Акторка та ведуча Валерія Товстолєс розповідала, що, коли працювала у модельному бізнесі, постійно чула критику на свою адресу. Дівчині увесь час говорили, що вона гірша, ніж інші.
Джамала зізнавалася, що в консерваторії їй не дозволяли співати джаз, казали, щоб вона не виходила на сцену. Тоді співачка навіть хотіла покинути займатися музикою.
До серіалу «Спіймати Кайдаша» акторка Антоніна Хижняк десять років чекала своєї ролі.
Чому артистам відмовляли на їхньому кар’єрному шляху - в історіях Коротко про.
Анастасію Ткаченко не брали у проєкти через вагу
Акторка, учасниця «Ліги сміху» Анастасія Ткаченко зізнається, що не комплексує через вагу і нині з цим проблем у професії немає. Але раніше через зайву вагу Насті відмовляли в участі у телевізійних проєктах.
- Були ситуації, коли мені відмовляли у якихось телевізійних проєктах через вагу. Мені це не казали в обличчя, але у стін є вуха, і я про це знаю. Казали: якби вона була худішою, ми б її взяли. Мені смішно з цього. Ну ок, чуваки, не хочете, це ваше право. Але в результаті жоден проєкт, де мені відмовили, не вистрелив, - розповіла Ткаченко в інтерв'ю «Слава+».
В’ячеслава Довженка не знімали 6 років після ролі Петра I
В’ячеслав Довженко втратив роботу на шість років через роль Петра I у стрічці Юрія Іллєнка «Молитва за гетьмана Мазепу». Як пояснює актор, кіновиробництво у двохтисячних було залежним від Москви, стрічки переважно знімалися на замовлення росіян, то ж після виходу фільму йому перестали давати ролі.
- Це ж був 2000 рік, тоді ми були в мегаорбіті російської культури. Через це я й постраждав так сильно. І коли путін прийшов до влади, оголосив, що Петро I є його найулюбленішим героєм російської імперії. А мій Петро I зображений в усіх іпостасях страхіття, фобій і відхилень. Він - деспот, ідіот, шизофренік. Звісно, це одразу ж там не сподобалося. При мені відбулася телефонна розмова Юрія Герасимовича, покійного, Царство Небесне, з тодішнім міністром культури Швидким, який його відмовляв і казав: «Юро, не роби цього, не знімай цю стрічку». Був дуже сильний тиск колишніх чиновників російської федерації, щоб ми цього не робили. І коли стрічку показали на Берлінському кінофестивалі, понісся дуже сильний хейт саме з російської федерації. Як тільки мене там не клеймили! Не можу вам передати, - розповідав Довженко в інтерв’ю Коротко про.
У Віталіні Біблів не бачили медійного обличчя
9 років режисери та продюсери не брали Віталіну Біблів на головні ролі у кіно.
- Казали – ви не медійна. А я відповідала: як же я можу бути медійною, якщо ви мене не знімаєте! От казали: «У вас не медійне обличчя, у вас не така зовнішність. Нам потрібні європейські обличчя. А ви куди? Ви ж не європейська», - розповіла акторка в інтерв’ю Аліні Доротюк.
Переломним моментом для Біблів стала роль Маші в 275-серійному україномовному серіалі «Сусіди», який вийшов у 2009 році.
- Серії по 20 хвилин, виходили кожного дня з понеділка по п’ятницю. Кожного ранку ми приїжджали і записували епізод, який стався вночі. І у людей було таке враження, ніби вони дивляться на нас зараз, в цей самий момент, - продовжує Віталіна. - Це дуже захоплювало людей, тому що вони ніби проживали з нами реалії в реальному часі. Умовно кажучи, наші реалії - ракетна атака, і ми про неї сьогодні увечері говоримо в серіалі.
Там я грала цнотливу незайману дівчину, 30-річну пампушку Машу. Це була моя перша головна роль. Я йшла до неї 9 років. Дякую людям, які зуміли це побачити в мені. Коли мені зв’язують руки, я закриваюся. А коли мені дають свободу, то я фонтаную настільки, що можу розвести найнуднішу сцену. І мені в серіалі «Сусіди» давали цей розмах. Вони побачили, яка я можу бути багатогранна: можу плакати, сміятися, співпереживати. Там мене побачили. А коли вже писали серіал «Жіночий лікар», то головний редактор, який писав «Сусідів», вже написав для мене головну роль, на яку я вперше в житті не проходила проби. Тому, звичайно, Маша для мене була знаковою.
Антоніні Хижняк не давали характерні ролі
Справжнім відкриттям для глядачів Антоніна Хижняк стала після ролі Мотрі у серіалі «Спіймати Кайдаша», який вийшов у 2020 році.
До цього 10 років акторка знімалася лише у малесеньких епізодах, причому, за її словами, грала якихось плаксивих, правильних і нудних героїнь. У розмові з Коротко про Тоня ділилася, що всі ці роки їй не давали шансу навіть спробувати, щоб показати себе, і відразу казали – тобі не світять характерні ролі.
- З часів закінчення університету я постійно намагалася кудись пробитися, потрапити на якісь зйомки, хоча б у маленькі епізодики. Всі ці роки на кастингах ніхто жодного разу не запропонував мені спробувати якусь характерну роль, - говорить Хижняк. - На моє запитання «чи можна спробувати», мені казали: «ой, ну там затверджена інша акторка» або «ой, ну це не ваша роль». І я думаю: «Боже, як дивно, ви не даєте мені шансу навіть спробувати». І всі мої проби нічим не закінчувалися.
«Спіймати Кайдаша» – це був постріл. Нарешті за всі ці роки я змогла по-справжньому підійти до матеріалу і провести якусь акторську роботу: коли ти копаєшся у сценарії, розбираєшся зі своїм персонажем, коли в тебе є зв'язок із режисером, сценаристом, коли ти маєш право щось у них запитати, і вони тобі відповідають, коли є свобода самовираження, шанс щось пробувати, придумувати. Це дуже класно. Нарешті я змогла всі мої знання, здобуті за мої роки, застосувати і по-справжньому попрацювати в кайф.
Нині я розумію, що все робила правильно. І все відчувала правильно. Просто чекала на справжній матеріал, де могла б реалізуватися.