Завантажити ще

Маляр: Родичі не мають дізнаватись про загибель військовослужбовця з інтернету

Маляр: Родичі не мають дізнаватись про загибель військовослужбовця з інтернету
Фото: t.me/annamaliar

Повідомляти про загибель військовослужбовця в інтернеті можна лише після оповіщення родичів Територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (військкоматом). Про це у своєму телеграм-каналі наголосила заступник міністра оборони України Ганна Маляр.

- Родичі не повинні дізнаватись про загибель військовослужбовця з інтернету. У ЗСУ є порядок оповіщення родичів про загибель військовослужбовця. Правом повідомляти цю інформацію наділені ТЦК СП, - написала вона.

Маляр зазначила, що правом повідомляти про загибель військовослужбовця не наділені командири, побратими чи офіційні сторінки бригад. Вона попросила у публічних комунікаціях з поваги до родичів сповіщати публічно після того, як ТЦК СП повідомить родичам про загибель чи зникнення безвісти. А також повідомляти коректно статус - «загиблий» чи «безвісти зниклий».

- Якщо тіло не знайдено, тоді родині повідомляється, що військовослужбовець зник безвісти за певних обставин. Такий військовослужбовець в обліку буде зі статусом «безвісти зниклий». А от коли знайдено та ідентифіковано тіло, тоді повідомляється про загибель, - розповіла заступник міністра.

За словами Ганни Маляр, був випадок, коли свідки бачили  загибель військовослужбовця, але тіло не знайшли. Згодом він виявився живим.

18 квітня стало відомо, що на фронті загинув колишній народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Олег Барна.