18 травня
Завантажити ще

Росія отримала перші іранські безпілотники для війни в Україні, але вони працюють зі збоями

Росія отримала перші іранські безпілотники для війни в Україні, але вони працюють зі збоями
Фото: REUTERS

Тегеран відправив до Росії першу партію іранських безпілотників для використання в Україні, але вони працюють зі збоями. Про це повідомив The Washington Post з посиланням на офіційні особи США та їх союзників.

За інформацією американської газети, російські вантажні літаки з БПЛА вилетіли з Тегерану 19 серпня. До першої партії увійшли як мінімум дві моделі безпілотників Shahed: Shahed-129 і Shahed-191, а також Mohajer-6. Згідно з розвідувальними даними, обидва здатні нести боєприпаси для атак на радари, артилерію та інші військові цілі. За словами офіційних осіб, під час перших випробувань, проведених росіянами, в іранських безпілотниках сталися збої.

Загалом Іран має поставити Москві сотні БПЛА різних типів, заявили представники адміністрації президента США. Відповідно до домовленості, іранські технічні фахівці вирушили до Росії для допомоги в налаштуванні систем, а російські військові пройшли навчання в Ірані.

Росія має від 1500 до 2000 військових розвідувальних БПЛА, але у неї мало ударних безпілотників, здатних точно вражати цілі в глибині ворожої території. Україна, навпаки, з перших тижнів конфлікту використала бойові БПЛА турецького виробництва для знищення російської бронетехніки, вантажівок та артилерії.

У липні адміністрація Джо Байдена попередила, що Росія готується придбати велику кількість іранських безпілотників для проведення атак класу «повітря-земля», радіоелектронної боротьби та наведення на поле бою в Україні. Вони вважаються одними з найкращих іранських військових безпілотників, призначених для атак та спостереження.

Раніше Іран постачав військові безпілотники озброєним маріонетковим угрупованням, таким як єменські повстанці-хусіти. Іранські безпілотники раніше не працювали у складних умовах ППО. Вони використовувалися для ударів хуситів по Саудівській Аравії та по базах США в Іраку і не досягли успіху.

Росія має лише дві країни, до яких вона може звернутися, щоб «заткнути пролом у можливостях» бойових безпілотників: Китай та Іран. Китай не хоче постачати бойові БПЛА, бо це призведе до санкцій США. Іран же є прикладом вітчизняної промисловості, що виросла на тлі санкцій. Те, що одна з нібито провідних армій світу змушена звернутися до Ірану за допомогою у ключових технологіях, показує, наскільки виснажені її запаси.

Іран – одна з чотирьох країн, що входять до списку США держав – спонсорів тероризму. Включення до списку спричиняє жорсткі економічні та політичні санкції Вашингтона.