Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В Ізмаїлі розпиляли ще один грант?

В Ізмаїлі розпиляли ще один грант?

В місті Ізмаїл Одеської області схоже знову допустили нецільове використання грантової допомоги ЄС. До такого висновку можна дійти на підставі Регіональної програми з охорони довкілля Одеської області на 2024-2028 роки, повідомляє видання ElitExpert. Зокрема, там передбачено розробку документації із землеустрою та встановлення меж місцевої пам’ятки садово-паркового мистецтва - Міського саду в Ізмаїлі.

Втім, 4 роки тому, за кошти гранту ЄС«CULTOUR–BSB Розвиток стійкого культурного туризму в Чорноморському басейні» (BSB-117) в Міському саду Ізмаїла провели реконструкцію, значно змінивши структуру пам’ятки. А як ці роботи проводились і оплачувались, якщо в Державному земельному кадастрі на той момент сад не рахувався і відносно нього були відсутні відомості?

Журналісти не виключають, що саме через відсутність відомостей в Держкадастрі міська влада Ізмаїла на чолі з мером Андрієм Абрамченком дозволила собі «вольності» з пам’яткою садово-паркового мистецтва.

Чиновники дозволили собі суттєво перекроїти сад та в 1,5 рази зменшити видове біорізноманіття його дендрофлори. Були вирублені чи деформовані десятки дерев та кущів і тепер цінність Міського саду як пам’ятки садово-паркового мистецтва взагалі під великим питанням.

Крім того, крізь кореневу систему прорили траншеї для нових доріжок і звісно… нової плитки, без якої не обходиться жоден благоустрій в Ізмаїлі. Теж саме відбулось і в Міському саду – багато нової плитки. Дарма, що це пам’ятка садово-паркового мистецтва, яка перебуває під захистом держави і для виконання робіт в якій потрібен дозвіл Департаменту екології Одеської обладміністрації.

З вищевикладеного журналісти роблять висновок: Ізмаїльський міськвиконком за рахунок коштів грантової програми ЄС оплатив роботи, законність яких сумнівна. А отже, грант у сумі 2 956 715 грн. був використаний нецільовим чином, що є кримінальним злочином.

Додайте до цього кримінальну відповідальність за незаконні роботи на пам’ятці садово-паркового мистецтва. І Міський сад в Ізмаїлі перетворюється на пам’ятку кримінального мистецтва Ізмаїльського міськвиконкому, за створення якої мер Андрій Абрамченко і його підлеглі чиновники залишились безкарними. Ну майже безкарними, доки департамент екології раптом не вирішив легалізувати незаконну реконструкцію.

А ця клумба в центрі Міського саду – яскрава демонстрація того, як можна витрати мільйони на благоустрій пам’ятки, яку в 1959 році включили до Всесвітнього Ботанічного довідника, і отримати ось таку клумбу.. Невже містяни цього варті, запитують журналісти ElitExpert?