2 червня
Завантажити ще

Плани Верховної Ради на 19 жовтня: обрання першого віце-спікера та розблокування закону про олігархів

Плани Верховної Ради на 19 жовтня: обрання першого віце-спікера та розблокування закону про олігархів
Фото: Григорій Костянтинов

Майбутній пленарний тиждень народні депутати відкриють з кадрового питання. Слуги народу мають намір доукомплектувати президію парламенту. Перше питання на порядку денному Верховної Ради на 19 жовтня - обрання першого віце-спікера. На цю посаду претендують два кандидати: фракція «Слуга народу» висунула народного депутата Олександра Корнієнка, фракція «Європейська солідарність» - Софію Федину. Ні в кого немає сумніву, що крісло першого віце-спікера посяде саме Олександр Корнієнко.

Зелене світло для закону про олігархів

Потім депутати трохи підкоригують порядок денний шостої сесії Верховної Ради поточного скликання, а далі візьмуться за розблокування законопроекту про олігархів. Йдеться про розгляд 12 проектів постанов про скасування голосування за закон про олігархів. Автори цих постанов (практично всі з фракції «Європейська солідарність») наполягають, що президентський антиолігархічний закон був прийнятий із грубим порушенням регламенту. Як тільки депутати відхилять 12 проектів постанов, спікер Верховної Ради зможе підписати закон про олігархів або ж направити документ (окремі його частини) на переголосування до сесійної зали. «КП" в Україні» раніше детально аналізувала, що не так із прийнятим у другому читанні законом про олігархів.

Далі народні депутати планують у другому читанні розглянути законопроект про новий порядок обрання директора НАБУ.

- Два основні питання цього проекту. Перше - НАБУ стає центральним органом виконавчої влади, оскільки, я підкреслюю, колеги, це єдиний варіант, як ми можемо після рішень КСУ врегулювати діяльність бюро без внесення змін до Конституції. Законопроектом передбачені всі запобіжники - від неможливості давати вказівки бюро до невтручання у кадрову політику, структуру і так далі. І друге - це прозорий конкурс на посаду нового глави НАБУ з долученням до цього процесу незалежних експертів з моделі, яку ми вже використали для формування ВККС та Вищої ради правосуддя. Таким чином, ми враховуємо висновки Венеціанської комісії, але даємо Кабінету міністрів вибір з трьох осіб, запропонованих конкурсною комісією, - заявила народний депутат Анастасія Радіна.

Все для траншу МВФ і підніжка для українських музикантів

Також депутати мають намір розглянути три законопроекти для отримання траншу МВФ. Документи вносять зміни до закону про Національний банк України та до інших законів. Їх мета, виходячи з пояснювальних записок, - підвищення політичної незалежності регулятора.

У першому читанні народні обранці хочуть розглянути законопроект, який спрощує процес призначення позачергових виборів у разі дострокового припинення повноважень сільського, селищного та міського голови.

Останнім пунктом у сьогоднішньому порядку денному Верховної Ради є розгляд у першому читанні законопроекту «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» щодо забезпечення збору доходу від права організаціями колективного управління. Проти цього документа категорично проти виступають багато зірок шоу-бізнесу. Цим документом пропонується скасувати реформу організацій колективного управління, введену в 2018 році, і позбавити акредитації ОКУ, які вже через кілька місяців могли б почати збір коштів для авторів.

"Окремі депутати переконують вас у користі законопроекту 5572, а насправді хочуть отримувати для себе і свого сімейного бізнесу, продаючи за мільйони сумнівне програмне забезпечення акредитованим організаціям. Ми, українські автори і артисти, просимо вас: підтримайте українську музику. Не допустіть прийняття корупційного та олігархічного законопроекту 5572", - сказано у зверненні співачки Руслани Лижичко, під яким підписалися багато зірок вітчизняного шоу-бізнесу, до президента Володимира Зеленського.

Новини по темі: Верховна Рада