Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
5 травня
Завантажити ще

Українську Вікіпедію наповнюватимуть та модеруватимуть бібліотекарі

Українську Вікіпедію наповнюватимуть та модеруватимуть бібліотекарі
Фото: ukrinform.ua

Українські бібліотекарі наповнюватимуть статтями Вікіпедію. Відповідний меморандум про співпрацю підписали Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого і ГО «Вікімедіа Україна», повідомив Укрінформ. Під час пресконференції виконуючий обов’язки директора національної бібліотеки Олег Сербін розповів, що багато бібліотекарів уже не перший рік наповнюють Вікіпедію, а також модерують її. 

- Цей досвід потрібно масштабувати й поглиблювати, тому ми виступили з пропозицією співпраці на більш професійних рейках, щоб це не було ініціативою одного бібліотекаря, а щоб спільно далі рухати цю світлу справу, - пояснив він.

Співпраця відбуватиметься на громадських засадах як підвищення кваліфікації бібліотекарів. Для початку планується навчити навичкам наповнення Вікіпедії низку бібліотекарів, які надалі стануть наставниками для колег. Сербін висловив сподівання, що це наповнить Вікіпедію та покращить рівень бібліотечних інформаційних працівників у роботі з онлайн-ресурсами й створенні якісного контенту. Голова правління «Вікімедіа Україна» Ілля Корнійко розповів, що подібна співпраця - це світова практика.

- Є ціла парасолька проєктів, які можуть робити вікіспільнота разом з бібліотекарями. Англійською вона називається GLAM (galleries, libraries, archives, museums), а українською переклали як БоГеМА («бібліотеки, галереї, музеї, архіви»). У рамках цих проєктів можна оцифровувати повні тексти авторських творів, на які закінчилося авторське право, зображення, відео, аудіозаписи, покращувати та створювати статті у Вікіпедії, зокрема завдяки інформації, яка знаходиться у бібліотеках. Це взаємовигідна співпраця. У такий спосіб бібліотека виконує свою місію поширення інформації, а вікіпроєкти отримують цю інформацію у вигляді унікальних медіафайлів, які містяться лише у бібліотеках, - сказав він.

6 березня координатор програм “Вікімедіа Україна” Антон Процюк провів тренінг для бібліотекарів у бібліотеці імені Мудрого. Представник ГО «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич розповів, що протягом останнього місяця в Україні було створено 4 тис. 800 статей. За цим показником Україна знаходиться на 10-му місці у світі. Загалом за числом статей у Вікіпедії Україна посідає 14-те місце, а за розміром бази даних - 12-те, що свідчить її про високий рівень.

  • У Вікіпедії з'явилася сторінка про рашизм.
  • Статті про російське вторгнення та Арестовича - найпопулярніші в українській Вікіпедії у 2022 році.
Новини по темі: бібліотека Вікіпедія