Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
26 квiтня
Завантажити ще

Азербайджан оголосив початок операції "Відплата" у Нагірному Карабаху

Азербайджан оголосив початок операції
Фото: twitter.com/SupremeDmt/

Влада Азербайджану заявила, що вірменські війська влаштували обстріл і намагалися захопити сопку Киргиз. Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони країни.

- 3 серпня члени незаконних вірменських збройних формувань на території Азербайджану здійснили диверсійно-терористичний акт проти азербайджанської армії. Внаслідок цього загинув наш військовослужбовець. Також вони спробували захопити сопку Киргиз, розташовану у гірському ланцюгу, закріпивши там нові бойові позиції, - повідомили у відомстві.

Як зазначено у повідомленні, у відповідь Баку ухвалив рішення про проведення в Нагірному Карабаху спеціальної операції "Відплата", під час якої азербайджанські війська вже взяли контроль над кількома важливими висотами.

- В результаті проведеної операції "Відплата" у відповідь були взяті під контроль Киргизька височина, а також Сарибаба вздовж Карабахського хребта Малого Кавказького хребта та ряд інших важливих панівних висот. Також було знищено кілька бойових позицій незаконних вірменських збройних формувань та завдано авіаудару по військовій частині у селищі Юхарі Оратаг. В результаті знищено та поранено живу силу ворога, ліквідовано кілька гаубиць Д-30, військову техніку та велику кількість боєприпасів, - підкреслили у Міноборони країни.

Загострення ситуації у Нагірному Карабаху розпочалося 1 серпня. У невизнаній республіці заявили, що нібито азербайджанські війська спробували перетнути лінію зіткнення з північної та північно-західної прикордонної зони. В результаті там сталися бої, в ході яких загинув азербайджанський військовослужбовець та поранено кількох людей.

ДОВІДКА

Збройний конфлікт між Азербайджаном та Вірменією розпочався ще у 1991 році. Тоді Нагірний Карабах, який є частиною Азербайджанської Республіки, проголосив себе "Нагірно-Карабахською Республікою". Міжнародна спільнота, включаючи Україну, не визнає так званої "республіки".