Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Бельгія першою почала використовувати заморожені активи РФ на підтримку України

Бельгія першою почала використовувати заморожені активи РФ на підтримку України
Фото: REUTERS/Yves Herman

Бельгія першою у світі почала використовувати заморожені російські активи на підтримку України. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час свого візиту до Брюсселя.

- Важливо, що Бельгія стала першою країною, яка започаткувала таку практику використання заморожених російських активів на підтримку захисту від російського терору, - сказав він.

Прем'єр-міністр Бельгії Александер де Кроо розповів, що Бельгія створила спеціальний фонд обсягом 1,7 млрд євро для підтримки України, джерело якого – оподаткування заморожених у країні "мільярдних" російських активів. Фонд буде використано, зокрема, для закупівлі військової техніки та для гуманітарної допомоги, Європейського фонду миру, макрофінансової допомоги.

- Торік нам було зрозуміло, що оподаткування доходів від цих активів має на 100% йти на користь населення України. Ми зробили це минулого року, ми зробимо це знову цього року, - сказав він на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським у Брюсселі.

Прем'єр-міністр Бельгії пояснив, що "є заморожені активи, є доходи, а затим є оподаткування доходів". Рішення про активи та доходи перебуває в руках ЄС, і Бельгія не має компетенції в цьому.

Александер де Кроо також заявив, що ЄС та країни G7 дуже близькі до створення системи відстеження, щоб виключити російські алмази з роздрібних ринків.

- Як ви знаєте, ми працюємо разом із Європейським Союзом над пакетами санкцій. Є один конкретний елемент, у якому ми є рушійною силою, — це санкції щодо алмазів. Бельгія відіграє важливу роль у торгівлі алмазами, і ми хочемо повністю виключити російські алмази з наших роздрібних ринків, - сказав він.

2 жовтня президент Володимир Зеленський сказав главам МЗС країн-членів ЄС, що пауза після 11-го пакету санкцій ЄС проти Росії за її війну в Україні затягнулася.