16 травня
Завантажити ще

Столтенберг запевнив, що НАТО допоможе Україні пережити "ще одну важку зиму"

Столтенберг запевнив, що НАТО допоможе Україні пережити

НАТО надасть Україні більше військової зимової форми, засобів для розмінування, пального та медичного обладнання, «щоб допомогти пережити ще одну важку зиму». Про це сказав генсек Альянсу за підсумками засідання у форматі "Рамштайн".

- Зараз навіть більш важливо, щоб ми активізували та утримували нашу підтримку Україні. Я вітаю нові оголошення за останні кілька годин серед яких Бельгія та Данія підтвердили свої плани надати Україні F-16, — сказав Столтенберг.

Столтенберг привітав рішення членів Альянсу про надання Україні подальшої допомоги, зокрема літаків F-16, ППО, боєприпасів та засобів розмінування. 

11 жовтня у Брюсселі відбулося 16-те засідання у форматі Рамштайн. На ньому вперше був присутній президент України Володимир Зеленський. За підсумки зустрічі Фінляндія, Канада і Норвегія оголосили про нові пакети військової допомоги Україні.

Рішення країн-партнерів за результатами Рамштайн-16:

  • США: 200 млн доларів; новий пакет допомоги включатиме боєприпаси для ППО, артилерійські боєприпаси та ракети, посилення авіаційного озброєння, протитанкову зброю.
  • Велика Британія: 115 млн євро – повний пакет допомоги для фінансування розмінування та обслуговування техніки
  • Данія: передача F-16 на початку 2024 року
  • Фінляндія: новий пакет допомоги на 95 млн євро
  • Канада: 25 млн доларів на теплу уніформу для військових та підготовку до зимової кампанії
  • Бельгія: готуватиме пілотів F-16 та планувальників місій, дві бельгійські компанії (Sabena Engineering і Patria Bec) нададуть суттєву технічну підтримку флоту F-16. Бельгія знову прийме на навчання загін українських технічних спеціалістів. З 2025 року Бельгія надаватиме Україні винищувачі F-16
  • Норвегія: 18,5 млн доларів на розмінування
  • Іспанія: надасть додаткові системи ППО, допоможе теплим одягом для воїнів та генераторами для підготовки до зими, а також виділить 1,5 млн євро на гуманітарне розмінування.
  • Німеччина: посилення української системи додатковими ракетами, а також танки
  • Болгарія: підписано меморандум про наміри між Міністерством оборони Украни та Міністерством оборони республіки Болгарія. Меморандум визначає, але не лімітує основні напрями подальшої співпраці між країнами в сфері оборони. Він, крім іншого, включає співпрацю за напрямами кібернетичної безпеки, стратегічних комунікацій, а також надання матеріально-технічної допомоги. Болгарія буде допомагати з мовними курсами для пілотів F-16
  • Литва: 2 зенітно-ракетні комплекси NASAMS, артилерійські боєприпаси калібру 155 мм, а також для зимової кампанії – електрогенератори, армійські похідні ліжка та тепла уніформа