Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Термін за тортури Руслан Онищенко відсидів, а під вартою залишався через бунт у СІЗО.

Термін за тортури Руслан Онищенко відсидів, а під вартою залишався через бунт у СІЗО.
Фото: facebook.com/roksolana.hmara

Новина про те, що колишнього командира батальйону "Торнадо" Руслана Онищенка випустили на волю, стала для багатьох несподіванкою. Онищенко отримав найсуворіший у справі про тортури та викрадення людей термін – 11 років.

Секрет у тому, що покарання у першій кримінальній справі Онищенко вже відбув. Він потрапив під дію «закону Савченко», коли день перебування у СІЗО зараховується за два. Перерахунок був зроблений і для решти засуджених «торнадівців», які отримали менші терміни.

У Лук'янівському слідчому ізоляторі Руслан Онищенко та колишні підлеглі залишалися у іншій кримінальній справі – за бунт у Лук'янівському СІЗО, який влаштували у серпні 2018 року. Ця справа досі слухається у Шевченківському районному суді Києва. Причому багатьом підсудним «торнадівцям» змінили запобіжний захід з арешту на м'якший ще до війни.

– Наразі майже всі бійці батальйону знову на фронті - воюють у різних частинах ЗСУ, – розповів «КП в Україні» колишній спікер «Торнадо» Віктор Панджакідзе. – Два дні тому Моджахед (білорус Данило Ляшук, вийшов із в'язниці у липні 2021 року. – Ред.) підірвав склад із російськими боєприпасами. Я відновлююсь після операції на серці і теж приєднаюся до побратимів.

За словами Віктора Панджакідзе, останнім часом у Руслана Онищенка виник конфлікт із колишніми підлеглими. Він нібито почав вимагати з них гроші, які вони відсудили у ЄСПЛ за тортури над ними під час слідства (відкритої інформації про це немає. – Авт.). Ще на Онищенка ображалися нібито за те, що він спотворив деякі факти у своїй автобіографічній книзі «Синдром Торнадо» і надто багато уваги приділив своїй особі, залишивши у тіні інших бійців батальйону.

Заяву про бажання воювати Руслан Онищенко написав на початку російської агресії, як і багато інших колишніх учасників АТО. Чи отримає він зараз дозвіл на фронт - невідомо, тому що йому потрібно брати участь у засіданнях суду. Віктор Панджакідзе каже, що до суду з фронту викликають й інших учасників акції непокори у Лук'янівському СІЗО.

Нагадаємо, суд випустив Руслана Онищенка на поруки колишнього народного депутата Степана Хмари та його дружини Роксолани.

Руслана Онищенка взяли на поруки Степан та Роксолана Хмара. Фото: facebook.com/roksolana.hmara

Руслана Онищенка взяли на поруки Степан та Роксолана Хмара. Фото: facebook.com/roksolana.hmara

З історії питання

Батальйон "Торнадо" був сформований у вересні 2014 року на базі розпущеного за мародерство батальйону "Шахтар". Новий підрозділ набув статусу роти патрульної служби міліції особливого призначення. До складу міліцейського загону всупереч існуючим правилам взяли раніше засуджених. Руслан Онищенко мав три такі судимості.

"Торнадо" базувалося у Луганській області.

У 2015 році правоохоронці заявили, що бійці добробату викрадають людей, застосовуючи до них тортури, ґвалтують та вбивають. На лаву підсудних потрапили 12 осіб на чолі з Русланом Онищенком.

У квітні 2017 року Оболонський районний суд Києва ухвалив вирок: обвинувачені отримали строки від 5 до 11 років. Вирок підтвердили Київський апеляційний та Верховний суди.