4 червня

Україна виборола першу за 18 років золоту медаль на чемпіонаті світу з важкої атлетики

Тяжкоатлетка з Харкова Марія Гангур здобула золоту медаль чемпіонату світу з важкої атлетики, який у ці дні проходить у столиці Узбекистану.

21-річна харків'янка стала найкращою у ваговій категорії до 59 кг у ривку. Гангур взяла 101 кг і випередила чинну олімпійську чемпіонку та світову рекордсменку Ко Сінчунь з Тайваню, а також чемпіонку Європи-2021, росіянку Ольгу Ті, яку взяли на кілограм менше.

У поштовху Марії вдалася лише перша спроба — 114 кг, і в цьому виді вона стала лише восьмою. У підсумку Гангур зупинилася за крок від великих нагород, посівши загальне четверте місце із сумою 215 кг.

Чемпіонкою у двоборстві зрештою стала До Сінчунь (230 кг), для якої це вже п'яте велике золото світових першостей. Срібну нагороду здобула колумбійка Єнні Альварес (226), а бронзу здобула Ті (218).

Золота медаль Гангура стала першою для України за 18 років у важкій атлетиці.