Завантажити ще

Михайло Подоляк: Підписання договору між Україною та Росією завершить гостру фазу конфлікту, але не зупинить війну

Михайло Подоляк: Підписання договору між Україною та Росією завершить гостру фазу конфлікту, але не зупинить війну
Фото: President.gov.ua

Підписання договору до кінця не зупинить війну

Підписання договору між Україною та Росією завершить гостру фазу конфлікту, проте не зупинить війну. Про це повідомив радник Володимира Зеленського Михайло Подоляк. У своєму інтерв'ю він зазначив, що узгодження спірних моментів може зайняти від кількох днів до півтора тижня.

Поки що і російська, і українська делегації стоять на своїх позиціях. Узгодження спірних моментів може зайняти від кількох днів до півтора тижня. За цей час ми повинні наблизитися до укладання мирної угоди. Враховуючи перш за все інтереси України, яка зазнала величезної руйнації з боку РФ, - сказав Подоляк.

Підписання мирного договору може завершити гостру фазу конфлікту та дозволить перейти до відновлення країни. Серед вимог України – негайне припинення вогню та виведення російських військ.

За словами Михайла Подоляка, після підписання угоди для обох сторін набуде чинності Віденська конвенція. Вона каже, що мирний договір може бути анульований, якщо воюючі держави не виведуть своїх військ з території противника.

Київ має намір докладно прописати в угоді план виходу російських військ та описати порядок дій у разі повторної агресії. Гарантуватимуть виконання умов та безпеки України в майбутньому іноземні держави.

Радник президента заявив, що НАТО не здатне зупинити Росію, тому Україна хоче створити нову коаліцію, яка зупинить Росію, якщо та знову захоче на когось напасти.

Як виглядає процес переговорів

Раніше ми працювали у формі очних зустрічей, але дорога займає дуже багато часу через бої, що тривають. Тому наразі ми працюємо дистанційно, спілкуємося через захищені закриті канали, - розповів Михайло Подоляк.

Крім головних переговорників, є багато підгруп, які працюють над вирішенням конкретних завдань. Це питання гуманітарні, економічні та юридичні.

– Нам  дуже важливо, щоб підписана угода не суперечила  міжнародним договорам чи Конституції України і Росії, – зазначив радник Зеленського.

За словами Подоляка, останнім часом російська делегація пом'якшила свої вимоги і стала більш об'єктивною.

Немає ані хамства, ані грубості, притаманних російській владі. Звісно, ​​їхній світогляд спотворений власною пропагандою... I це найбільша проблема. 70-80 відсотків росіян, у тому числі й ті, що беруть участь у переговорному процесі, вірять у пропагандистські міфи, - заявив Михайло Подоляк.

Він запевнив, що більшість бажань Росії, які вона висловлювала на початку, на переговорах уже не розглядаються.

Де і коли може відбутися зустріч Зеленського з Путіним

Україна готова до проведення такої зустрічі у будь-якій країні окрім Росії. На думку Подоляка, відмова від такої розмови дозволить Володимиру Путіну знищити Київ.

Відносини між Україною та Росією у майбутньому

Немає повернення до минулого і до розмов про «братні народи». Мости були підірвані. Ми створимо міцний кордон і будемо ставитися до Росії так само холодно, як того заслуговує країна, яка вторглася в наш дім, щоб убити нас.

Про відносини з Білоруссю

Це більш складна історія. Це зовсім інша країна, ніж Росія. Ми не бачимо жодної агресії чи експансіоністських зусиль з боку Білорусі. Однак саме з території Білорусі запускають ракети, які бомбардують, зокрема, київські багатоквартирні будинки. Білорусь зробила величезну помилку, вступивши в союз з Росією. Вона залежить від неї фінансово та енергетично. Згідно з цими союзницькими угодами, вона надала Росії свою територію, звідки запускаються ракети. Ситуація дуже погана, але ми маємо на увазі, що Білорусь є заручником Путіна і не бере активної участі у війні. Це не змінює того факту, що ми будемо пред'являти юридичні претензії Білорусі після закінчення бойових дій.