Завантажити ще

Сергій Свєтной, що стояв поруч із Галиною Хатченс у момент фатального пострілу: Я тримав її на руках, коли вона вмирала

Сергій Свєтной, що стояв поруч із Галиною Хатченс у момент фатального пострілу: Я тримав її на руках, коли вона вмирала
Фото: facebook.com/sergey.svetnoy

З'являються нові подробиці трагедії, що сталася з Галиною Хатченс на знімальному майданчику фільму «Іржа». Нещасного випадку можна було уникнути, якби за зброєю стежив професіонал. Таку думку на своїй сторінці у Фейсбуці висловив освітлювач Сергій Свєтной, який працював із загиблою.

"Я знав Галину не один рік. Я працював з нею майже на всіх фільмах. Іноді ми ділили їжу й воду. Ми знімали під палючим сонцем і мерзли у снігах. І ми дбали один про одного. Так, я можу сказати з упевненістю на 100% - вона була моїм другом. БУЛА!!!" - написав Свєтной.

Він зазначив, що отримав багато листів і дзвінків від різних ЗМІ з різних країн з проханням розповісти, що трапилося.

"Я стояв пліч-о-пліч з Галиною під час цього фатального пострілу, який забрав її життя і поранив режисера Джоела Соуза. Я тримав її на руках, коли вона вмирала. На моїх руках була її кров. І я хочу висловити свою думку, чому це трапилося. Я вважаю, що маю на це право. Всьому виною недбалість і непрофесіоналізм", - написав освітлювач.

За його словами, недбалість виявилася в тому, що людина, яка мала перевірити зброю, цього не зробила. Не виконала свої обов'язки і людина, яка мала сказати, що на майданчику - заряджена збря, і та, що була відповідальна за перевірку зброї перед тим, як принести її на майданчик.

"Вважаю, що у нас були професіонали у всіх департаментах за винятком департаменту, який відповідав за зброю. Не може 24-річна річна дівчина бути професіоналом у цій справі... Професіонали - це люди, які провели не один десяток років на майданчику, це люди, які знають свою роботу від а до я, це люди, у яких безпека на майданчику вже на рівні рефлексів. Їм не треба говорити покласти мішок на штатив, закріпити сходи в декорації або огородити місце вибуху. У них це в крові", - зазначив Свєтной.

Він також додав, що важко переживає смерть подруги. Так само, як і чоловік загиблої Мет Хатчинс, її син та Алек Болдуін, що зробив фатальний постріл.

- Нікому не бажаю пережити те, що пережив... Алек Болдуін, до рук якого вклали цей пістолет. Йому тепер жити з цією думкою все життя - що він позбавив життя людину з вини непрофесіоналів, - сказав освітлювач

Він також подякував операторові камери Реду Русселю, який був поруч після пострілу і допомагав рятувати Галину. І медика на майданчику Шерлін Шаефір, яка «зробила все можливе для порятунку життя оператора».

Нещасний випадок стався 21 жовтня на ранчо Bonanza Creek поруч з Санта-Фе, штат Нью-Мексико. Під час зйомок однієї зі сцен фільму "Іржа" Алек Болдуін мав був стріляти з холостої зброї. Замість цього патрон вибухнув, розлетілися уламки. Оператор Галина Хатчинс померла в лікарні. Також був поранений режисер Джоел Соусу. Пізніше стало відомо, що за зброю відповідала 24-річна Анна Гутьєррес-Рід, яка була недосвідченою і часто допускала помилки.

Сергій Свєтной народився в Німеччині, виріс в Україні. Самостійний оператор і світлототехник, а також співпродюсер "DA! ФІЛЬМИ". Співпрацював на знімальному майданчику з Павлом Едельманном, Тоні Кей, Вілко Філаком, Шейном Хурблаттом, Андрієм Парехом, Ялло Фабером, Джонатаном Селою, Романом Васьяновим, Роббі Райаном, Жан-Полем Серезеном, Жан-Луї Віаларом, Бріттою Мангольд, Себастьяном, Пфаффенбіхлер, Бен Дельфін, Махер Малех, Даніель Готтшалком, Франко Пароні, Сержом Романом та іншими.