Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Загрузить еще

Факт. У Дніпрі відзначили 125-річчя відкриття в місті трамвайного руху

Факт. У Дніпрі відзначили 125-річчя відкриття в місті трамвайного руху

Свого часу Катеринославський електричний трамвай був одним з перших на території сучасної України. «Для міста - це знакова подія. Історія нашого трамвайного депо дуже багата. Ми пишаємося нею. Та насамперед, ми пишаємося нашими людьми, які працюють, які є патріотами своєї справи та України. Чимало водіїв, слюсарів з ремонту рухомого складу та кондукторів нині служать у лавах ЗСУ. Їм ми також сьогодні висловлюємо щиру пошану і повагу. Ніякі російські бомби, снаряди, ніяка російська армія не заборонить нам любити наше місто і проводити час із нашими земляками», — сказав мер Дніпра Борис Філатов під час церемонії нагородження 27 червня. Працівникам міського електротранспорту він вручив нагороди від мерії.

Про те, що чимало її колег нині захищають Україну зі зброєю в руках, не з чуток знає і диспетчерка трамвайного депо номер 3 Лілія: «Ми, звичайно ж, підтримуємо їх. У мене чоловік теж військовий. Взагалі, ця підтримка зараз — наш обов’язок. Ми збираємо кошти, співпрацюємо з волонтерами». Жінка 28 років працює у галузі електротранспорту. Каже, що святкування в такому форматі, безперечно, не схоже на ті, що були у попередні роки. Але попри це, люди мають відчувати життя та радіти йому, переконана пані Лілія.

Через війну, розв‘язану росією, урочистості задля безпеки провели на одній зі станцій метрополітену. Тут виступали військовий оркестр штабу військ оперативного командування «Схід», а також відома українська співачка Наталія.

Разом з цим, аби люди у Дніпрі могли відчути дух епохи, зранку в середмісті ретротрамваєм кермує водій Геннадій, вдягнутий у форму зразка 125-річної давнини: «Враження взагалі неймовірні. Ніби я й справді працюю за тих часів — цей образ у мене і у мого кондуктора також викликає у людей гарні емоції. Усім подобається — і дітям, і батькам». "Це — ніби подорож у часі", - додає пасажирка трамваю Яна. «Я їду у своїх справах зараз. Але цей трамвай, їхня форма — все це дає відчуття такого, знаєте, спокою. Цього зараз усім невистачає», — розповіла дівчина.