Сегодня 26 сентября +23°C
Україна презентувала світовій спільноті новий регіональний літак Ан-158

Україна презентувала світовій спільноті новий регіональний літак Ан-158

Комментарии: 14

Українське державне підприємство «Антонов» продемонструвало на французькому авіасалоні «Paris Air Show’ 2011» свій новий продукт Ан-158 –регіональний реактивний літак, призначений для перевезення 99 пасажирів на відстані до 4000 км. Це перший літак об’єднаного АНТК ім.Антонова та Київського авіаційного заводу «Авіант» - єдиного центру, відповідального за розробку, виробництво та інтегральний супровід в експлуатації літаків «Антонов».

Літак Ан-158 вже завершив сертифікаційну програму випробувань та розпочав випробування з розширення умов експлуатації. У лютому 2011 року Ан-158 виконав 16 польотів у Ірані, довівши свою здатність базуватися на аеродромах, розташованих на висоті 2200 м над рівнем моря.

На думку українських авіавиробників, для світових авіакомпаній Ан-158 стане достойним доповненням свого попередника Ан-148, на базі якого він створений. В обох літаків єдині основні системи, двигуни, обладнання кабіни екіпажу та системи керування. У них спільна система технічного обладнання та ремонту, система підготовки та навчання екіпажів, що дозволяє експлуатантам цих літаків знизити витрати на обслуговування, ремонт та навчання. За рівнем комфорту пасажирської кабіни Ан-158 та Ан-148 відповідають найсучаснішим магістральним лайнерам, за характеристиками та рівнем безпеки – світовим стандартам та вимогам.

Утім Ан-158 перевершує Ан-148 за кількістю пасажирів (99 проти 85), об’ємом багажних приміщень, економічністю перевезень.

Нині, враховуючи побажання замовників, ДП «Антонов» працює над подальшим розвитком Ан-148 та АН-158, зокрема, над варіантом підвищеного комфорту АН-168.

Загалом запланований обсяг продажів літаків Ан-148/-158/-168 та їхніх модифікацій комерційного та спеціального призначення складає близько 500 одиниць. Основними ринками Ан-148/-158/-168 є Росія, Україна, інші країни СНД, Латинської Америки та Близького Сходу.

Також під час виставки «Paris Air Show’ 2011» «Антонов» провів низку переговорів з представниками авіапромисловості багатьох країн світу щодо можливих напрямків співпраці, зокрема, створення нових типів авіаційної техніки.

Офіційний сайт Le Bourget (англ.)

Довідка

Регіональний реактивний літак нового покоління Ан-148 призначений для перевезення 68-85 пасажирів на відстань до 4400 км. Це – конкурентоспроможний продукт, створений на ДП «АНТОНОВ» у співробітництві з понад 30 підприємствами України та близько 200 підприємствами з інших 14 країн світу.

Ан-148 – перший літак, розроблений в країнах СНД з застосуванням комп’ютерних технологій, що дозволило значно вдосконалити та прискорити процес випробувань та запуску літака у виробництво, а також працювати в широкій міжнародній кооперації.

Ан-148 має низку переваг у порівнянні з аналогами. Одна з них – високий рівень захищеності двигунів від пошкодження сторонніми предметами, завдяки чому літак може працювати на широкій мережі аеропортів, зокрема, ґрунтових. Сучасне обладнання дозволяє експлуатувати літак на будь-яких повітряних трасах, в простих і складних метеоумовах, вдень і вночі.

Рівень комфорту пасажирської кабіни відповідає найсучаснішим магістральним літакам. Під час програми випробувань Ан-148 підтвердив свою відповідність найсучаснішим стандартам та вимогам безпеки польотів.

Нині два літаки експлуатуються авіакомпанією «АероСвіт», ще 6 літаків Ан-148 – у складі авіакомпанії «Росія».

Виробництво Ан-148 в умовах широкої кооперації налагоджене в Україні на ДП «АНТОНОВ» та в Росії – в ВАТ «Воронезьке Акціонерне Літакобудівне Товариство». Причому, за схемою кооперації, основні агрегати літака постачаються з України. Цей перелік включає в себе: крила, що виготовляються на ДП «АНТОНОВ», двигуни – ВАТ «Мотор Січ», шасі – «Южмаш». Як розробник літака ДП «АНТОНОВ» отримує роялті з кожного проданого літака. Важливим чинником співпраці з Росією є вихід на ринок цієї країни, який є одним з найбільших в світі.

Ан-158 - регіональний реактивний літак, призначений для перевезення до 99 пасажирів на відстані до 4000 км. Він розроблений на базі регіонального реактивного літака Ан-148. Маючи найкращі характеристики свого попередника, Ан-158 зможе виконувати польоти вдень і вночі, у будь-яку пору року, у простих та складних метеоумовах, при температурах навколишнього повітря від -55 до +45 градусів, на аеродромах, розташованих на висотах від -300 до 3000 м над рівнем моря та на міжнародних трасах.

Ан-158 порівняно з Ан-148 має:

-   на 1,7 м довший фюзеляж;

-   збільшений до 5 м3 об’єм багажних полиць;

-   змінену компоновку хвостової частини фюзеляжа;

-   вдосконалену конструкцію крила;

-   зменшений на 9% розхід палива;

-   зменшені на 12% прямі експлуатаційні витрати.

Конструкторські рішення, втілені у розробку Ан-158, дозволяють створити на його основі цілу низку нових літаків, серед яких - літаки з підвищеним рівнем комфорту, вантажні літаки та літаки спеціального призначення для виконання задач цивільної та військово-транспортної авіації.

Свій перший політ Ан-158 виконав 28 квітня 2010 року. У лютому 2011 року Ан-158 отримав сертифікати типу, видані Міждержавним Авіаційним Комітетом та Державною Адміністрацією України. Серійне виготовлення літака розгортається на ДП «Антонов».

У лютому 2011 року АН-158 здійснив 16 польотів в Ірані, довівши, що він здатен базуватися на аеродромах, розташованих на висоті 2200 м над рівнем моря. Попереду – випробування у країнах Латинської Америки на аеродромах, розташованих на 4000 м над рівнем моря. Це пов’язано з зацікавленістю країн регіону у використанні АН-158.

Підприємство також розробляє варіант підвищеного комфорту Ан-168. 

Плановий обсяг продажу літаків Ан-148/-158/-168  та їх модифікацій комерційного та спеціального призначень складає близько 500 одиниць. До теперішнього часу підписано угоди на поставку 58 таких літаків, ведеться робота щодо оформлення угод ще на 178 літаків. Основними ринками Ан-148/-158/-168  є Росія, Україна, інші країни СНД, Латинської Америки та Близького Сходу.

 

Фото з сайту www.mintrans.gov.ua.

Политика

Рабинович: Наша победа – Гонтарева на работу не выйдет, Рожкову не назначат руководить НБУ, вкладчики получат три миллиарда!
Рабинович: Наша победа – Гонтарева на работу не выйдет, Рожкову не назначат руководить НБУ, вкладчики получат три миллиарда!

Климпуш-Цинцадзе объяснила, какое оружие Украина рассчитывает получить от Канады
Климпуш-Цинцадзе объяснила, какое оружие Украина рассчитывает получить от Канады 53

Разговоры о поставках оружия ведутся последние два года, но пока конкретных результатов нет.

Украину обвинили в посредничестве в поставках оружия из ЕС в Африку
Украину обвинили в посредничестве в поставках оружия из ЕС в Африку 72

Оружие покупают в странах Евросоюза, оттуда по частям завозят в Украину, потом везут в ОАЭ, которые и продают "свое оружие" конечному заказчику.

Происшествия

Опубликованы видео, как  Мерседес фсбшников  снес гаишника в Москве
Опубликованы видео, как "Мерседес фсбшников" снес гаишника в Москве 24

Черный Mercedes-Benz S-класса даже не попытался притормозить перед наездом на сотрудника автоинспекции. По словам очевидцев, с авто сразу после ЧП сняли номера.

В Белой Церкви горел Фармацевтический завод

На президента Филиппин Дутерте произошло покушение, убит его охранник
На президента Филиппин Дутерте произошло покушение, убит его охранник 214

Неизвестные начали стрелять около администрации президента. Во время инцидента самого Дутерте во дворце не оказалось.

Экономика

В октябре появится реестр  плохих заемщиков
В октябре появится реестр "плохих заемщиков" 35

Туда внесут всех заемщиков, кто одалживал более 50 тысяч гривен, но заработает он не раньше чем через год.

Нацбанк не признал биткоин валютой
Нацбанк не признал биткоин валютой 118

Официального решения по этому поводу еще нет, но банкиры предупреждают о возможном мошенничестве с криптовалютами.

 За життя  добилась победы у Нацбанка: начинаются выплаты 3 миллиардов!
"За життя" добилась победы у Нацбанка: начинаются выплаты 3 миллиардов! 960

Фонд гарантирования вкладов физических лиц (ФГВФЛ) начнет выплаты вкладчикам ряда известных банков на общую сумму более 3 млрд гривен.

Общество

В Виннице аист-инвалид нашел себе невесту
В Виннице аист-инвалид нашел себе невесту

Правда, подругу однокрылый жених, пусть даже занесенная в Красную книгу, пока не впечатлил.

Доярки и лесорубы: вышел швейцарский фермерский календарь на 2018 год

Новости компании. На выходных под Киевом будут соревноваться конные каскадеры
Новости компании. На выходных под Киевом будут соревноваться конные каскадеры 16

30 сентября и 1 октября в Княжестве "Киевская Русь" состоится фестиваль "Кентавры-2".

Спорт

Первый призер  Игр непокоренных :  Неожиданно превзошел свой максимальный результат
Первый призер "Игр непокоренных": "Неожиданно превзошел свой максимальный результат" 71

Сейчас у Украины еще две медали: золото нашей сборной принес Олег Зимников, серебро - Александр Ткаченко.

 Игры непокоренных-2017 : Украина завоевала три медали
"Игры непокоренных-2017": Украина завоевала три медали 313

Соревнования продлятся до 30 сентября. В "копилке" Украины уже есть бронза (Сергей Торчинский), серебро (Александр Ткаченко) и золото (Олег Зимников).

Фонсека:  Многие скажут, что у  Шахтера  мало шансов
Фонсека: "Многие скажут, что у "Шахтера" мало шансов" 411

Главный тренер донецкой команды провел пресс-конференцию накануне матча Лиги чемпионов против "Манчестер Сити"