Урочиста церемонія відкриття «Євробачення-2023» у Ліверпулі відбудеться уже за кілька днів – 7 травня. 9 та 11 травня – перший та другий півфінали, фінал – 13 травня. Наш гурт TVORCHI виступатиме одразу у фіналі «Євробачення» під номером 19.
У півфіналах прозвучать The Hardkiss, Alyosha, Марія Яремчук, Злата Дзюнька та OTOY. У фіналі на сцену вийдуть Kalush Orchestra, Go_A, Джамала, Тіна Кароль та Вєрка Сердючка.
KP.UA обговорила із креативним директором «Євробачення» від України Германом Нєновим всі останні новини з Ліверпуля.
Рішення на «Євробаченні» приймаються спільно всією командою
- Германе, ви у Ліверпулі, де вже розпочалися репетиції. Як там настрій? Ліверпуль українізується?
- Так, я прибув у Ліверпуль першим представником від української делегації 20 квітня, а вже з 21 квітня на арені «Євробачення» ми почали технічні репетиції - роботу з великогабаритним реквізитом та декораціями. Зараз ми вже репетируємо на самій арені.
Ліверпуль дійсно чудово підготувався до «Євробачення». В місті можна побачити безліч різноманітних інсталяцій на тему України. Наприклад, по всьому Ліверпулю розміщені надувні соловейки, вони прикрашені українським орнаментом та співають. Також я бачив абстрактні інсталяції, які виконані в кольорах українського прапору. Інсталяції із соняшників та волошок. В одному з торгових центрів відкрили виставку українських писанок. Багато будівель у місті підсвічуються жовто-синіми кольорами. Зовнішня реклама конкурсу виконана двома мовами - українською та англійською.
- Що конкретно входить у ваші обов’язки як креативного продюсера від України? Адже ще є креативний директор конкурсу Ден Шиптон, якого призначило BBC.
- В команді «Суспільного Мовлення» я відповідаю за візуальні прояви України на конкурсі. Разом із креативною командою BBC ми працюємо над opening та інтервал-актами, відеороликами та всіма іншими елементами шоу, в яких буде відображатись Україна.
Особисто мені дуже комфортно працювати в компанії з BBC. Я вже багато років в шоу-бізнесі, але такої великої поваги до усіх моїх ідей і такої крутої команди я не зустрічав ніколи. Звісно, інколи у нас буває різне бачення, але ми намагаємось знаходити спільну мову та приходити до компромісів.
Наприклад, виробництво деяких українських елементів шоу відбувається в Британії і, звісно, якби вони виготовлялись в Україні, ми би мали більше контролю. З цього приводу у нас періодично виникають певні дискусії, але ми справді чуємо один одного, тому, впевнений, до старту шоу знайдемо консенсус.
- А до вибору артистів, які співатимуть на конкурсі, ви маєте відношення? Як їх обирали?
- Так, я маю відношення до вибору артистів. Спочатку ми з «Суспільним» разом генерували цей список імен, орієнтуючись на мої ідеї по різним інтеграціям України в шоу, а після того - пропонували команді BBC і обговорювали з ними. У нас було багато дискусій всередині команди, щоб була почута думка кожного. Я писав про це розгорнутий пост у соціальних мережах, де пояснював своє рішення відносно кожного з цих артистів. Випадкових імен там немає.
- Чи впливали якось британці на фінальне рішення щодо кандидатур?
- Звісно, впливали, адже це наш спільний проєкт. І все таки головна відповідальність за шоу - на BBC. Усі рішення на проєкті були командними.
Перша перемога Руслани для України неодмінно буде вшанована
- В ефірі «Суспільне. Культура» ще на початку підготовки ви говорили, що ми не побачимо на сцені «Євробачення» артистів, з якими ви працювали, зокрема, ні Олі Полякової, ні Насті Каменських, бо це конфлікт інтересів. Але, здається, з Тіною Кароль ви теж працювали, за що вам дорікали у мережі? Чи це були лише постановки в спільних шоу?
- На відміну від Насті і Олі, з якими ми тісно працюємо роками, Тіна Кароль ніколи не була прямим замовником моїх робіт, моїм прямим клієнтом. Я ставив Тіні декілька номерів в рамках шоу «Привіт, 20-ті», але там замовником був канал «Україна», та і в цьому шоу був задіяний майже увесь наш український шоу-бізнес. До речі, The Hardkiss та Вєрка Сердючка там теж були.
І я ж тоді не мав на увазі, що я категорично і радикально не хочу бачити на сцені нікого, з ким колись співпрацював. Я мав на увазі, що братиму артистів для шоу не за принципом особистих симпатій, а за певними концепціями. Адже наша мета - показати європейському глядачу музичний портрет сучасної України і усю багатогранність нашої музичної культури.
- Представляючи артистів, яких ми побачимо у півфіналах і фіналі, ви сказали, що кожен з тих, хто презентуватиме Україну в рамках «Євробачення», з’явився тут зовсім не випадково. Чому тоді тут немає Руслани, яка першою привезла перемогу в нашу країну?
- Руслана буде проявлена в рамках шоу, зокрема, і в гранд-фіналі. Вона з’явиться в одному з номерів з дуже особливою місією і символізмом. Перша перемога Руслани для України неодмінно буде вшанована. В нашій країні майже кожний представник «Євробачення», який увійшов у Топ-10, достойний того, щоб стояти на сцені у цьому році. Ми обирали артистів, які виступають у півфіналах та фіналі «Євробачення», не за принципом особистих симпатій, а за концептуальністю конкретно цьогорічного шоу.
- З іншого боку, що б ви не робили, все рівно будуть невдоволені. Мовляв, чому той, а не інший, чому так, а не так. У нас жодне «Євробачення» не обходиться без скандалів, так воно нам чомусь болить. Чому цей конкурс викликає в українців такі бурхливі реакції?
- Мені здається, що цей конкурс дуже важливий для кожного українця. Саме тому Україна і посідає на «Євробаченні» високі місця, саме тому ми неодноразово привозили перемогу - тому що ми дуже відповідально ставимось до цього конкурсу. Ну, а так як багато хто у нас щиро вважає, що він великий експерт в усіх питаннях - від медичних і військових до політичних та музичних, то й не дивно, що навколо конкурсу стільки галасу. Я вважаю, що це круто. Значно гірше було б, якби конкурс залишав людей байдужими.
- Як особисто ви реагуєте на хейт щодо конкурсу?
- Я б хотів сказати, що я байдужий до хейту. Та, на жаль, як і кожна творча людина, іноді занадто гостро на нього реагую. Я дуже багато ресурсів вклав у цей конкурс, тож, звісно, дуже переживаю та хвилююсь. Холодним розумом розумію, що вся наша команда - справжні професіонали, і ми все робимо правильно, а хейт був, є і буде завжди, але все одно реагую на нього емоціями. Але, як я сказав вище, - краще хейт, ніж байдужість. Класно, що люди так включені в конкурс і так пильно стежать за ним.
До моїх ідей британці поставились з великою повагою
- У параді прапорів будуть задіяні четверо наших артистів - Джамала, Вєрка Сердючка, Тіна Кароль і GO_A. Це буде якесь попурі?
- Більше, ніж я вже сказав у своїх соціальних мережах, і більше, ніж всі читали у пресрелізах «Суспільного», я сказати не можу, бо це секрет шоу. Вмикайте півфінали та фінал «Євробачення» і самі все побачите!
- А взагалі – чи всі наші ідеї були близькі і зрозумілі британцям? Бо це різні традиції, менталітет, і у кожної країни своє бачення шоу.
- Як я вже казав вище, в команді BBC дуже уважне і чуйне ставлення до кожного її члена. Складно сказати, чи були ці ідеї близькі і зрозумілі, але до моїх ідей поставились з великою повагою, їх дійсно хотіли почути і почули. Багато із них ми втілили в номерах, в відеороликах та в інших проявах України.
- Номер TVORCHI ставить Олег Боднарчук. Ви вже бачили, що це буде?
- Це питання краще задати самому Олегу, бо я точно не маю ніякого етичного права замість нього розказувати про цей номер. Впевнений, що цей номер буде неймовірно красивим!
- Хто ваші фаворити? До речі, за даними букмекерських компаній, лідирує Швеція, друге місце пророкують учаснику з Фінляндії а третє – Україні.
- Звісно, я уважно слідкував за відборами конкурсу, і у мене є свої фаворити. Але оскільки я є членом команди організаторів конкурсу, що готує продакшн «Євробачення», то озвучувати ці імена, вважаю, не коректно і не етично. Через рік я з великим задоволенням обговорю з вами свої вподобання на «Євробаченні-2024», як ми вже неодноразово робили!