31 жовтня
Завантажити ще

Малюська заявив, що Україна призупинила захист певних прав і свобод людини ще у 2022 році

Малюська заявив, що Україна призупинила захист певних прав і свобод людини ще у 2022 році

Україна ще на початку війни тимчасово обмежила виконання Конвенції з прав людини через воєнний стан. Про це заявив голова Міністерства юстиції Денис Малюська, коментуючи відповідні новини у медіа та соцмережах.

- Сьогодні день почався з новин телеграм-каналів: «Ми призупинили захист права на власність та вільні вибори»! Почав обдзвонювати колег: що ж ми там примудрилися на третій рік війни призупинити та ще й без мого відома?)) Доповідаю: нічого!) Повідомлення про можливість застосування обмежень певних прав ми дійсно надіслали практично одразу після запровадження воєнного стану у 2022 році - це частина наших міжнародних зобовʼязань (подібні повідомлення надсилаються ще з 2015 року). Це не ноу-хау - так чинять усі країни, які ведуть війну (крім РФ, звісно, у них з правами людини завжди погано), - пояснив Малюська.

За словами чиновника, новина з'явилася у соцмережах через те, що у квітні 2024 Україна вкотре уточнила перелік чинних обмежень і навіть зменшила його.

- Ще раз: Україна у квітні не призупинила захист, а якраз навпаки - переглянула та забрала застереження щодо обмеження певного набору прав. Коротше кажучи, «не виграв, а програв; не в покер, а в спортлото; не $100000, а 3 рубля; і не Рабинович, а Абрамович». P.S. Хтось знає, як виникають новини щодо документів місячної давнини з меседжами, прямо протилежними змісту? - написав Малюська. 

  • 29 квітня на сайті Ради Європи опублікували документ про те, що Міністерство юстиції України подало заяву про тимчасовий частковий відступ від дотримання Європейської конвенції про захист прав і свобод людини. 
  • У заяві йдеться, що Україна припинить на час воєнного стану (війни) дотримуватися таких положень Конвенції: недоторканність житла; таємниця листування, телефонних переговорів та іншої кореспонденції; невтручання в особисте й сімейне життя; свобода пересування та вільний вибір місця проживання; право на свободу думки й слова, свободу виборів; вільне вираження поглядів і переконань, а також право збору, зберігання й поширення інформації; право на проведення зборів, мітингів і страйків.