Відкритий лист трудового колективу консорціуму «ЄДАПС»

Вельмишановний Вікторе Федоровичу! 

Трудовий колектив консорціуму «ЄДАПС» обурений можливими корупційними діями співробітників Державного казначейства України, які двічі необґрунтовано відхилили конкурсну пропозицію консорціуму на відкритих торгах по впровадженню Комплексного проекту модернізації інформаційної системи даного державного органу. Торги проходили двічі: 22 жовтня та 1 грудня 2010 року.

На перших торгах, 22 жовтня 2010 р., свої пропозиції також висунуло ТОВ «БМС-Консалтинг» з ціною за виконання робіт понад 33 млн. грн. Не дивлячись не те, що консорціум «ЄДАПС» представив вдвічі нижчу вартість виконання робіт (15 млн. грн.) при належній якості запропонованого обладнання, програмного забезпечення, тощо, Держказначейство відхилило пропозицію консорціуму. Мовляв, конкурсна пропозиція консорціуму не відповідає документації торгів. Але на наш запит Держказначейство не надало пояснень яким саме пунктам документації вона не відповідає (відповідні листи додаються).

Таким чином, до оцінки тендерної пропозиції був допущений тільки ТОВ «БМС-Консалтинг». Але Держказначейству довелось скасувати торги у зв’язку з тим, що за вимогами законодавства в них мають приймати участь не менше двох учасників.

1 грудня 2010 року Держказначейство України провело повторні відкриті торги. В цей раз в тендері приймали участь, крім консорціуму «ЄДАПС», два учасники, в діях яких простежувалась змова: ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг». Кожна з цих фірм запропонувала вартість своїх робіт понад 35 млн. грн., що в два рази перевищило конкурсну пропозицію консорціуму «ЄДАПС» (17,9 млн. грн.). 

Але Держказначейство, як і на першому тендері, необґрунтовано відхилило пропозиції консорціуму «ЄДАПС». Ні на засіданні Тендерного комітету, ні після його завершення Держказначейство не вказало, якому саме пункту конкурсної документації не відповідала наша пропозиція (лист Держказначейства додається). А переможцем тендеру Держказначейство необґрунтовано визначило ТОВ «БМС-Консалтинг».

Трудовий колектив консорціуму «ЄДАПС» припускає, що Держказначейство діє виключно в інтересах ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг» з метою розкрадання бюджетних коштів. До того ж в діях цих фірм простежується явна змова.

По-перше, їх пропозиції були в два рази дорожчі, ніж запропонував консорціум «ЄДАПС».

По-друге, представники ПП «Пронет» взагалі не з’явились на засідання Тендерного комітету по розкриттю пропозицій учасників торгів. Всі пояснення по конкурсній документації фірми «Пронет» чомусь давали представники фірми-конкурента – ТОВ «БМС-Консалтинг».

По-третє, у начебто «конкурентів» (ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг») в пропозиціяхпо впровадженню проекту модернізації інформаційної системи Держказначейства виявився один і той же субпідрядник – ТОВ «Борлас-Україна». При цьому, обидва учасника не змогли надати гарантійного листа від ТОВ «Борлас-Україна» про готовність цієї фірми приймати участь у проекті Держказначейства.

По-четверте, для виконання однієї з вимог тендеру треба було надати копії виконаних раніше контрактів на розробку програмного забезпечення для державних органів. ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг» підтвердили цей пункт вимог одним і тим же договором з однією і тією ж держустановою.

По-п’яте, ПП «Пронет» не надавало документальних підтверджень по низці конкурсних вимог. Тим не менше цю фірму, на відміну від консорціуму, який виконав всі вимоги замовника, допустили до участі в торгах. В іншому разі Держказначейство змушене було б скасувати торги, як і в першому випадку. Тобто, можна припустити, що ПП «Пронет» було допущено до торгів тільки для того, щоби визнати їх такими, що відбулися.

Представники консорціуму «ЄДАПС» записали свої зауваження про це в протоколі розкриття пропозицій конкурсних торгів (додається).

Крім того, посадові особи Держказначейства (а саме начальник Управління зв’язків з органами державної влади, засобами масової інформації та координації діяльності Любомир Стадник) не дозволили бути присутніми 1 грудня 2010 р. на засіданні Тендерного комітету представників ЗМІ, що офіційно звернулись з відповідним запитом до Держказначейства.

Всі наведені факти дають підстави трудовому колективу консорціуму зробити припущення про змову ПП «Пронет», ТОВ «БМС-Консалтинг» та співробітників Держказначейства, що вказує на корупцію в Держказначействі та на спробу розкрадання державних коштів. 

В ході торгів Держказначейство порушило наступні вимоги Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі – Закон): 

- відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель (ст. 3 Закону) 

- об'єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів (ст. 3 Закону) 

- запобігання корупційним діям і зловживанням (ст. 3 Закону) 

- оприлюднення протягом трьох робочих днів на веб-порталі Уповноваженого органу інформації про відхилення пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій та підстави такого відхилення у вигляді протоколу (ст. 10 Закону) 

- замовники зобов'язані забезпечити безперешкодний доступ представників засобів масової інформації на їхню вимогу до процедури розкриття пропозицій конкурсних торгів (ст. 9 Закону) 

- замовники зобов’язані відмовити в участі у процедурі закупівлі якщо виявлено факт участі учасника або учасника попередньої кваліфікації у змові (ст. 17 Закону) 

У зв’язку з цим консорціум «ЄДАПС» 8 грудня 2010 р. подав позов в Господарський суд м. Києва на Держказначейство про скасування результатів конкурсних торгів. 

Трудовий колектив консорціуму «ЄДАПС» звертається до Вас, вельмишановний Вікторе Федоровичу, як до гаранта Конституції України, з проханням доручити Генеральній Прокуратурі та Антимонопольному комітету України з’ясувати причини і обставини можливих корупційних дій, які можуть завдати Держбюджету України збитків на багато мільйонів гривень з боку представників Держказначейства, ПП «Пронет» та ТОВ «БМС-Консалтинг».

Додатки:

1. Копія Протоколу розкриття конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) від 22 жовтня 2010 року, на 4 арк. в одному екземплярі.

 
 
 
 

2. Копія Протоколу розкриття конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) від 1 грудня 2010 року, на 4 арк. в одному екземплярі.

 
 
 
 

3. Копія листа консорціуму «ЄДАПС» №1675/6 від 02.11.2010 р. Держказначейству України на 1 арк. в одному екземплярі

 

4. Копія листа Держказначейства України консорціуму «ЄДАПС» від 15.11.2010 р. на 1 арк. в одному екземплярі

 

Трудовий колектив консорціуму «ЄДАПС»

 

Политика

В России рассказали, когда заплатят миллионные взносы в Совет Европы
В России рассказали, когда заплатят миллионные взносы в Совет Европы 822 6

После того, как ПАСЕ вернет российской делегации "отнятые права".

Россия решила вернуться к расследованию химических атак в Сирии
Россия решила вернуться к расследованию химических атак в Сирии 134

Представители Москвы предложат создать новый орган для проведения следствия.

Сын Порошенко прилетел в Давос, чтобы поддержать жену на форуме
Сын Порошенко прилетел в Давос, чтобы поддержать жену на форуме [фото, видео] 1436 3

Невестка президента выступала в первый день экономического форума.

Происшествия

Париж и Страсбург затопили воды Сены и Рейна
Париж и Страсбург затопили воды Сены и Рейна [фото] 479

Проливные дожди заставили воды рек выйти из берегов и затопить улицы.

На автобане в Германии столкнулись 17 автомобилей
На автобане в Германии столкнулись 17 автомобилей [фото] 229

Пострадали 18 человек, трое из них получили тяжелые травмы.

Количество раненых в Докучаевске мирных жителей возросло
Количество раненых в Докучаевске мирных жителей возросло 578

В ОБСЕ сообщили о шести пострадавших, ранее было известно о пяти.

Экономика

Коболев: Украина увеличит добычу газа и тогда он подешевеет
Коболев: Украина увеличит добычу газа и тогда он подешевеет 294 7

В "Нафтогазе" нашли способ, как понизить тарифы для населения, но пока не готовы сказать, сколько на это потребуется времени.

Новый мировой кризис больнее всего ударит по украинцам
Новый мировой кризис больнее всего ударит по украинцам 947

МВФ повысил прогноз роста мировой экономики до 3,9% в ближайшие два года. Наша же страна не может пока дотянуть до среднемировых показателей.

Аналитик: Строительный бум может обернуться несколькими Элита-центрами
Аналитик: Строительный бум может обернуться несколькими "Элита-центрами" 374

После фактического достижения дна в 2016-м, цены на первичном рынке недвижимости в 2017-м начали двигаться в сторону небольшого повышения.

Общество

Стали известны подробности о новых iPhone
Стали известны подробности о новых iPhone 121

Осенью 2018 года Apple покажет свои новые смартфоны. Предположительно, это будет iPhone 9 (или же iPhone 11).

 Руки-базуки поднял популярность запроса синтол в 40 раз, а продавцы говорят об очередях
"Руки-базуки" поднял популярность запроса "синтол" в 40 раз, а продавцы говорят об очередях 217

После внезапной славы синтольного "бодибилдера" Кирилла Терешина заказы на препарат в интернет-магазинах расписаны на четыре дня вперед.

Жители села из зоны отчуждения ЧАЭС: Летом занимаемся хозяйством, а зимой - детей делаем
Жители села из зоны отчуждения ЧАЭС: "Летом занимаемся хозяйством, а зимой - детей делаем" 819

Люди не побоялись вернуться в брошенные дома в зоне отчуждения и, несмотря на сложности, на судьбу не жалуются.

Светская хроника и ТВ

Умерла автор Волшебника Земноморья , писательница Урсула Ле Гуин
Умерла автор "Волшебника Земноморья", писательница Урсула Ле Гуин 9

Известной писательнице-фантастке и литературоведу было 88 лет.

Хворостовский перед смертью стал не похож на себя
Хворостовский перед смертью стал не похож на себя [фото] 124

Химиотерапия сделала стройного и спортивного оперного певца непохожим на самого себя.

В России запретили фильм Смерть Сталина за насмешку над всем советским прошлым
В России запретили фильм "Смерть Сталина" за "насмешку над всем советским прошлым" 595 4

В картине нашли признаки экстремизма и насмешку над людьми по национальному признаку.

Спорт

Представлена форма сборной Украины на Олимпиаду в Пхенчане
Представлена форма сборной Украины на Олимпиаду в Пхенчане [фото, видео] 492 3

На Играх-2018 нашу страну представят 32 спортсмена.

Украинские политики призывают фанатов бойкотировать ЧМ-2018 в России
Украинские политики призывают фанатов бойкотировать ЧМ-2018 в России 380 3

Министр иностранных дел Павел Климкин рассказал о возможных протестах во время российского мундиаля.

Наши в Австралии: что говорят звезды тенниса об украинцах
Наши в Австралии: что говорят звезды тенниса об украинцах 860

"КП" проанализировала Australian Open, поговорив с легендарными спортсменами.