У кожної зірки – по благодійному фонду: навіщо вони Ребрик, Решетнику, Усику

Кому і на що знаменитості збирають кошти у своїх фундаціях.

Instagram.com/liliia.rebrik

Останнім часом дедалі частіше з’являються новини про створення зірками своїх власних благочинних фондів. Здавалося б, краще об’єднуватися та збирати донати разом, проте, напевно, у кожного у цій сфері - своє бачення.

Навіщо знаменитостям власні благочинні установи та кому вони допомагають?

Григорій Решетник

10 жовтня, у день 12-ї річниці весілля, телеведучий Григорій Решетник з дружиною Христиною започаткували власний благодійний фонд Reshetnik Family.

- 14 років разом! 12 років офіційно чоловік і дружина. Нікелеве весілля. Нікель дуже міцний, твердий та незламний, як справжнє кохання та наша країна, а також київські мости! Ми щасливі, що наша любов міцнішає. Намагаємось бути підтримкою для інших – військових, їхніх сімей, дітей-сиріт. Більш слушної нагоди, ніж сьогодні, не знайти. Переконалися, що треба все робити, не відкладаючи на потім. Потрібно продовжувати допомогати всім, аби здолати ворога! Тому ми заснували свій сімейний благодійний фонд Reshetnik Family, - пояснив Решетник своє рішення про заснування сімейної фундації.

Свій перший сімейний збір родина розпочала з трьох тепловізорів, на які потрібно зібрати 325 000 гривень. Наразі зібрано 175 тисяч.

Лілія Ребрик

Лілія Ребрик разом зі своїм чоловіком, хореографом Андрієм Диким, заснували фонд Rebryk Foundation.

- Це наше з Андрієм Диким дітище. Мрія, що нарешті здійснилася. Відчуваємо у собі величезне бажання допомагати, але вже не точково, не час від часу, а системно і постійно. Бо війна завершиться, і, маю надію, дуже скоро, але з її руйнівними наслідками для кожного з нас окремо і для всіх загалом нам доведеться жити ще дуже довго, - зізналася Ліля.

За словами Ребрик, її родина постійно допомагала людям – це і благодійні фонди, і родини переселенців, і військові. Але останнім часом стало так багато запитів про допомогу, що вони все ж таки наважилися створити власний фонд.

Один із найбільших на сьогодні проєктів Rebryk Foundation - «Зігріваємо українців». Фонд збирає адресну допомогу для переселенців, які виїхали із зон бойових дій та тимчасово окупованих територій. Кошти потрібні на обігрівачі, радіатори, теплий одяг, ковдри, подушки, засоби гігієни, іграшки, продукти харчування, дрова. Нині на такі потреби зібрано близько 14 тисяч гривень.

Також фонд Лілії Ребрик відкрив збір на військову амуніцію для чотирьох військовослужбовців, які захищають країну на Херсонщині, щоб придбати зимову військову форму, берці та шоломи «Тор». Наразі зібрано трохи більше 17 тисяч гривень.

Іванна Онуфрійчук

8 липня у день свого народження Іванна Онуфрійчук відкрила у Швейцарії благодійний фонд ivAlive, аби полегшити перебування у цій країні українцям.

- Нині у Швейцарії знаходиться понад 60 тисяч українців, які цієї допомоги потребують. Ми будемо допомагати людям, котрі тікають із зон бойових дій. Це і надання адміністративної, юридичної допомоги, і пошук житла, і вивчення мови, і організація культурних заходів. Усе можливе для полегшення їх інтеграції в країні, – повідомила телеведуча.

Іванна каже, що відкрити власний благодійний фонд мріяла давно. До цього допомагала українцям інформаційно, а також збирала гуманітарну допомогу.

- Я хотіла відкрити свій фонд ще до повномасштабної війни в Україні, - продовжує вона. - Думала про те, яким він має бути, кому допомагатимемо. Але через проєкти, переїзди ця справа відклалася. Коли розпочалось повномасштабне вторгнення, я сказала собі, що більше тягнути не збираюсь.

Наприкінці вересня Онуфрійчук розповідала, що в умовах європейської бюрократії не все вдається реалізувати швидко, однак вона сподівається, що її фонд скоро розпочне роботу.

Вадим Мічковський

Власний благодійний фонд під назвою «Центр добра» з липня має і Вадим Мічковський, відомий як Дядя Жора.

- Він допоможе бути мені та команді ще ефективнішими і допомагати ще більше усім, хто цього потребує, - пояснює своє рішення Дядя Жора. - Вже багато добрих справ було зроблено нашою волонтерською командою. Але багато ще потрібно зробити. На даний момент допомагати стало важче у зв’язку з падінням надходжень гуманітарної допомоги, закінчуються усі ресурси, присутня ситуація звикання, тому зараз ми активно шукаємо вихід на міжнародні та європейські організації, благодійні фонди та на окремих осіб, які мають можливість допомагати з проханням про допомогу нам задля допомоги іншим людям.

В першу чергу «Центр добра» надає адресну гуманітарну допомогу сім'ям з дітьми, які вимушені були покинути свої домівки або знаходяться на територіях, де продовжуються бойові дії, а також збирає кошти на технічні засоби військовим.

Олександр Усик

Олександр Усик заснував Usyk Foundation – благодійний фонд, що створений для допомоги армії та українцям, які постраждали від російської агресії.

- Сьогодні наші воїни мужньо боряться за наше спільне завтра, не жалкуючи ані сил, ані власних життів. Через війну тисячі українців втратили рідних та близьких, а також багато людей залишились без даху над головою, без роботи та найнеобхідніших для життя речей.
Тому наша задача – надати адресну допомогу тим, хто її дійсно потребує в цей непростий час, - анонсував роботу свого фонду абсолютний чемпіон світу з боксу у важкій вазі.

Usyk Foundation збирає гроші на гуманітарну допомогу постраждалим українцям, авто та інші потреби ЗСУ. На сьогодні фондом зібрано понад 500 тисяч доларів.