«Циганський барон» в Черкасах

ТВОРЧИЙ СКЛАД ПРОЕКТУ

Постановочна група:

 • Пітер Кокс / Pieter Cox (Нідерланди)  – музичний керівник, головний диригент
 • Олена Бєлкіна – диригент, хормейстер, завідувачка музичною частиною Черкаського академічного українського обласного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка
 • Марк Крон / Marc Krone (Нідерланди) – режисер-постановник
 • Тао Нгуен / Thao Nguen (Бельгія-В’єтнам) – балетмейстер
 • Карел Шпанхак / Karel Spanhak (Німеччина) – сценограф
 • Душан Локі Марковіч / Dusan Loki Markovic (Німеччина) – художник зі світла
 • Марріт ван дер Бюргт / Marrit van der Burgt (Нідерланди) – художниця з костюмів

Виконавці ролей:

 • Барінкай – Андреас Шагерл / Andreas Schagerl (Австрія)
 • Саффі –  Крістіна Хосрові / Christina Khosrowi (Німеччина)
 •            Маарті Раммерлоо / Мaartje Rammerloo (Нідерланди)
 • Омонай  –  Дітер Гоффінг / Dieter Goffing (Німеччина)
 • Зупан  –  Хубертус Шімхоффер / Bert Simhoffer (Нідерланди)
 • Арсена  –  Свеа Йонсен / Svea Johnsen (Австрія)
 • Чіпра  –  Ріта Люція Шнайдер / Rita Lucia Schneider (Австрія)
 • Конте Карнеро  –  Стан Ламбрегтс / Stan Lambregts (Нідерланди)
 • Мірабелла – Даніелла Бюйк / Danielle Buijck (Нідерланди)
 • Оттокар  –  Рік ван де Рійдт / Rik van dе Rijdt (Нідерланди)

 

ПІТЕР КОКС / Pieter Сox  (Нідерланди)

МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК та ГОЛОВНИЙ ДИРИГЕНТ

Вивчав теорію музики і хормейстерство в Брабантській консерваторії в Тільбурзі. Своє навчання він продовжив в Брюссельській Консерваторії у Рональда Цольмана і в 1988 отримав відзнаку за навчання. Брав участь у майстер-класах в Нідерландах, Ізраїлі та Англії, у Лукаса Віза, Жана Фурне, Михайла Табачника і Ноама Шеріфа.

Дебютував в 1987 на професійній сцені під час Дартінгського фестивалю в Англії. Диригував студентським оркестром у Брабантській консерваторії, симфонічним оркестром Брюссельської консерваторїї, Національним Бельгійським оркестром, Брабантським камерним оркестром, Варегемським камерним оркестром та іншими. У Тільбургському оркестрі, заснованому в 90-тих роках, він виконує симфонічні твори Баха, Генделя, Моцарта, Гайдна, Мендельсона, Дворжака, а також сучасних композиторів – Бріттена, Раміреса і Бернстайна.

В 1997 Коксу запропонували місце диригента в Брабантській консерваторії.

Пітер Кокс зробив великий внесок у розвиток музичного театру і став відомим театральним диригентом. Він диригував оперетковими виставами Кальмана, Штрауса, Оффенбаха в Амстердамі.

В 2000 році Пітер Кокс створив з тенором Реіном Кольпа і імпресаріо Жаком Зенфом Нову нідерландську оперету.

В 2006/2007 роках підготував першу постановку оперети «Паризьке життя», яка була представлена в Нідерландах і Бельгії, у ній були задіяні Ернст Данель Смід, Рейн Копла, Дік Коен, Ант’є Монтейро, Лаура Власблом і актриса Труді Лабій. В 2008/2009 роках – «Веселу вдову»

Пітера Кокса надихають романтичний та імпресіоністський жанри. В Коксі цінують не тільки якості диригента, але й педагога. В його репертуарі є багато симфонічної музики, а також музики для театру усіх жанрів. Він працював з артистами: Гуус Мееувіс, Бас Гроненберг, Бен Крамер, Хек Поорт, Ельс Бонгерс і Мануела Кемп, а в класичних оперних постановках – з великими вокалістами: Теа ван дер Путтен, Чарльз Хенс, Хек Сміт, а також з всесвітньовідомим тенором з Віденської державної опери Арнольдом Бецуйеном.


МАРK КРОН / Marc Krone (Нідерланди)

РЕЖИСЕР-ПОСТАНОВНИК

Актор, режисер, музикант

Починав творчу біографію актором у Нью-Йоркській школі Стелли Адлер. Тоді ж, в Америці, йому довелося грати у багатьох виставах за п’єсами класичного репертуару:  Шекспіра, Мольєра і Теннессі Уїл’ямса.

Після повернення в Нідерланди він працював актором в театрах і зіграв більш ніж у 30 виставах. Зіграв багато великих і малих ролей в телесеріалах, мав сольні виступи і співав в оперних виставах. В середині 90-х років він брав участь у виставах «Титанік», «Компані», «Три мушкетери» та інших.

Деякий час Марк Крон працював в Тільбурзькій консерваторії педагогом з майстерності актора майбутніх співаків опери і оперети. Й зараз він співпрацює з багатьма молодими талантами, такими як  Йомен Оттен, Еві Де Жан і Ельське Ролема.

Як режисер, Марк Крон працює для театру, кабаре, опери і телебачення.

В його портфелі постановки опер «Кармен», «Церус, Вакхус і Вену» під час Голландського фестивалю.

На постійні основі він працює в Брабантському оркестрі, Амстердамському мистецькому фестивалі і в «Камерата Траєстіна».  


НГУЕН ПІОН ТАО / NGUYEN PHUON THAO (Бельгія, В’єтнам)

ХОРЕОГРАФ, ТАНЦЮРИСТКА

Народилася в 1976 році, в Туй Хоа у В'єтнамі. Навчалася танцювати в Академії Танцю в Амстердамі і в американській Школі Алвін Айлей в Нью-Йорку. Як танцівниця, працювала з JazzScool і «Данс компані» Амстердама. За контрактом працювала з хореографами: Реда (Німеччина), Ренді Вліге (Бельгія), Рей Тадіо (США) і Гвідо Вервер (Нідерланди).

Крім того, Нгуен Тао викладає майстерність танцю в Академії Танцю в Амстердамі і Роттердамі.


КАРЕЛ ШПАНХАК / Karel Spanhak (Німеччина, Нідерланди)

Сценограф 

Карел Шпанхак навчався в Художній Академії в Амстердамі та Ешеде. Ще у студентські роки працював по запрошенню Голландського Фестивалю та Нідерландського Театру Танцю. Був сценографом та художником з костюмів у театрах Вільгельмсгафену та Баден-Бадену, і також художником-потановником у театрах Трієру, Сант Галену і Фрайбургу.

З 2002 – запрошений сценограф в Державному театрі Заарбрюкена і Вісбадена, та у театрах Білефельду, Оснабрюку, Мюнстеру і Роттердаму.

У 2004 одержує Перше місце в категорії "сценографія" за версією Нордрейнвестфальського журналу "Theater Pur".

Співпрацює з режисерами Кароліною Грубер, Стефаном Губером, Андреасом Бестером, Аннет Лайстеншнайдер, Річардом Верлоком, Франком Матусом, Франком Готтшалком, Мартіном Дрісеном, Олександром Вармбруном, Кшиштофом Зануссі.

У серпні-вересні 2009 року Карл Шпанхак створив сценографію вистави «Дон Жуан» за оперю Моцарта для «Нової одеської опери».


МАРРІТ ван дер БЮРГТ / Marrit van der Burgt

ХУДОЖНИЦЯ З КОСТЮМІВ

Навчалась в Академії мистецтв в Амстердамі на факультетах Моди та Монументального текстильного мистецтва.

Працює художником з костюмів з 1980 року.

З 1986 по 2001 вона очолювала відділ костюму і дизайну в Національному театрі Голландії.

З моменту її першого ескізу і до сьогодні вона створила костюми для 60 постановок.

Значну частину в роботі Марріт займають постановки в драматичних театрах, але в останні роки, вона також працює над операми, мюзиклами, фільмами та інсталяціями в Голландії і Європі.

Марріт ван дер Бюргт  створила костюми для великої музичної вистави DE JANTJES, для оперних постановок «Così fan tutte», «La Gazetta», «La scala di seta», «Русалка» та інших.

Вона була одним з художників та розробила частину костюмів фільму Пітера Грінуея «Чемодани Люпера».

Вона була художницею з костюмів на відкритому показі GOLD у Франкфуртському державному театрі, організованому Саскьєю Бодеке за сценарієм Пітера Грінуея.

Марріт ван дер Бюргт працювала також для різних вистав та показів у Франції та Італії.

Вона розробила костюми для великої інсталяції ДІТИ УРАНУ Саскьї Бодеке в Генуї і Неаполі для Фестивалю «della Scienza».

У 2007  Марріт стала автором костюмів для кінофільму NIGHTWATCHING (Нічна варта) Грінуея. (Нагорода за найкращий проект і номінація за найкращий дизайн костюмів «Polish film awards»).

Для World EXPO 2008 в Сарагосі був створений проект ВLUE PLANET (ГОЛУБА ПЛАНЕТА) з костюмами від Марріт ван дер Бюргт, який було названо кращою продукцією EXPO.

Її характерною рисою є те, що вона любить працювати з незвичайними матеріалами, і використовувати прекрасні кольори, що постають в крайніх або дуже витончених формах. Сила її таланту в блискавичній імпровізації та в близькій співпраці з режисером.

Марріт ван дер Бюргт була художницею з костюмів в постановці «Дон Жуана» Моцарта в «Новій одеській опері» у вересні 2009 року.


БЕРТ ШІМХОФФЕР / Bert Simhoffer (Нідерланди)

ВИКОНАВЕЦЬ РОЛІ ЗУПАНА

Теноральний баритон Берт Шімхоффер навчався у вищій школі і школі права, потім в музикальному ліцеї і в Консерваторії Амстердама.

З 1980 по 1984 Берт Шімхоффер навчався у легендарного Кобі Рінерстма та профессора Кноля у Зальцбурзі (Австрія). З 1989 Берт знайшов ідеального наставника у особі оперної діви Крістіни Дойтком. КВж в якості соліста Берт Шімхоффер пропрацював 7 років в Нідерландській опері.

У 1985 році, в результаті численних виступів по радіо він виграв Перший приз у конкурсі  NCRV.

Берт Шімхоффер сьогодні – один з найпопулярніших акторів-коміків у Нідерландах, затребуваний телебаченням, театром, мюзиклами та багатьма міжнародними проектами.


АНДРЕАС ШАГЕРЛ / Andreas Schagerl (Австрія)

ВИКОНАВЕЦЬ РОЛІ БАРІНКАЯ

Народився в 1971 в Австрії.

Навчався у професора Вальтера Мооре в Університеті Музики у Відні та завершив навчання з Джеймсом Кінгом і Томом Попеску.

В 1998 одержав Спеціальний Приз Жюрі на 5-му міжнародному музичному віденському конкурсі, в наступному році – медаль фонду "Дан-Фредерік Переноуд" в Нойшателі у Швейцарії і дебютував як Ферандо в "Così fan tutte " Моцарта на Фестивалі Моцарта в Шонбруні.

У 2000 зіграв роль Оттокара в "Циганському бароні" Штрауса в «Seefestspiele» в Морбіші.

В тому ж році він одержав Приз критики і Приз міста Констанца в Міжнародному конкурсі тенорів у Лугої (Румунія). Там він з'явився в численних ролях, між іншими в ролі Адама і Станіслауса у «Продавці птахів» Карла Целлера, Жаквіно у "Фіделіо" Бетховена, Барона Кронталя в "Бракон’єрі" Альберта Лортцінга, а також в ролі Карамелло у "Ночі у Венеції" Йоганна Штрауса. Він співав цю роль також 2004 року в Театрі Hof і в Байройтському оперному домі. Дебютував в Кельнській опері в ролі Мольфельса у виставі "Жарт, сатира, іронія і глибше значення" Детлева Гланерта і в 2004/05 був запрошений до Королівської опери Канади на постанову "Чарівної флейти" в ролі Таміно, за виконання якої був нагороджений Канадською трансляційною корпорацією званням "Артист місяця".

У 2006 Андреас Шагерл з'явився, в ролі графа Цедлау в опереті "Віденська кров" Йоганна Штрауса, з постановою якої об’їздив більше 30 сцен у Нідерландах, Бельгії і Німеччини.

Згодом виконував партію Альфреда в "Кажані" Йоганна Штрауса у Бад Райхенхалі і графа Тасіло "Графині Маріза" Кальмана в Літній Кобургській опереті.

Брав участь у концертах: в Залі Ференца Ліста в Будапешті – з угорською прем'єрою «Книжки за сімома печатками» Шмідта; в Зальцбурзі – з «9-тою симфонією» Людвіга ван Бетховена (під керівництвом Густава Куна).

Влітку 2009 знову вийшов на сцену в ролі графа Зедлау у "Віденській крові" в літній опереті Кобурга. Виконав партію Борса в "Ріголетто" Джузеппе Верді на фестивалі опери Святої Маргарети; і дебютував на Тірольському фестивалі в ролі Давида в «Нюрнберзькому мейстерзінгері» Ріхарда Вагнера під керівництвом Густава Куна.


КРІСТІНА ХОСРОВІ / Christina Khosrowi (Німеччина)

ВИКОНАВИЦЯ РОЛІ САФФІ 

Крістіна Хосрові (меццо-сопрано) навчалася в 2001 у профессора Хайдрун Франц-Феттера в інституті музики "Ганнса Айслера" і отримала там диплом в лютому 2008. Також з 2001 вона навчалася в класі співів Вольфрама Ригера, нею опікувався Ірвін Геідж.

Її оперний дебют відбувся в травні 2006 в державній опері Унтер ден Лінден в Берліні в ролі Флори в „Травіаті“ Джузеппе Верді разом з Христиною Шефер.

З того часу вона виступає в численних операх: барабанщик в „Імператорі Атлантиди“ Віктора Улльманна; композитор в „Аріадні на Наксосі“ Рихарда Штрауса; Амастре в „Ксерксі“ Георга Фрідріха Генделя; Друга і Третя дама в "Чарівній флейті" Вольфганга Амадея Моцарта.

Гастролі привели Крістіну Хосрові до державного театру Брауншвейг, Кельнської опери, Бранденбургського театру, Бременського театру, Берлінського концертного залу. Вона співпрацювала з визначними диригентами: Густав Кун, Маркус Штенц, Михаэль Зандерлінг, Паоло Аррівабені, Александр Джоель та Енріко Деламбой.

Навесні 2009 вона співала поруч з Эдітою Груберовою на галаконцерті в кельнській опері під керівництвом Ральфа Вайкерта, а влітку – дебютувала в ролі Магдалени в «Нюрнберзькому мейстензінгері» Ріхарда Вагнера в Тіролі, а також в ролі Маддалени в «Ріголетто» Джузеппе Верді. 


ДІТЕР ГОФФІНГ / Dieter Goffing (Німеччина)

ВИКОНАВЕЦЬ РОЛІ ОМОНАЯ

Дитер Гоффинг живе як вільний співак в Детмольді. Він родом з Заарланду. Після отримання атестату зрілості, він навчався музикознавству і грі на фортепіано в Консерваторії Заарбрюкена. Додатково він займався співами у Філіппа Хуттенлохера і Зігмунда Німсгерна. В Консерваторії Пітера Корнеліуса у Майнці він продовжив здобувати освіту у Яна Тамару. У Детмольді Дітер Гоффінг став учнем професора Хельмута Кречмара. Постійні запрошення привели його в театри в Детмольді і Плауене / Цвікау. Гастролюючи він співав в міських театрах в Ульмі, Магдебурзі, Дармштадті і Берліні. Володіє широким репертуаром оперних ролей, таких як Папагено ("Чарівна флейта"), граф ("Весілля Фігаро"), Гульельмо ("Cosi fan tutte"), граф ("Бракон’єр"). В оперетті співає також доктора Фалке ("Кажан"), Мірко Цеті ("Весела вдова") і в мюзиклах до його репертуару належать Энтоні Хоп ("Sweeney Todd"), шериф Ед Еарль ("Найкраший маленький публічний дім" Карола Хола).


РІТА-ЛЮЦІЯ ШНАЙДЕР / Rita-Lucia Schneider (Австрія)

Виконавиця ролі Чіпри

Ріта-Люція Шнайдер народилася у Відні, де вона навчалася балету протягом семи років у відділенні Королівської Британської Школи Танцю. В 1985 почала відвідувати уроки співу Гани Янку, пізніше вчилася у Вальтера Беррі і Петри Чібо. Вона дебютувала як солістка в головній ролі "Ловець щурів", в мюзиклі австрійського композитора Мартіна Геналя.

Ріта-Люція Шнайдер в статусі запрошеної солістки співала декілька сезонів у Віденській народній опері, спочатку в ролі Аніти, а згодом – в ролях Маддалени ("Ріголетто"), Маргарити ("Фауст") і в ролі циганки Чіпри в "Циганському бароні" Йоганна Штрауса.

В 2003/04 вона стала членом ансамблю Едуард-фон-Винтерсштайн-театру в Анаберзі, де вона створила ролі Княгині Орловської ("Кажан"), Зібель ("Маргарета"),  брала участь у виставі "Скрипаль на Даху".

В 2005 в Державній Гданській Опері вона успішно дебютувала в ролі Октавіана ("Кавалер троянд") і відправилася з цією виставою в турне по Австрії, Німеччині, Франції і Швейцарії. Пізніше вона виконувала партію Княгині Орловської в Ганновері.

В 2008 вона повернулася до ролі Октавіана під час туру по Іспанії, після чого дебютувала в Словенському Національному Театрі Марі Бор в ролі Дорабели (під керівництвом Гая Юстена) і Кармен (під керівництвом Алессіо Піцеха).

2009 вона співала Ореста ("Прекрасна Єлена" Оффенбаха), під час туру по Німеччині і Дону Ельвіру ("Дон Жуан" Моцарта) під час турне Японією.

В ролі концертної співачки, Ріта-Люція Шнайдер часто виступає в Європі. Вона співала з Ерцбіргським Симфонічним Оркестром,  Модглінгським Симфонічним Оркестром та ін.

В липні 2005 вона дала свій перший сольний концерт у Нью-Йорку під час Австрійського Культурного Форуму.


СВЕА ЙОНСЕН / Svea Johnsen (Австрія)

ВИКОНАВИЦЯ ПАРТІЇ АРСЕНИ

Навчалася співам в Любеку, Мюнхені і Відні у Сена Юрінака.

Вже студенткою виконала роль Лізи («Графиня Маріца») у Любекській літній опереті, а також роль Арсени в "Циганському бароні" Штрауса.

Вона швидко стала популярною як виконавиця ролей в оперетах. Після її виступів в Кельнській оперній студії, почала виступати в Дрезденській Державній Опереті, де виконувала численні партії.

В 2006 вона дебютувала в ролі Ольги в "Маленькому сажотрусі" в Берлінській Комічній Опері.

Свеа Йонсен профілювала останнім часом також в ліричних партіях сопрано, в ролі Гретель в "Ганзель і Гретель" Хумпердінка.

СТАН ЛАМБРЕГТС / Stan Lambregts (Нідерланди)

ВИКОНАВЕЦЬ РОЛІ КАРНЕРО (тенор)

 На фото зліва направо: Stan Lambregts (tenor) Joost Manders (tenor) Rosemarie Seuntiëns (pianiste)


 

ДАНІЕЛЛА БЮЙК / Danielle Buijck  (Нідерланди)

ВИКОНАВИЦЯ ПАРТІЇ МІРАБЕЛЛИ (сопрано) 

Даніела Бюйк (ліворуч) і Кателяй ван Дон Ген

 

11 грудня 2009 року

м. Черкаси

ПРЕС-РЕЛІЗ

Шановні представники ЗМІ, критики та поціновувачі театрального мистецтва ! 

23 грудня 2009 року за підтримки черкаської мерії відбудеться сенсаційна подія в театральному та мистецькому житті України. Вперше на сцені Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театрі ім. Т.Г. Шевченка відбудеться Міжнародна прем’єра комічної опери Йоганна Штрауса «Циганський барон».

 

Вистава є сенсаційною подією, адже саме на черкаський сцені, тільки один раз в Україні, вона буде показана мовою оригіналу (німецькою). У постановці задіяний унікальний, спеціально створений для «Циганського барону», творчий колектив з представників різних країн (Нідерландів, Німеччини, Австрії, Бельгії та України). Виконавців для опери обирали на спеціальному кастингу у Амстердамі. Усі іноземні виконавці — це найкращі голоси своїх країн і світу загалом.  

Виконавці епізодичних ролей та хористи – актори Черкаського музично-драматичного театру, солісти Черкаської обласної філармонії. Також бере участь балет та оркестр театру, доповнений музикантами з Одеси, Черкас, Ялти.

Прем’єра, яка відбудеться 23 грудня, буде благодійною. Кошти, отримані від реалізації квитків, спрямують на придбання обладнання для черкаської міської дитячої стоматологічної поліклініки.

Українська версія опери, авторські права на яку залишаться у черкаського драматичного театру, буде представлена 27 березня 2010 року, у Міжнародний день театру.

 Творчий колектив: Пітер Кокс (Нідерланди)  – музичний керівник, головний диригент; Олена Бєлкіна – диригент, хормейстер, завідувачка музичною частиною Черкаського академічного українського обласного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка; Марк Крон (Нідерланди) – режисер-постановник; Тао Нгуен (Бельгія-В’єтнам) – балетмейстер; Карел Шпанхак (Німеччина) – сценограф; Душан Локі Марковіч (Німеччина) – художник зі світла; Марріт ван дер Бюргт (Нідерланди) – художниця з костюмів;

Головні ролі виконують: Андреас Шагерл; Крістіна Хосрові, Маарті Раммерлоо; Дітер Гоффінг; Хубертус Cімхоффер; Свеа Йонсен; Ріта Люція Снайдер; Стан Ламбрегтс; Даніелла Бюйк; Рік ван де Рійдт.

Дата проведення: 23 грудня 2009 року.

Місце проведення: Черкаси, Черкаський академічний обласний музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка.

Час проведення: 19-00.

 

Інформацію щодо перебігу подій Міжнародного театрального проекту

«Циганський барон» у Черкасах» ви можете одержати через наступні канали:

Сторінка проекту в Інтернеті –  http://cherkassybaron.livejournal.com/

Прес-секретар проекту – Євгенія Федоряка, тел. 067-392-61-67, (0472) 45-80-50

ФАКТ

Политика

Госсекретарь по вопросам обороны Великобритании посетил линию фронта на Донбассе
Госсекретарь по вопросам обороны Великобритании посетил линию фронта на Донбассе 100

Гэвин Уильямсон побывал в районе проведения операции Объединенных сил.

Трамп против строительства Северного потока-2 , но санкции вводить не будет
Трамп против строительства "Северного потока-2", но санкции вводить не будет 256

Президент США считает, что Германия сама пожалеет об участии в этом проекте.

Дружба между Украиной и Россией официально прекращена: что дальше
Дружба между Украиной и Россией официально прекращена: что дальше 595 1

В Украине вступил в силу указ президента Петра Порошенко, который вводит в действие решение СНБО о прекращении Договора о дружбе между Украиной и Россией.

Происшествия

В Алексеево-Дружковке мужчина погиб из-за взрыва неизвестного предмета
В Алексеево-Дружковке мужчина погиб из-за взрыва неизвестного предмета 8

Обстоятельства взрыва выясняют.

В Хмельницком пожар в школе, детей эвакуируют
В Хмельницком пожар в школе, детей эвакуируют [фото, видео] 216 1

Детей из учебного заведения эвакуировали и отвели в парк.

 Мангхут погубил более 80 человек
"Мангхут" погубил более 80 человек 147

Число погибших на Филиппинах может стать трехнзначным.

Экономика

Бахматюк рассказал, как вывести Украину в высшую лигу мирового агрорынка
Бахматюк рассказал, как вывести Украину в высшую лигу мирового агрорынка 31

Украина может войти в высшую лигу глобального агрорынка.

Бюджет-2019: мнение экономистов
Бюджет-2019: мнение экономистов 261

Текст документа появился в свободном доступе в понедельник, но некоторые эксперты уже успели его изучить и дать свои оценки.

Минюст США завело дело на Илона Маска из-за заявлений о выкупе Tesla
Минюст США завело дело на Илона Маска из-за заявлений о выкупе Tesla 97 1

О своих планах на компанию он писал в Twitter. Власти сомневаются, что это может быть правдой.

Общество

На Филиппинском острове живут 100 пар близнецов
На Филиппинском острове живут 100 пар близнецов 13

Ученые полагают, что это связанно не генетикой, а особенностями окружающей среды.

Xiaomi презентовала смартфон Mi 8 Lite с новейшими функциями и дизайном
Xiaomi презентовала смартфон Mi 8 Lite с новейшими функциями и дизайном [Фото] 27

Китайская компания Xiaomi официально презентовала новый смартфон Mi 8 Lite в полностью стеклянном корпусе.

 Иглы во фруктах : в Европе ищут виновного, чтобы наказать
"Иглы во фруктах": в Европе ищут виновного, чтобы наказать 85

Премьер-министр Австралии заявил, что правительство планирует узаконить новые санкции за загрязнение пищевых продуктов.

Светская хроника и ТВ

Пугачева отметила День рождения Лизы и Гарри в леопардовом костюме
Пугачева отметила День рождения Лизы и Гарри в леопардовом костюме [фото, видео]

В похожем образе появился на празднике и ее бывший супруг Филипп Киркоров.

Меладзе впервые прокомментировал смену состава ВИА Гры
Меладзе впервые прокомментировал смену состава "ВИА Гры" 165

Продюсер говорит, что сам не захотел продлевать контракт с Анастасией Кожевниковой.

Дима Билан устроил аварию в Москве
Дима Билан устроил аварию в Москве [видео] 1349

Певец за рулем черного "Форд Мустанг" врезался в "Хюндай Солярис".

Спорт

В кого верят букмекеры перед стартом еврокубков
В кого верят букмекеры перед стартом еврокубков 277 1

"Шахтер", "Динамо" и "Ворскла" начинают свой путь в международных футбольных Лигах Европы.

 Боксер года : Ломаченко удержал титул лучшего боксера мира
"Боксер года": Ломаченко удержал титул лучшего боксера мира 246

Украинский боксёр возглавил международный рейтинг американского журнала “Ring“.

Тренер Шахтера ждет от своих игроков свадебного подарка
Тренер "Шахтера" ждет от своих игроков свадебного подарка 799

В первом туре Лиги чемпионов дончане сыграют с немецким "Хоффенхаймом" - обе команды возглавляют самые перспективные футбольные наставники Европы.