Майкл Щур:  Многие взяточники и преступники сейчас тоже ходят в вышиванках

Майкл Щур: "Многие взяточники и преступники сейчас тоже ходят в вышиванках" [видео]

«Комсомолка» побывала в «норе» Щура и задала «языкатому Майклу» несколько актуальных вопросов. Фото: Оскар ЯНСОНС.

Майкл сразу поставил нам два условия для проведения интервью: встречаемся на его территории и говорим по-украински. "Щур не розуміє російську" - объяснил телеведущий. Наши вопросы мы все-таки публикуем на русском, а вот ответы Майкла – в оригинале – на канадско-диаспорском наречии. Иначе весь "изюм" этой беседы превратится в "узвар".

О СЕБЕ БЕЗ УСОВ

- У вас очень оригинальная студия (нас привели в заброшенное промышленное здание, где оборудовали некое подобие студии с креслом для Щура и диванчиком для гостей. – Авт.). Тут вполне можно фильмы ужасов снимать! Это вы специально сюда людей приглашаете, чтобы они вам с перепугу всю правду рассказали?

- Бачите, привiв гостей, а гості, замість того, щоб правду говорити, самі питання ставлять. То є насправді підвал. Справжній! Ми чекаємо декорації з Європи, не прийшли ще, через рік будуть. І ми знімаємо там, де є приміщення.

- Мабуть, тут дешевше оренда?

- Набагато. Раджу і вам редакцію перевести в таке приміщення - зимой тепло, літом холодно. Все прекрасно.

- Майкл, есть такой журналист Роман Винтонив (см. ниже - ДОСЬЕ). "Википедия" говорит, что он и есть Майкл Щур, только без усов! Неужели правда?

- Я вам про нього правду зараз розкажу. Про Романа Вінтоніва. То є український журналіст і він схожий на мене. I він тим ще користає. Він дає лекції, підписується моїм ім’ям, прізвищем інколи. Я йому вже писав, але він мені не відповісує нічого. Але в нього основний пункт біографії в тому, що він прачував на телеканалі "Інтер", йому не можна вірити! Він на "Інтері" прачував за часів Януковича! Яка нормальна людина йому повірить після того? Тому я б на вашому місці не сильно брав до уваги його думку.

- Кстати, тот же журналист Винтонив пару лет назад, после очередной драки в Раде, пришел в парламент в костюме зайца. Мол, тут же цирк, встречайте! А сейчас какой костюм соответствует Верховной Раде?

- Я би прийшов в такому одязі, як зараз (см. фото). Взагалі, думаю, що Роман Вінтонів довів, що в ньому щось не в порядку. В костюмі зайча в Верховну Раду… То не є адекватним.

- То есть сейчас для нашего парламента актуален патриотичный костюм?

- А що тут патріотичного?

- Ну, я имею в виду вышиванку…

- Нічого патріотичного то нема. У нас зараз стільки хабарників, коррупчионерів і злочинців у вишиванках ходять! Тому я не думаю, що то є ознака патріотизму. Я вже навіть боюсь, чи не спаплюжили вже ті всі люди вишиванку. Думаю, візьму собі нормальну футболку чи сорочку.

"В РАДЕ МНОГО БЕЗДЕЛЬНИКОВ"

-  Сейчас журналисты массово становятся депутатами. А если бы вы стали нардепом, в какой комитет хотели бы попасть? Чем бы вы там занимались?

- Я не знаю. Чесно кажучи, думаю, що там багато нероб і їх там забагато. Я тому не думаю, що мені є там чим сі зайняти. Я навіть себе не уявляю там.

- Сейчас в Украине появилось Министерство информации, которое будет создавать какие-то стандарты журналистики. Это ж завтра могут прийти, измерить ваши усы и сказать, что они слишком велики - как у Сталина. Или маленькие – как у фюрера…

- Я абсолютно поділяю ваші побоювання про мої вуса. Тим більше, якщо аж так підходити до журналістики, то не є правильно. Тим більше, якщо вони і до мене причіплюючча, то вони і до вас причіплячча. І тому нам всім журналістам треба ще об’єднатися, аби нас не міряли під одну гребінку. Ну, як можно однаково міряти мене і вас? У вас навіть вусів немає! І тому, я думаю, то не є правильно, аби якись ще стандарти придумати.

В Міністерстві інформаціі передбачили, що їх офіс можуть блокувати і протестувати, тому в них нема офісу! Найбільша хітрищ диявола в тому, що він переконав людей, що його не існує. Так само із паном Стицем (міністр інформації. – Ред.). Він всіх переконав, що в нього нема міністерства.

- Кстати, как вы думаете, министры-иностранцы могут что-то полезное для Украины сделать?

- Безперечно.

- Почему? Потому что меньше взяток дадут или возьмут?

- Ну, по-перше, насправді не такі вони вже іноземчі. Давайте будемо відверто. Один вже 20 років в Україні живе, другий - 10 працює і живе... Не думаю, що можна говорити, що вони нас і тут надурили. Маю надію, що вони крім того, що розуміють наші реалії, ще добре розуміють реалії в своїх країнах, і то нам зможе допомогти побороти змія корупції.

- Вы порой очень резко высмеиваете сильных мира сего. Подшучиваете над политиками. Вам не угрожали?

- Я одного разу дуже сильно настрашив. Бо коли в Верховну Раду ще ходив, я не пам’ятаю як того депутата звати, але він до мене так підійшов і сказав: "Майкле, ай-ай-ай!" От це було найгірше, дуже не приємно. Це виглядало, як расизм… до журналістів. Він до мене поставив як не до рівного, а як на нижчого. То не гарно.

- В вашей программе "Утеодин" вы внимательно следили за ходом КОАЛициады. Кто, по-вашему, сейчас является главной коалой в Украине?

- Головна коала?.. Не думаю, що у нас є хтось. Коала - то більше символ, берегиня коалічиї.

- Все-таки "берегиня" - "вона"?! Коала працює?

- Ну, коала - то ж вона!

ВОПРОСЫ ОТ ЧИТАТЕЛЕЙ

В ходе нашей беседы мы вели онлайн-трансляцию на нашем сайте (см. видео), на которую приходили и вопросы от читателей. Публикуем некоторые из них.

- Майкл, недавно в журнале прочитал ваше интервью с Дашей Астафьевой. Столько "диванных сцен" на фото в разных позах видел, где вы и она. Жена Аманда после этого наверняка нашла следы помады на вашей вышиванке и лифчик в кармане. Скандала дома не было?

- Я нічого не можу про то розказати, бо Аманда мені заборонила. Бо я з Дашою Астафьевою трошки про Аманду говорив. І тепер вона не хоче, щоб я про неї розповідав, тому не скажу, бо у мене дома будуть проблеми. Не вимушуйте мене, будь ласка.

- Как себя чувствует ваш домашний любимец по кличке iCot? Как кот уживается с Щуром?

- Це мій кіт. Він поправився сильно - зараз важить майже 7 кілограмів. Я його пустив на дієту, то зараз він вже трошки скинув, ходить, бігає. Він не проявляє до мене уваги як до Щура ніякої.

- В отличие от депутата Гаврилюка, который был в вашей передаче, вы постите в Фейбуке не только в Великий пост. Скажите, соцсети изменили вашу жизнь? Вы сейчас часто общаетесь с друзьями вживую?

- З друзями я близько спілкуюсь, бо ми разом працюємо. Соціальні мережі – то є файно. Я не ставлю собі питання - "проти" соцмереж чи "за"? Бо це десь так само, як питати: ви проти вікон чи за вікна? Вони є, вони мені помагають дивитися на вулицю, я ними ще користую. І якщо вікно дує, то я його міняю на інше. Так само з соцмережами.

ИЗ ДОСЬЕ

Под усатой маской Майкла Щура на самом деле "скрывается" украинский журналист, сценарист, телеведущий Роман Винтонив. Ему 32 года.

Выпускник кафедры телевидения и радиовещания Львоского госуниверситета им. Франко. Работал на местном ТРК "Люкс". Затем на канале "К1". С 2007-го по 2009-й – журналист на канале "Интер", репортер "Подробностей недели". Уволился после смены руководства и изменения редакционной политики. Работал журналистом в "Украинской службе ВВС", затем шеф-редактором информационной службы и ведущим телеканала ZIK, репортером в редакции программы "Сніданок з 1+1" и департаменте журналистских расследований канала "1+1".

Образ Майкла Щура появился в марте 2013-го в программе "Але є одне але" (АЄОА) и стал популярным в интернет-пространстве. С 18 октября 2014-го Винтонив в образе Щура осел на Первом национальном в сатирическом дайджесте новостей "Утеодин".

Роман, как и Майкл, женат. Супруга Винтонива - известная журналистка Анна Бабинец.

Чтобы не пропустить все самое важное и интересное, подписывайтесь на нас в соцсетях