Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
11 травня
Завантажити ще

Шмигаль презентував план розблокування польсько-українського кордону

Шмигаль презентував план розблокування польсько-українського кордону
Фото: t.me/Denys_Smyhal

Україна розробила "План взаєморозуміння", пропонуючи Польщі розблокувати спільний кордон, де протестують польські фермери. План складається із п'яти кроків. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

- Україна зможе експортувати м'ясо птиці, яйця та цукор безмитно, якщо обсяги експорту не перевищать рівні 2022–2023 років. Інакше буде введено обмеження. Також готові продовжити механізм верифікації експорту зерна, кукурудзи, соняшника та ріпаку, що означає, що без дозволу Польщі ці товари не потраплять на її ринок, сказав він.

Також пропонується Єврокомісії провести аналіз аграрної політики та транспорту для підтвердження якості аграрної продукції та відповідності підтримки аграріїв стандартам Світової організації торгівлі. Також пропонується продовжити економічний безвіз із ЄС та розв'язувати питання торгівлі саме з ЄС.

Польщі пропонується спільне звернення разом з Україною до Єврокомісії із закликом зупинити російський аграрний експорт до ЄС через збільшення обсягів постачання продуктів харчування з Росії. Також пропонується внести пропозиції щодо додаткових обмежень та моніторингу аграрного імпорту в ЄС, а також щодо розширення спільного контролю на кордоні України та країн ЄС.

Створити "Тристоронній штаб" за участю України, Польщі та представника Єврокомісії для оперативного вирішення непорозумінь в аграрній сфері.

Україна пропонує спільне розв'язання цього питання через "Тристоронній штаб" і залишає за собою право застосовувати дзеркальні заходи щодо пунктів пропуску, якщо не буде досягнуто згоди до 28 березня.

  • 23 лютого українська делегація з прем'єр-міністром Штигалем прибула на кордон із Польщею, щоб розв'язувати проблему з блокадою перевезень через протести, польські колеги проігнорували зустріч.
  • 22 лютого українські аграрії доставили на заблоковані пункти пропуску "Угринів" та "Краківець" знищену сільськогосподарську техніку, що належала російській армії. Це зроблено для показу польським протестувальникам умов роботи фермерів в Україні.