Загадковий російський письменник Віктор Пелевін, який задовго до Бенксі почав демонструвати, що таке анонімність автора в мистецтві, нібито виявився в Москві, де провів спонтанну автограф-сесію. Про це 25 вересня повідомив телеграм-канал "Нещадний піарник ".
Ніяких подробиць про подію не додавалося, лише кілька фотографій: з якогось "таємного підвалу": на них чоловік в темних «пелевинских» окулярах і з залисинами (імовірно, так і міг би виглядати автор "Чапаєва і порожнечі", який 20 років не з'являвся на людях) підписує екземпляри вісімнадцятого роману письменника «Transhumanism Inc.», який вийшов в серпні цього року.
У видавництві «Ексмо», з яким співпрацює Пєлєвін, заявили " Фонтанці ", що ніякої зустрічі, про яку знало б видавництво, не проводилося.
- Цілком можливо, якісь шахраї спеціально найняли людину, - припустила гендиректор видавництва Євгена Капьева. Але зазначила, що «Пєлєвін - майстер різних інтриг» і «нічого не можна виключати».
І дійсно, нічого не можна виключати. Пєлєвін не користується соцмережами і приховує свій мобільний номер. Багато його колеги, в тому числі видавці та редактори його книг, не можуть з ним зв'язатися місяцями, а більшість з них ніколи з ним не зустрічалися і не бачили зображень. Більшість (якщо про пару фотографій так можна висловитися) зображень, за якими шанувальникам відомий візуальний образ Пелевіна, зроблені на початку століття і в 90-х роках минулого. Невідомо навіть, де він живе. П'ять років тому в соцмережах повідомляли про смерті Пелевіна. Інформацію ніхто не підтвердив і не спростував, але романи справно продовжують виходити, а хто їх насправді пише - ніколи ніхто не знав.
Через кілька годин російський письменник і головний редактор російського випуску журналу Esquire Сергій Мінаєв в своєму телеграм-каналі трохи прояснив ситуацію з автограф-сесією. Він опублікував обкладинку нового номера, де на обкладинці зображений той же чоловік, який напередодні розписувався на книгах Пелевіна.
- Жовтневий номер Esquire зроблений за заповітами Віктора Олеговича та повністю присвячений спотвореної реальності або, як тепер її називають: фейк-ньюз, - написав Мінаєв. - Але не все в номері - фейк. Найголовніші герої - справжні. Ми запропонували читачеві самому розібратися що є правдою, а що вигадкою. Хоча, різниці між ними все менше і менше.
Виходячи зі сказаного, на обкладинці як і раніше може виявитися як сам Пєлєвін, так і загримований під письменника хто завгодно. З огляду на, що крім самого Пелевіна ніхто не знає, чи реальний Пєлєвін і як він виглядає зараз, обидва варіанти як і раніше повністю можливі. Крім постпостпостмодерністской загадки з героєм обкладинки, в журналі анонсовані уривок з книги, написаної штучним інтелектом, що видає себе за відомого письменника, фото, зроблені за допомогою технології діпфейк, придумані новини, фальшиві розслідування і постановочне інтерв'ю з людиною, яка не дає інтерв'ю.