Сенси пісень «Євробачення-2024»: YAKTAK - про вічне кохання, Ziferblat – про тугу за домом

Як артисти просувають свої твори та що хочуть ними сказати Європі.

Суспільне

Учасники нацвідбору на «Євробачення-2024» представили свої конкурсні треки, а слухачі взялися жваво їх обговорювати: вже й плагіат наслухали, і покритикували артистів за вибір персонажів для пісні, і про формат конкурсу нагадали.

Нацвідбір на «Євробачення-2024» пройде 3 лютого, тоді й вирішать, хто поїде представляти Україну на конкурсі у Мальме.

А поки журналістка KP.UA послухала, що артисти хочуть сказати своїми піснями Європі та які сенси вони вкладали у свої тексти.

YAKTAK – LaLaLa

Ярослав Карпук каже, що старався зробити двіжовий трек і зробити такий хук, щоб пісня запам’ятовувалась одразу і її могли наспівувати люди з усіх країн Європи. За словами артиста, вони проаналізували всі тренди: пісні, які вигравали «Євробачення», і сучасні пісні в Європі.

- Цей трек про кохання. Про справжнє вічне кохання, задля якого часто потрібно разом працювати. Ми прагнули закласти ті цінності, які присутні у чоловіка, який через свою незламність, серйозність намірів та сильний чоловічий стержень прагне показати рішучість своїх дій по відношенню до тієї єдиної та неповторної, яку так сильно покохав, - розповідає співак. - Тема кохання є вічною, незважаючи на те, які складні часи ми проживаємо. Часто вона є підтримуючим інструментом для нашої стійкості та незламності.
Ми спеціально зробили чіпкий приспів LaLaLa для того, щоб серед 40+ учасників на «Євробаченні» нас запам‘ятали та могли легко наспівати нашу пісню, але водночас щоб вона була українською мовою, що дуже відгукується з моїми цінностями та цілями - просувати українську культуру.

INGRET – Keeper

Інгрет Костенко зізнається: писала про те, що у неї на душі, адже її чоловік та батько – військові.

- Я люблю створювати, коли дійсно є що сказати, аби це було щиро, чесно, відверто як по відношенню до себе, так і до людей, які будуть слухати пісню. Тому багато роздумів не було, про що буде пісня. Моїм бажанням було втілити в музику те, що лежить у мене на поверхні думок та почуттів. Мої найрідніші люди – це чоловік і батько, які боронять нашу Україну ще з 2014 року. І для мене ці переживання є дуже близькими.

Я вирішила написати пісню, в якій могла би розділити свої переживання з мільйонами українців і нагадати всьому світові, що ми продовжуємо свою боротьбу за незалежність. На мою думку, абсолютно всі жінки планети можуть світити так, що цим світлом ми можемо як породити, так і знищити, - розповіла INGRET в ефірі шоу «Селекція» на радіо «Промінь». 

NAZVA - Slavic English

Учасники гурту NAZVA Павло Гоц та Ярослав Яровенко розповідають, що трек Slavic English - це весела та життєствердна пісня, яка транслює нашу реальність – самопрезентацію українців для світу зі збереженням ідентичності.

- Зараз в українців дуже класно і органічно виходить робити меми. В наш час це найкращий вид саморефлексії та реакції на будь-які події. Якщо в українців так класно виходить робити меми, то чому б нам не відправити його на «Євробачення» від України? – вважають артисти.

ANKA – «Палала»

Анна Корченова стала 11-ю фіналісткою, за яку проголосували українці у «Дії». За її словами, пісня «Палала» - про те, що падати у житті нормально, головне – знову підніматися.

- «Палала» - пісня, емоції якої точно будуть знайомі кожному. Адже всі ми маємо мрії, та часто, щоб досягнути мети, падаємо, зустрічаємо невдачі, залишаємось один на один зі своїми деструктивними думками та не бачимо виходу. Ніби застряємо в минулому, в чотирьох стінах, гуляємось в своїх головах. Це знайомо абсолютно кожному. Але тільки відкидаєш всі маски, все, що говорять інші люди, і починаєш слухати своє серце - ти більше ніколи не згаснеш! Адже ти і є світло, - вважає ANKA.

Drevo - Endless chain

Максим Дерев'янчук говорить, що його пісня про всіх, хто бореться та сподівається.

- Моя пісня Endless chain – це не просто пісня, це про незламний дух і силу волі. Насамперед, найбільша ціль, мені здається, «Євробачення» і моя – щоб українська музика об’єднала світ і показала її міць, - розповів співак під час презентації пісень на «Суспільному».

alyona alyona & Jerry Heil - Teresa & Maria

Альона Савраненко та Яна Шемаєва прийшли на нацвідбір разом та презентують пісню Teresa & Maria. Цією композицією артистки хочуть нагадати світові, що українська культура – ​​самобутня. І вона має таку потужну силу, яка здатна об'єднати світ.

- Пісня дуже насичена смислами, у ній закладений великий меседж для світу, який відрізняється від нашої попередньої творчості із Jerry Heil. Він об'єднує нас як двох жінок і передає настрій Women's power. Трек про прості істини, які повинні нагадати людям, що ми – люди, але можемо досягати просто нереальних вершин, – вважає alyona alyona.

MÉLOVIN – Dreamer

MÉLOVIN вірить, що мрійники правлять світом, то ж це така собі ода мрійникам, в якій він закликає кожного повертатися до своїх мрій і робити себе щасливими.

- Я мрію, аби люди мріяли. Я розумію, що мої особисті мрії, як і мрії кожного, мають здійснитися. Люди під натиском соціуму, на жаль, забувають про ці мрії. Або цей натиск соціуму їх просто звертає на інший шлях. Найголовніше - це повернутися одного разу до себе і сказати: та пофіг, що ти зайняв 17-е місце (співак зайняв 17-е місце у фіналі «Євробачення-2018» у Лісабоні. – Авт.), ти живеш один раз, візьми і створи для себе нове майбутнє, створи все з нуля, спробуй, не бійся, нічого страшного в цьому немає. Тому пісня Dreamer - це про всіх нас, про вас, про всіх мрійників, хто вперше починає свій шлях, - сказав співак під час презентації пісень на «Суспільному».

SKYLERR - Time is running out

Валерія Кудрявець каже, що сенс її композиції закладено вже у самій назві.

- Ця пісня - заклик зупинитися, задуматися про те, що відбувається. Ця пісня про стан, про наш світ, усіх людей. І якщо вдуматися у те, що ми хотіли передати цією піснею, то може стати трохи моторошно від усвідомлення того, що відбувається, - пояснює співачка в інтерв’ю УНІАН. - Я хочу, аби люди зупинилися, відкрили очі та побачили реальність. Можливо, тоді щось зміниться. Світ і наше життя в наших руках. Саме це хотілося б донести не тільки європейцям або українцям, але і всім людям.

Ziferblat - Place I Call Home

Пісня гурту Ziferblat (Даніїл Лещинський, Валентин Лещинський та Федір Ходаков) Place I Call Home - це історія про відчуття рідного дому, місце, куди ми всі хочемо повернутися.

- Ми обрали тему розлуки з домівкою, адже точно знаємо, як багато українців були змушені залишити власні будинки чи назавжди втратили їх. Останні два роки наші близькі живуть за кордоном і, звичайно ж, сумують. Тому кожен з нас розуміє, наскільки важливим та фундаментальним є відчуття рідного дому. Навіть якщо ви зараз десь дуже далеко. Просто пам'ятайте, що дім – це місце, яке назавжди у серці, – кажуть учасники гурту.

YAGODY - Tsunamia

Гурт YAGODY (Зоряна Дибовська, Софія Лешишак, Тетяна Войтів, Надія Паращук) у треку Tsunamia співають про силу, яка все зносить на своєму шляху.
- Якось за розмовою наша акордеоністка Надія Паращук переповіла слова своєї колоритної гуцульської бабусі, які вона так любила повторювати: «Дитинко, абис ти знала, тілько гори і море можуть дати нам моци». Ця думка надовго залізла нам в голову. Так і з’явилася пісня Tsunamia. Це пісня про силу, яка зносить все на своєму шляху. Це пісня про стійкість, коли все довкола крихке. Вода пам’ятає тисячолітню історію та столітні війни. Вода камінь точить, вода метал топить, - пояснюють YAGODY.

NAHABA - GLASSS

Гурт NAHABA (Ольга Нахаба і Андрій Науменко, який зараз служить в ЗСУ) піснею GLASSS, за їхніми словами, хоче викликати у європейців хоча б маленьку частину тих переживань, що відчувають українці кожного дня.

- Ця пісня про війну в країні, вступ до лав ЗСУ, розривання стосунків, які тривали 5 років (пара прожила у стосунках 5 років. – Авт.) - все те, що ми хочемо виразити і викричати через цю пісню. Це трагічна історія кохання, яка відображає життя українців на тлі війни. Ми впевнені, що саме цей текст, музика та живі емоції знайдуть відгук у мільйонів українців по всьому світу, - кажуть артисти.

Підписуйтесь на наші Телеграм та Facebook