Завантажити ще

Іван Краско після інсульту не може позбутися від задишки і не хоче жити до 120 років

Іван Краско після інсульту не може позбутися від задишки і не хоче жити до 120 років
Фото: Артем КІЛЬКІН

Російський актор Іван Краско планував повернутися на сцену театру відразу після одужання. Але відновлення після інсульту затягнулося, і разом з цим стало зрозуміло, що повноцінно продовжити кар'єру 91-річний актор вже не зможе. Краско вирішив відмовитися від довгих вистав (а таких у нього більшість). Про це 20 жовтня він розповів в ексклюзивному інтерв'ю КП.

- Мені люди добра бажають. Кажуть: "Вам жити до 100 - точно". Я кажу: "Спасибі, років 9 може і винесу". А хтось каже жити до 120 років. Я кажу: "Хлопці, тут я не обіцяю", - говорить Іван Краско. -

За словами актора, раз у раз виявляються підлянки організму. До них Краско відносить, наприклад те, що тепер у театрі йому потрібно три заходи, щоб піднятися до гримерки.

- Я просто йду, сідаю і відпочиваю. То одна нога, то інша закручується. Я так перечекаю, помасажую ногу. І начебто нормально. Ну, і ця задишка не відпускає, звичайно, - нарікає старий актор.

Зараз для Івана Краска, як він сам зізнається, головне - дочекатися повноліття своїх синів. Це йому цікаво, а жити 120 і більше - навпаки, нецікаво.

- Я тут недавно заявив, що у мене дивні сигнали у організму. Всякому овочу свій час, це природно. Випробування в 120 років на людину вішати не треба. Це недобре побажання. Люди хочуть, щоб я став прахом таким? І тут я відразу і зрозумів. Мені це не цікаво. Це слово було поводирем у моєму житті завжди. Мені цікаво, і я чекаю, коли мої хлопці дозріють, - зізнається Краско. - Один уже повнолітній, а другому в лютому буде 18 років.

Інсульт, за словами артиста, його сильно підкосив. Після нього він так і не відновився.

- Інсульт мене так налякав, - зітхає артист. - Коли раптом стався вибух, як коротке замикання - в центрі черепушки. Мозгова діяльність у мене все-таки головна. Дай бог, звичайно, довше пожити. Але важко, організм старіє. Після інсульту я відчув себе на 100 років старше. Я якось осів, все у мене стало тяжким. Думаю, агов, обережніше, давай-ка, діда.

У свою чергу директор Івана Краска В'ячеслав Смородінов сподівається, що актор залишиться грати хоча б в одній виставі, а якщо не завершувати кар'єру, то взяти паузу хоча б до кінця цього сезону, щоб добре відновитися. Тим більше, у віці Краска рекомендується піти на дистанційку через нові спалахи коронавіруса.

- Там у нього невелика роль. Решта спектаклів даються важко. Ноги йдуть у нього, але він дуже сильно втомлюється. Для нього сходи - перешкода, велика задишка і сильно тиск скаче. Він відчуває, що не подужає спектаклі. Сильно його вибив з колії інсульт. Про завершення кар'єри він не говорить ані так, ані ні. Хоча раніше кричав, що не кине театр, що це його ліки, що його сцена лікує. А тепер в суперечку більше не вступає, - розповів Смородінов.

Історія питання

Івана Краска госпіталізували з підозрою на інсульт 26 серпня. Нездужання актор відчув за кілька днів до цього, коли відпочивав на дачі в селищі Керро в Ленобласті зі своєю сім'єю: двома синами і колишньою дружиною Наталею Вяль. Краско до останнього бадьорився і відмовлявся звертатися до лікарів - не дивлячись на те, що, як поділився з близькими, ніби відчув різкий удар в голову. Однак це не завадило актору сходити "до лазні". Пізніше його стан різко погіршився. І Краска все-таки відправили на обстеження до медиків.

Наталя Вяль - третя дружина (2001 - 2011) Краска, в шлюбі з нею у актора народилися сини Іван і Федір. Після розлучення Іван Іванович залишив свою квартиру Наталії та дітям. У вересні 2015 року Іван Краско одружився зі студенткою Наталею Шевель. Пара розлучилася в 2018-му році. У травні 2021-го ходили чутки, що 90-річний актор зібрався одружитися знову.

Новини по темі: Актори фарби про інсульт