Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Невидимий Kronos: в Україні розробили безпілотний підводний човен

Невидимий Kronos: в Україні розробили безпілотний підводний човен
Фото: highlandsystems.me

Українські компанії військово-промислового комплексу не перестають дивувати своїми новими розробками зброї та техніки, які схожі на техніку майбутнього. Так, компанія Highland Systems, яка була заснована українською командою конструкторів, розробила електричний самозарядний підводний човен Kronos. Вын безпілотний і може використовуватись для комерційних, рятувальних та військових операцій. Такий човен може посилити обороноздатність України, оскільки чудово підходить для розвідувальних та диверсійних операцій.

Стелс-підводний човен

Вперше Kronos було представлено на міжнародній виставці військово-морського флоту IDEX-2023, яка відбулася в лютому минулого року в Абу-Дабі (ОАЕ). І нібито на виставку в Емірати підводний човен діставався своїм ходом.

"Унікальність субмарини - в композитному складі корпусу та гідродинамічній формі, що вільно ковзає під водою. Завдяки цьому вона створює мінімальний шум, а композитне покриття поглинає сигнали радарів. За фактом вона – невидимка під водою. Може підійти куди завгодно, сонар або ехолот її не зафіксує" – пояснив представник команди розробників, кандидат технічних наук Олександр Кузнєцов. Для виконання бойових місій підводний човен оснащений шістьма торпедами Black Scorpion від італійської компанії Leonardo – по три одиниці з кожного боку субмарини. Ця 127-мм торпеда завдовжки 1,1 метра має вагу до 20 кг і здатна вражати цілі на відстані до 3 км.

"Кронос" може перевозити до 10 десантників та капітана-оператора, які можуть вийти з човна безпосередньо під водою.

Крім того, ним можна керувати дистанційно – дальність керування закритими каналами становить понад 250 км. У такому варіанті "Кронос" можна використовувати насамперед для перевезення більше 3 тонн вантажу.

Субмарина покрита спеціальним композитним матеріалом зверху та зсередини, що виконує функцію збереження тепла, а також ускладнює виявлення підводного човна ворожими сонарами. Іншими словами, у цьому підводному човні використані стелс-технології.

9-метровий апарат зможе розганятися під водою до 50 км на годину. Фото: highlandsystems.me

9-метровий апарат зможе розганятися під водою до 50 км на годину. Фото: highlandsystems.me

Характеристики:

  • швидкість під водою – 50 км/год;
  • швидкість на воді – 80 км/год;
  • робоча глибина – 100 м;
  • максимальна критична глибина – 250 м;
  • час знаходження човна під водою: 54 години у гібридному режимі, 36 годин – від батареї, 18 годин – у режимі генератора;
  • ширина – 7,4 м;
  • довжина – 9 м;
  • висота – 2,2 м.

Глава компанії Олександр Кузнєцов повідомив, що Highland Systems вже отримала перші замовлення, клієнт із Саудівської Аравії планує використовувати човен для обслуговування магістральних трубопроводів та доставки вантажів. Крім того, Kronos зацікавив військових із різних країн, насамперед як безпілотник із можливістю запуску торпед.

"Морські малюки" вже невидимі і дістають до будь-якої точки у Чорному морі

Крім цього, в Україні у 2024 році виготовили нове покоління морських дронів Sea Baby-2024. Такий БПЛА здатний доставити майже тонну вибухівки на відстань приблизно 1000 км. Як заявив представник Служби безпеки України Артем Дехтяренко, Sea Baby-2024 є смертоноснішим, ніж попередні версії. "СБУ може дістати ціль практично в будь-якій точці Чорного моря", - зазначив спікер.

"Саме через його малі розміри знизу його не чує гідроакустика, а зверху його не помічають РЛС. Більше того, корпус дрона виготовлений з радіопоглинаючого матеріалу. Цей концепт повністю підтвердив свою непомітність і ударну потужність під час операцій, які СБУ проводила разом з ВМС. Такі дрони можна побачити лише вже візуально, а не на системі спостереження", – пояснює Артем Дехтяренко.

"Вартість дронів СБУ оцінюється в 8,5 млн гривень, тоді як російські кораблі, які вони знищують, коштують кілька десятків мільйонів доларів", - зазначив Артем Дехтяренко. Зараз СБУ використовує два типи морських дронів – це Sea Baby та "Мамай", які виготовлені з радіопоглинаючого матеріалу, тому є непомітними для систем спостереження ворога.

Проєкт модернізації Sea Baby став можливим завдяки масштабному волонтерському збору коштів на платформі United24. У рекордні строки було зібрано майже 300 млн грн, що дозволить сконструювати 35 нових безпілотників.