Знайомі пар, що вибухнули в машині в Дніпрі: Олексій був строгий, але справедливий, а Даша життєрадісною і відданою своїй справі

Що відомо про загиблого атошніка і співробітницю ДСНС.

ФБ Олексія Кавлака і Дар'ї Гречищевої

15 вересня близько 9 ранку в Дніпрі на вулиці Богдана Хмельницького вибухнув і згорів до останку легковий автомобіль Nissan Primera. В результаті події загинули дві людини: 35-річна начальниця відділу зв'язків із засобами масової інформації ДСНС в Дніпропетровській області та волонтер Червоного Хреста Дар'я Гречищева, а також 40-річний парамедик, директор AidBrothers, а також член ГО "Український легіон" і "Нащадки Вільніх" Олексій Кавлак.

Що відомо про загиблих?

З вибухівкою справи не мав

Колишній учасник АТО Олексій Кавлак займав посаду директора і викладача в AidBrothers - організації, де навчали першій медичній допомозі. У розкладі заходів AidsBrothersна 19 вересня в Києві планувалося проведення заняття під назвою "MineRiskEducation. Курс з вибухонебезпечності і дій при вибуховий травмі".

Паралельно Олексій викладав в ГО "Український легіон".

- Він у нас з 2014 року, член ради організації. Деякі ЗМІ писали, що він був сапером в АТО, але це не так. Однак про вибухонебезпечні предмети на курсі говорив, - розповіли нам в ГО "Український легіон". - Він викладав першу допомогу і громадянську безпеку. Останню - з точки зору як розпізнати загрозу, як виглядають вибухонебезпечні предмети і як їх обходити. Але з вибухівкою він не мав справи, у нього немає ні такого допуску, ні спеціалізації.

- Чи міг перевозити з собою вибухівку або муляжі вибухівки в навчальних цілях?

- Вибухівку перевозити з собою не міг. Міг хіба що муляжі, але вони повністю безпечні.

Аавтомобіль марки Nissan, який вібухнув, належав Олексію Кавлаку.

Також в "Українському легіоні" відзначили, що бачили Олексія Кавлака вчора, так як у них проводилася онлайн-нарада. І нічого в спілкуванні з ним не викликало підозр. Все було як завжди.

На сайті "Українського легіону" пишуть, що їх мета координація дій і допомога в самоорганізації населення в разі загроз в місті Києві. Організація зареєстрована в Голосіївському районі столиці.

Також Олексій проводив тренінги і для поліцейських, і для медиків.

- Знала Олексія. Він був викладачем у мене на первинній підготовці патрульної поліції в Харкові. Був дуже крутим, - розповіла нам одна з патрульних поліцейських Дніпра. - Запам'яталося, що коли наказував групу, то віджимався разом з нами. Строгий, але справедливий. Розумний. Давав багато знань, відпрацювань. Їздив з курсами по всій Україні. Не віриться, що його з нами більше немає.

Мав масу запланованих заходів

Третій проект, в якому брав участь загиблий, - "Нащадки Вільніх". Це, за словами нашого наступного співрозмовника Олексія Смирнова, по суті військово-патріотичні ігри, де команди з дітей змагаються в наданні медичної допомоги, орієнтуванні на місцевості, туристичних навичках, поводженні зі зброєю і так далі.

- Я познайомився з Олексієм в рамках проекту "Нащадки Вільніх", саме він і привернув мене до їхніх акцій. Я там представляв наукову секцію, - розповів Олексій Смирнов. - Олексій був, можна сказати, ідейним мотором проекту. Дуже сильно викладався, працював над ним все це літо.

Збиралися команди з різних регіонів України, які за тиждень проходили тренувальний табір, заробляли бали. І коли закінчується всеукраїнський тур, вибирається переможець. Після команда-переможець їде на змагання міжнародного рівня.

Жив, як повідомляє профіль Олексія в соцмережі, в Києві. Про те, чи був одружений і мав дітей, - невідомо.

Будувала купу планів

Дар'я Гречищева народилася в Нікополі, в Дніпропетровській області. У 2010 році закінчила Національний гірничий університет, нині Національний університет цивільного захисту України.

На службі в ДСНС з 2013 року, відразу з посади провідного спеціаліста сектору пропаганди та зв'язків з громадськістю. З червня 2021 ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області.

- Знаю Дашу з 2017 року. Вчора спілкувалися з приводу проведення уроку "День з рятувальником і поліцейським". Щотижня зустрічалися з нею на звітній пресконференції, - розповіла прессекретар патрульної поліції Дніпра Людмила Копиленко. - Дашу знала як привітну, цікаву, активну. Вона жила своєю роботою, була дуже віддана своїй справі, завжди підтримувала якісь круті піар-фішки, акції. З нею було легко спілкуватися, легко працювати, ми неодноразово разом проводили відпрацювання патрульної поліції і ДСНС, спілкувалися з журналістами. Це була щира, відкрита, відповідальниа і цікава людина. Любила подорожувати. Була життєрадісною, позитивною, я ніколи не бачила Дашу сумною, вона завжди посміхалася. Будувала купу планів, в тому числі і в особистому житті... і про це досить важко говорити, тому що їй було всього 35... Вона жила на повну, її любили, поважали не тільки за роботу, а й людські якості.

Колеги Дар'ї з ДСНС допускають, що вона могла бути знайома з Олексієм Кавлаком за  безкоштовними навчальним акціями для бажаючих навчитися наданню першої допомоги.

- Вона ж волонтер Червоного Хреста, а Олексій інструктор з першої допомоги. І на безкоштовних навчальних акціях вони точно зустрічалися. Але якого роду відносини у них були, нам не відомо, - розповіли нам колеги Дарини з ДСНС. - Вона неймовірна людина. Світла, людина. Була на зв'язку 24/7, з усіх питань з нею завжди було приємно працювати.

За словами колег Даша була дуже активною і креативною співробітницею. Фото: ФБ Дарини Гречищевої

Могли готуватися до тренінгу

- На масових заходах ми часто зустрічали її не як співробітника ДСНС, а як волонтера Червоного Хреста. 9 травня біля пам'ятника Слави вона чергувала, щоб надавати допомогу, якщо комусь стане погано, - розповіли нам знайомі Дар'ї. - І там потім були бійки, вона надавала допомогу пораненим. Вона намагалася бути корисною людям.

Але чому в той фатальний день Дар'я перебувала з Олексієм в його машині?

- Я не знаю, як Даша познайомилася з Олексієм. Я не знаю, чому Олексій і Даша виявилися разом в машині. Але я не виключаю, що вони могли готуватися до спільного тренінгу, - каже лікар-анестезіолог Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова і волонтер Червоного Хреста Тетяна Канчура. - Даша була дуже активним волонтером загону швидкого реагування Червоного Хреста в Дніпрі.

Це підрозділ, який займається навчанням населення наданню невідкладної допомоги та патрулюванням на масових заходах для надання допомоги постраждалим.

- Даша була суперактивною і була прекрасним інструктором з надання допомоги. Незважаючи на велику зайнятість на основному місці роботи, вона завжди відгукувалася з волонтерства, брала участь в патрулюваннях, навчанні цивільного населення, - уклала Тетяна Канчура.

Дітей у Дар'ї Гречищевої не було. Чи був у неї чоловік або коханий, теж невідомо.

Даша і Олексій на Українському радіо Дніпра розповідали, як волонтери-рятувальники можуть поліпшити безпеку городян. Фото: ФБ Дар'ї Гречищевої

ОФІЦІЙНО

Зараз за даним фактом відкрито кримінальне провадження з попередньою правовою кваліфікацією за ст. 258 КК України (терористичний акт) - повідомляє пресслужба поліції Дніпропетровської області.

У ДСНС в Дніпровській області сумують за загиблою співробітницею. Фото: ФБ Дар'ї Гречіщевой

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Арбалетчіца Таїсія Петрова : Вчителі говорили, я погана людина і зі мною не треба дружити