Завантажити ще

У Прип'яті презентували вінілову платівку "Звуки Чорнобиля" - її можна купити за 1986 гривень

У Прип'яті презентували вінілову платівку

Режисер та музикант Валерій Коршунов презентував у місті-привиді Прип'ять вінілову платівку "Звуки Чорнобиля". До неї увійшли 10 треків, створених на основі звуків із чорнобильської зони відчуження – тріск дозиметра, скрип оглядового колеса, шум рудого лісу, луна, гуркіт течії, навіть звуки із середини Чорнобильської АЕС. Треки записали українські та світові музиканти: ісландці GusGus, KAZKA, технодиджей Bjarki, бітбоксер Dub FX, французи TELEPOPMUSIK, Сергій Міхалок та Саша Чемеров, «Вагоновожаті», ATOMIC SIMAO та соло-виконавці Стасік та KRUTЬ. Вартість платівки символічна – 1986 гривень.

Для презентації обрали двір біля однієї із покинутих шкіл Прип'яті. На порозі напівзруйнованої будівлі навіть можна побачити пожовклі зошити: "Перевірна контрольна робота з алгебри учениці 6-А класу Адаменко Олени". За словами Валерія Коршунова, школа у нього асоціюється з дитинством та людяністю.

Весь прибуток від продажу платівок піде на допомогу ліквідаторам та постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС за допомогою нового сервісу HELP CHORNOBYL. Адже, Звуки Чорнобиля – насамперед соціальний проект, створений з метою культурного переосмислення трагедії у минулому та подолання її наслідків у майбутньому. Це сучасне переосмислення відомої катастрофи музикантами, які з різних боків розповідають історії Чорнобильської катастрофи, яка торкнулася мільйонів людей у всьому світі.

Валерій Коршунов

Фото
Фото
27 Жовтня 202118:10

Платівка випущена обмеженим тиражем у 500 екземплярів, зроблена з вінілу, що світиться в темряві і має обкладинку з доданою реальністю, на якій, за допомогою мобільного додатку CHRNBL, портрети музикантів оживають і розповідають про написані пісні.

Разом із платівкою презентували і продовження проекту. У новому сезоні “Sounds of Chоrnobyl. vol. 2: Radiation” українські електронні музиканти Woo York, Voin Oruwu, Na Nich, Zavoloka також напишуть нові музичні композиції для проекту та відіграють живі виступи у зоні відчуження.

Довідка Коротко про

Проєкт «Звуки Чорнобиля» було розпочато громадським та культурним діячем Валерієм Коршуновим у 2018 році. У 2019-му році найвідоміший бітбоксер світу та хедлайнер ATLAS WEEKEND 2019 - Dub FX відвідав зону відчуження, де створив та записав пісню про Чорнобиль.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Центру організаційно-технічного та інформаційного забезпечення УЗВ та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Національного Музею Чорнобиль, МГО «Центр ПРИП'ЯТЬ.ком», МГО «Європейський Інститут Чорнобиля» та проєкту ARTEFACT.

Новини по темі: Чорнобиль Прип'ять