Кіносеріальне виробництво потроху набирає обертів. Якщо донині ми дивилися переважно продукт, який був відзнятий ще до повномасштабної війни, то восени нам обіцяють показати стрічки, які знімалися вже у воєнний час.
KP.UA розповідає про фільми та серіали, які готують до перегляду.
Горор «Конотопська відьма»
FILM.UA Group взялася освоювати горори: на сайті кінокомпанії повідомляється про запуск кількох фільмів жахів з українським міфологічним бекграундом.
Перший проєкт – горор «Конотопська відьма». Це історія про прадавню відьму з Конотопу, яка, закохавшись у звичайного хлопця, давно зреклася своїх відьомських сил. Та коли з початком повномасштабної війни російські солдати захоплюють місто і жорстоко вбивають її коханого, вона вирішує помститися, повертаючи свої сили, і обрушує жахливі та криваві кари на вбивць свого нареченого.
Сценарист та автор ідеї - Ярослав Войцешек, автор сценаріїв «Мавка. Лісова пісня», «Пульс», «Захар Беркут», «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила», «Сторожова застава». На створення такого фільму Войцешека надихнув сам образ відьми, яка нерідко є головним персонажем легенд, у тому числі й сучасних, а також реальна історія конотопчанки, яка прокльонами зустріла російських окупантів у рідному місті.
Тобто, судячи з опису, до одноіменного твору Григорія Квітки-Основ’яненка нова стрічка ніякого відношення не має.
Творці фільму вже відзняли тизер, який планують показати незабаром. Відьму зіграла акторка Тетяна Малкова, відома своєю роллю секретарки Ольги у серіалі «Моя улюблена Страшко».
Драма «Буча»
У квітні завершилися зйомки фільму «Буча». Зараз триває період пост-продакшену, а показ стрічки заплановано на осінь цього року.
Сюжет художньої кінострічки заснований на реальних подіях, що відбувалися у Бучі, Ворзелі, Гостомелі та Ірпені під час російської окупації у лютому-квітні 2022 року. Фільм-байопік розповість про порятунок 203 місцевих жителів Костянтином Гудаускасом - громадянином Казахстану, який отримав політичний притулок в Україні та проживає в Бучі. З початком російського вторгнення завдяки своєму казахстанському паспорту він мав можливість проїжджати на окуповану російськими військами територію та рятувати мирних жителів.
У ролі головного героя знявся польський актор Цезарі Лукашевич. В'ячеслав Довженко зіграв російського окупанта-вбивцю.
Серіал-антологія «Ті, що залишились»
Завершились зйомки серіалу-антології «Ті, що залишились» - це 6 окремих історій про жителів Києва у перші тижні повномасшабної війни, знятих шістьма режисерами. Показати стрічку планують наприкінці року на «1+1 Україна».
Епізод «Київ - Берлін» режисера Валентина Шпакова розповідає історію німця Клауса, який на початку війни приїздить евакуювати свою дівчину Марію з України. Однак пара опиняється у небезпечному волонтерському квесті у Київській області. Головні ролі у цій серії виконали Марія Стопник та Фабіан Меннель.
Павло Остріков - автор і режисер епізоду «Білий». Це психологічна драма, яка розповідає про безхатька на прізвисько Білий і його сина Сашка. Він заробляє, граючи на баяні на вулицях Києва, і вчить грі свого малого. Ще на початку війна забрала у Білого все, то ж коли вона прийшла в його життя вдруге, баяніст намагається стати на захист рідного дому, а власне - вулиць Києва. Роль Білого виконав актор Ярослав Безкоровайний, а Михайло Коржанівський - маленького Сашка.
Епізод «Сім’я» зрежисував Олексій Єсаков. Це зворушлива оповідь про родину, що через війну опиняється в однокімнатній квартирі й намагається прожити цей драматичний період, шукаючи опору одне в одному. А це непросто, адже в закритому просторі разом з головною героїнею Ольгою знаходяться дві її доньки, чоловік та колишній чоловік. Ролі у вимушеному трикутнику зіграли Катерина Варченко, Тарас Цимбалюк та Роман Луцький. Ролі дівчат - Агнія Лодкіна і Кіра Семененко.
Епізод «Мами», режисеркою якого є Тала Пристаєцька, - це історія маленького Єгора, котрий в уяві захищає своє місто і своїх мам від злих пташок, а по суті - ворожих ракет. Спеціально для серії «Мами» створюється анімація, через яку буде передано почуття дитини, що одного ранку стають реальністю. Окрім головного героя Єгора, у фокусі епізоду - його мами, у нього їх дві. Одна із них працює в «Охматдиті» і не може поїхати, лишивши маленьких пацієнтів, а другій доводиться приймати рішення.
У головних ролях - Оксана Жданова та Антоніна Хижняк. Роль Єгора зіграв Олександр Ладик.
Режисером епізоду «У зоопарку» став Артем Литвиненко. Головний герой - Макс, невдаха-доглядач приватного зоопарку, який намагається зберегти життя тваринам. Знімали серію у зоопарку «XII місяців». Працівники зоопарку, які відмовились евакуюватися і провели минулого року 64 дні в окупації, рятуючи тварин від загибелі, стали прототипами головних героїв. Їх зіграли Олександр Рудинський, Лілія Цвєлікова та Слава Бабенков.
Андрій Данилко, який з 24 лютого не покидав Київ, став прототипом героя шостого епізоду під назвою «Будинок із зіркою». Його зняла Катя Царик. У ролях - Вячеслав Довженко та Віктор Жданов.
Серіал «Зв'язок»
Новий канал знімає багатосерійну комедію «Зв’язок», яка вийде восени. Глядач стежитиме за історіями чотирьох сімей з різних міст України, яких розлучила війна і які змушені увесь час спілкуватися одне з одним по відеозв’язку. Віктор Андрієнко та Римма Зюбіна грають сімейну пару. Їхнього сина втілює на екрані Тарас Цимбалюк: його герой йде добровольцем на фронт, щоб боронити країну.
– «Зв’язок» про те, як повномасштабна війна змінила нашу реальність, як ми ставали сильнішими, звільняли українські міста, волонтерили, підтримували ЗСУ, переживали масовані ракетні обстріли й вимкнення світла. Та головне - про те, як українці не втрачають оптимізму, вірять у перемогу й знаходять причини, щоб сміятися, незважаючи на всі надскладні виклики, – розповідає креативна продюсерка проєкту Марина Козаченко.
Байопік «Малевич»
У грудні 2022 року було завершено зйомки фільму Дар’ї Онищенко «Малевич» про життя та творчість українського художника-авангардиста Казимира Малевича. Консультантом фільму та його креативним продюсером виступила виконавча директорка Українського Інституту та авторка декількох книг про Малевича Тетяна Філевська.
Головні ролі у фільмі виконали актори Віталій Ажнов, Олександр Рудинський, Олексій Горбунов, Ірма Вітовська-Ванца та Марина Кошкіна.
- Це надзвичайно високий рівень відповідальності, - говорить виконавець ролі Малевича Віталій Ажнов. - Я багато читав, багато дивився, також ми багато спілкувалися з мистецтвознавицею Тетяною Філевською та режисеркою Дар’єю Онищенко. Даша часто повторювала, аби я не забував про себе й на повну використовував власну «природу» для втілення цього образу. Для мене найскладнішим у цій роботі було втримати отой його «стрижень», силу волі, бо Малевич - екстранеординарна особистість з непростим характером.
Фільм складається з чотирьох частин, кожна з яких розповідає про певний епізод з життя Казимира Малевича. За задумом режисерки, «Малевич» не має на меті розповісти повну біографію художника. Події фільму розгортаються на етапі розквіту творчості Казимира Малевича й охоплюють ті періоди з життя митця, які є особливо актуальними в контексті війни росії проти України. Так, особливу увагу приділили відтворенню його картини періоду Голодомору в зруйнованих російською армією селах Київщини. Люди без облич стають у фільмі українцями сьогодення.
Серіал «Голова»
Новий канал знімає 16-серійний ситком «Голова» про перспективну молодь, українське село та наших надзвичайних людей.
– Це серіал про трьох молодих людей: двох хлопців і дівчину, - розповідає директорка Студї 1 Starlight Production Олена Антонова. - Головний герой – зухвалий студент, який, уклавши парі з викладачем, опиняється в селі й починає там діяльність голови сільської ради. За умовами суперечки, хлопець має за певний час перетворити занедбаний населений пункт на зразковий та розвинутий. І якщо це вдасться, професор поставить йому залік і дасть можливість навчатися в Америці, про що студент довго мріяв. І головні герої серіалу приймають виклик. Село підкине їм багато випробувань, змінить їх, а вони змінять село. Звісно, знайдеться місце і коханню.
Головну роль у серіалі виконує Євген Лісничий. Також у ситкомі знімаються Дмитро Гирявець, Поліна Фролова, Олександр Рудинський, Марія Стопник, Вікторія Білан-Ращук, Анатолій Тихомиров, Михайло Кукуюк.
Серіал «Просто Надія»
Цього року на СТБ планують показати 24-серійну мелодраму «Просто Надія». Це історія про маму трьох дітей, яка через початок повномасштабної війни заради безпеки родини змушена покинути свій дім. В складний час, без підтримки чоловіка та грошей, вона переїжджає в інше місто, де починає нове життя та робить перші кроки до здійснення своєї мрії - стати успішною пекаркою-кондитеркою.
У головних ролях - Зоряна Марченко та Артемій Єгоров.
Серіал «Весілля під час розведення»
Канал 2+2 уже відзняв чотирисерійний серіал під назвою «Весілля під час розведення». Це історія про повсякденне життя двох сусідських родин, які попри різні політичні погляди, запеклу ворожнечу, постійні суперечки та конкуренцію намагаються об’єднатися заради спільного майбутнього.
Події серіалу розгортаються у шахтарському містечку, яке після 2014 року було окуповане та згодом повертається до мирного життя в Україні. Павло Доценко та Гриша Куліков – колишні друзі та сусіди, які давно посварилися і припинили спілкуватися через різні політичні погляди й небажання почути один одного. Конфлікт загострюється, коли непримиримі вороги висувають свої кандидатури на посаду мера. Потрапляючи у заплутані, а іноді кумедні ситуації, чоловіки борються за прихильність містян.
Чи зможуть сусіди вперше за довгий час піти на поступки один одному та припинити суперечки, дізнавшись про несподівані заручини дітей і страшну загрозу - можливий наступ росії?
В головних ролях - Мирослав Павліченко, Олег Шушпаніков, Лариса Трояновська, Тала Калатай, Дар’я Пльондер, Євгеній Ламах.
Серіал «Ціна втечі»
В Ризі до липня триватимуть зйомки мелодрами «Ціна втечі» для телеканалу «1+1 Україна». У серіалі розкажуть історію сироти Марти, яка більш за все мріє знайти своє щастя, затишок, рідних та головне – кохання.
З дитинства Марта жила у прийомних батьків, а про свою біологічну родину нічого не знала. Її єдиною опорою і надією стала вчителька, яку Марта вважала своїм янголом-охоронцем. Коли проти волі Марти прийомні батьки вирішили видати її заміж за некоханого чоловіка, вона зважується на втечу. Цей сміливий крок стає для дівчини можливістю розпочати нове життя.
Головну роль у «Ціні втечі» грає молода акторка Анна Іванова. Також у стрічці знімаються Валерія Ходос, Віталій Салій, Олександр Третяченко.
Серіал «Перевізниця»
У цьому драматичному серіалі розповідається історія українки Лідії, професійного психолога, яка з початком повномасштабної війни вирішує стати перевізницею. Автомобіль Лідії стає острівцем безпеки, а кожна поїздка - сеансом терапії, в якій вона допомагає пасажирам розповісти про свої страхи, надії та мрії, перш ніж вони дістануться місця призначення. Головну роль грає Анастасія Карпенко.
10-серійну стрічку для каналу СТБ знімає Starlight Media разом із німецькою філією Gaumont - найстарішою з діючих кінопродюсерських компаній світу. Шоуранер проєкту - автор «Перших ластівок» Євген Тунік.
Воєнна драма «Юрик»
Триває робота над чотирисерійною воєнною драмою «Юрик, або Дорога, не торкаючись землі», яка вийде на СТБ. Події драми «Юрик» засновані на реальній історії 11-річного хлопчика, який, рятуючись з охопленого війною Маріуполя, 15 днів добирався до кордону. В евакуацію Юрика відправила мама, коли зрозуміла, що у рідному місті йому загрожує небезпека бути вивезеним окупантами до росії. Війна знищила їхню щасливу родину: батько, дідусь і молодша сестричка загинули під час ворожих обстрілів. Заради сина мама приймає найважче у своєму житті рішення - відірвати від себе дитину, аби він врятувався і мав змогу жити у безпеці у родичів в Естонії. Сама ж залишається в Маріуполі, в підвалі їхнього будинку, доглядати хвору бабусю.
Самотужки, з номером телефону мами на спині та єдиною врятованою світлиною, де їхня сім’я ще разом, Юрик триматиме свій шлях до рятівного кордону: потягом, автомобілем, з військовими у БТРі, під обстрілами та окупованими містами, знаходячи короткий відпочинок у добрих людей.
У ролях - Максим Боряк (Юрик), Тамара Антропова (мама), Римма Зюбіна (бабуся). Над фільмом працює команда «Основа Фільм Продакшн» за підтримки естонської телекомпанії ERR та фонду USAID.