Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

"Пастор", "Грім" та "Пілат": під якими позивними ховаються політики

Фото: facebook.com/oleksandr.turchynov

Заступник голови фракції «Слуга народу» Микола Тищенко оприлюднив фотографію, на якій він зображений з головнокомандувачем Валерієм Залужним. Але інтерес до цього знімку виник через форму політика. Багато хто дізнався, що Тищенко обрав собі позивний «Титан». Для такого тилового «воїна», як Микола Тищенко, звичайно, дивний вибір. Більше підійшло б "Ревізор" або "Лимон". Але хоче "Титан" - нехай буде "Титан".

Валерій Залужний та Микола

Валерій Залужний та Микола "Титан" Тищенко. Фото: facebook.com/NikolayTishenko

Здивувавшись вибору Тищенком позивного, «КП в Україні» придивилася, а які позивні мають інші відомі політики.

Народний депутат від фракції «Голос» Роман Костенко з перших днів війни Росії проти України у строю. Він полковник СБУ, «кіборг», відбиває російську агресію зі зброєю в руках під позивним «Грім». Цей позивний отримав ще 2014 року.

Роман Костенко, позивний

Роман Костенко, позивний "Грім". Фото: ФБ Романа Костенка

Його колега по фракції Роман Лозинський, який також мобілізувався, воює без позивного. Або не поспішає його світити. На всіх фото у військовій формі у Лозинського відсутній шеврон із прізвищем або позивним.

Немає такого шеврона, якщо судити з фото, оприлюднених у соціальних мережах, і у першої мобілізованої жінки-депутата Людмили Буймістер.

У військовій формі, але без шевронів із позивними помічені народні депутати Андрій Парубій, Микола Величкович, Гео Лерос.

Із волонтерською місією у багатьох місцях фронту побував п'ятий президент України, народний депутат Петро Порошенко. На його формі зазначено «Петро Порошенко» та «Полковник».

Петро Порошенко. Позивний

Петро Порошенко. Позивний "Полковник". Фото: ФБ Петра Порошенка

Під позивним "Пілат" воює колишній генпрокурор України Юрій Луценко. Він вступив до територіальної оборони практично у перші дні війни. Наразі його батальйон захищає Миколаївську область. Разом із ним воює екс-секретар РНБО Олександр Турчинов. Напевно, мало хто здивується, що він узяв собі позивний "Пастор". Таке ж прізвисько в нього було й у політичних колах.

«Херсон» – це позивний народного депутата восьмого скликання від фракції БПП Сергія Хланя. Він служить разом із Турчиновим.

Сергій Хлань (у центрі). Фото: facebook.com/sergey.khlan

Сергій Хлань (у центрі). Фото: facebook.com/sergey.khlan

«Linux» – такий напис на шевроні народного депутата 8-го скликання соратника Олега Ляшка – Дмитра Лінька. Він воює на сході у складі спедпідрозділу «Стугна».

Дмитро Лінько – він же Linux. Фото: facebook.com/dmytro.linko

Дмитро Лінько – він же Linux. Фото: facebook.com/dmytro.linko

Активно виявила себе на російсько-українській війні народний депутат попереднього скликання від «Народного фронту» Тетяна Чорновіл. Але позивного вона не має (відповідний шеврон на публічних фото відсутній).

Як і 2014-го, 2022-го народний депутат попереднього скликання фронтовик Ігор Лапін воює під позивним «Зола».

Ігор Лапін. Фото: facebook.com/igoroleksandrovychlapin

Ігор Лапін. Фото: facebook.com/igoroleksandrovychlapin

У березні записався до територіальної оборони екс-глава Офісу президента Володимира Зеленського Андрій Богдан. Він не публікує багато фотографій на своїй сторінці у соціальних мережах, а на тих «воєнних» фото, які викладає, немає шеврона із позивним.

Андрій Богдан (у центрі). Фото: ФБ Андрія Богдана

Андрій Богдан (у центрі). Фото: ФБ Андрія Богдана

Довідка Коротко про

Позивний в армії дається з метою безпеки та зручності. Він має складатися з одного слова, бути коротким, чітким, зрозумілим. Позивний зазвичай привласнює або командир, або колектив (як прилипає прізвисько у школі), або сам боєць.

Таким чином, при зверненні до військового не вимовляється його звання та справжнє прізвище. Противник не може вирахувати, хто є хто, бо зазвичай ворожі снайпери намагаються ліквідувати офіцерський склад.

Також під час бою або в радіоефірі зручніше віддавати команди умовному Патрону, а не Гулаку-Артемівському.