комфорт. Тому що одна справа ходити подіумом, інша – танцювати в цих костюмах. І Мальві вдалося не тільки створити неймовірно гарне вбрання, але й розібратися в правильному крої балетних костюмів, перебуваючи далеко від нас. У нас практично не було примірок і все ідеально сіло з першого разу, – зізналася балерина.

Серед гостей вечора можна було зустріти Настю Каменських, Валентину Хамайко, Ліду Лі, Ксенію Мішину, Поліну Неню, Фаїну Тедеєву, Лесю Нікітюк, Максима Чмерковського, Меловіна, Лану Кауфман, Ліліт Саркісян.

Новини по темі: Катерина Кухар Балет