21 травня
Завантажити ще

Володимир Зеленський призначив Андрія Мельника послом України в Бразилії

Володимир Зеленський призначив Андрія Мельника послом України в Бразилії
Фото: germany.mfa.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення Андрія Мельника надзвичайним і повноважним послом України в Бразилії. Відповідний документ оприлюднили на сайті глави держави. Крім того, Зеленський призначив послів у Колумбії та Індії. Ними стали Юрій Полюхович та Олександр Поліщук відповідно.

Юрій Полюхович – український науковець-майяніст, історик, громадсько-політичний діяч, кандидат історичних наук. Автор понад 40 наукових публікацій. У свої неповні 20 років він уперше дешифрував ієрогліф майя – алай, який не зрозуміли інші вчені. Представник України в Європейській асоціації дослідників культури майя WAYEB. У 2014 – 2016 роках був науковим співробітником (постдокторантура) Університету штату Каліфорнія в Чіко, (США). Працював у Національному інституті антропології та історії (Мексика). Заступник редактора наукового журналу Glyph Dwellers (США). З 2014 до 2016 року був радником Міністра освіти і науки України на громадських засадах. З 2017 року очолює громадську організацію «Українська науково-дослідна фундація». 11 вересня 2019 року призначений на посаду першого заступника Міністра освіти і науки України. З 10 по 25 березня 2020 р. – виконувач обов'язків міністра освіти і науки України. Вільно володіє англійською, іспанською та класичною чольті (мова ієрогліфічної писемності майя).

Олександр Поліщук — генерал-майор запасу. З 1984 по 2010 роки проходив службу на командних та штабних посадах у частинах і підрозділах ЗСУ, Генштабі та Міноборони. З жовтня 2019-го обіймав посаду заступника міністра оборони та є головою Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю. Поліщук має досвід дипломатичної служби на посаді заступника військового представника місії України при НАТО з 2004 по 2007 рік.

Андрій Мельник обіймав посаду заступника міністра закордонних справ України з 2022-го по 2023 рік, до того був послом України в Німеччині (з 2014-го по 2022 рік) та запам'ятався низкою гучних скандалів. Різкий, провокативний, рідко дипломатичний, завжди з вимогами - так його описували німецькі медіа.

На початку травня 2022 року Мельник розкритикував заборону Берліна використовувати українську символіку під час пам'ятних заходів з нагоди 77-ї річниці завершення Другої світової війни. Тоді Берлін заборонив використовувати символіку країни-окупанта РФ, але згодом таке ж рішення ухвалив і щодо символіки України. Мельник назвав це "ляпасом Україні та українському народу".

Згодом Андрій Мельник опублікував у Twitter іронічний мем про військову допомогу Україні від Німеччини - зображення равлика з патроном на панцирі. Картинку було підписано: "Німецька допомога вже на шляху до нас". Посол тоді пояснив, що отримав картинку в месенджері від урядовця з Києва. Також Мельник розкритикував непряму відмову Шольца від візиту до Києва. - "Розігрувати ображену міну (дослівно "beleidigte Leberwurst spielen" – "грати в скривджену ліверну ковбасу" - вираз, який описує того, хто без причини ображається на когось) - не дуже по-державному", - сказав Мельник.

1 липня минулого року  в інтерв'ю DW Андрій Мельник сказав, що не існує жодних доказів убивства бандерівцями сотні тисяч євреїв, але такий наратив досі просовують росіяни - і його підтримують у Польщі, Німеччині, Ізраїлі. Потім спікер МЗС Олег Ніколенко заявив, що слова Мельника - це його особиста думка, яка не відбиває позиції міністерства.