18 травня
Завантажити ще

Різдвяні дерева вже у продажу: сосна кримська колюча, ялиця біла або ялина канадська

Різдвяні дерева вже у продажу: сосна кримська колюча, ялиця біла або ялина канадська
Фото: dnpr.com.ua

Пухнасті сосни, блакитні ялини триметрові або ж невеличкі у горщиках… Ялинкові базари тільки розпочали роботу, а очі вже розбігаються від зеленого асортименту. Кореспондент KP.UA побувала на торговому майданчику різдвяних дерев, дізналася вартість ялинок, який сорт зеленої красуні краще обрати для дому, де є діти і тварини, а також про те, як продовжити життя деревця в теплому приміщенні

Кожне офіційне дерево має свій код

Працівники лісових господарств України жартома кажуть, що мають точну прикмету, яка свідчить про наближення зимових свят.

- Розпочинається період листів та телефонних дзвінків із запитаннями: «Де купити ялинку? А які у вас є? Можна я самостійно виберу? Чи маєте у горщику?» - сміються лісівники.

Отож, новина-блискавка: ялинкові базари офіційно розпочали свою роботи. Адреси спеціалізованих майданчиків є на офіційних вебсторінках ДП «Ліси України». Лісівники впевнені, що ялинок та сосен вистачить на всіх бажаючих.

Плантація різдвяних ялинок. Фото: ФБ Центральний лісовий офіс

Плантація різдвяних ялинок. Фото: ФБ Центральний лісовий офіс

- Вирощують ці дерева на спеціальних новорічних плантаціях, які є у кожній області, - пояснюють у ДП «Ліси України». – Термін вирощування таких дерев 4-8 років. Хоча зазвичай ростуть, у залежності від породи, від 60 років і більше. Створення плантацій новорічних ялинок дозволяє за ті ж 60 років виростити і реалізувати щонайменше 10 «врожаїв» таких дерев.

Лісівники ще й формують крони ялинок, аби різдвяні деревця були гарної та правильної пірамідальної форми, з густим гіллям. Частину різдвяних ялинок, які продаються на спеціально облаштованих майданчиках, заготовили також під час рубок формування та оздоровлення лісів. Кажуть, це лише на користь нашій екології.

Лісівники наполегливо просять купувати різдвяні дерева лише на офіційних ялинкових базарах.

Кожне офіційне дерево має спеціальну ідентифікаційну бирку, на якій є унікальний цифровий номер. Фото: ФБ Центральний лісовий офіс

Кожне офіційне дерево має спеціальну ідентифікаційну бирку, на якій є унікальний цифровий номер. Фото: ФБ Центральний лісовий офіс

По-перше, покупець буде впевнений, що «його» ялинку чи сосну привезли зі спеціальної плантації, а не зрубали в найближчому парку. Перевірити походження дерева легко: кожне має спеціальну ідентифікаційну бирку, на якій є унікальний цифровий номер. Набір цих цифр треба ввести у спеціальне віконечко на сайті, без зазначення серії. Через кілька секунд з’явиться інформація про те, у якому саме лісництві заготовили це дерево. Очевидно, що таким чином лісівники борються з масовою незаконною вирубкою дерев в українських лісах у період новорічних свят.

А по-друге, гроші за офіційну покупку дерева підуть в державний бюджет України, де важлива кожна копійка.

А тепер щодо вартості. У ДП "Ліси України" стверджують, що ціни на різдвяні дерева залишилися минулорічними. Залежно від регіону вартість метрової ялинки - приблизно 135 грн. Ознайомившись з цінами, можемо стверджувати, що в західній та північній частині України ялину чи сосну можна купити на 20-30 гривень дешевше.

Зазвичай пропонують дерева від 0,5 до 3 метрів. Чимало покупців цікавляться ялинками у горщиках, адже після свят дерева можна висадити біля дому чи у сквері. Такий товар трохи дорожчий – від 300 грн.

Ялинка в горщику коштує від 300 грн. Фото: ФБ Центральний лісовий офіс

Ялинка в горщику коштує від 300 грн. Фото: ФБ Центральний лісовий офіс

Купують метрові дерева та у горщиках

На одному з київських ялинкових базарів довга черга за ялинками. Люди купують навіть набори хвойних гілок.

- Не такі великі гроші, 75 грн, а поставлю у вазу, і буде святковий запах та настрій у домі, - тішиться пенсіонерка Галина Іванівна.

В ялиці білої голки пласкі, заокруглені на кінцях, нежорсткі та шовковисті на дотик. Фото: botaniq-garden.com.ua

В ялиці білої голки пласкі, заокруглені на кінцях, нежорсткі та шовковисті на дотик. Фото: botaniq-garden.com.ua

Продавці кажуть, що поки найбільший попит на метрові ялинки, а також на ті, які у горщиках.

- І гілки люди беруть, і невеликі ялинки, а ще в горщиках, - каже один з лісівників. – Великі ялинки, 2-3 метра, також беруть трохи пізніше.

Прогулявшись зеленими рядами, оцінюємо асортимент. Тут і сосна кримська, сосна звичайна, ялиця біла, ялина колюча та канадська… На будь-який смак та гаманець! Продавці терпляче пояснюють різницю між деревами. Виявляється, українці досить консервативні і найчастіше купують сосну звичайну та ялину колючу. Хоча сосна кримська має більш густу хвою темно-зеленого насиченого кольору. Щоправда, й дуже колюча. Тому якщо вдома маленькі діти, то краще купити ялицю білу. Це хвойне дерево, схоже на ялинку, густе, але голки пласкі, заокруглені на кінцях, нежорсткі та навіть шовковисті на дотик. Такі колючки не зашкодять дітям та домашнім тваринам. А ялина канадська – наче з різдвяного фільму «Сам удома»! Правильної форми, густа, має недовгі колючки сивувато-зеленого кольору. А запах! Як у хвойному лісі.

Обрати можна будь-яку ялинку чи сосну, за правильного догляду усі вони стоятимуть довго та тішитимуть аж до закінчення різдвяних свят.

- Якісна ялинка або сосна може простояти в теплому приміщенні 4-5 тижнів, - розповідає KP.UA продавець ялинок Тарас. – От і вирахуйте собі, коли краще ставити дерево: хтось хоче вже 2 січня виносити ялинку з хати, а хтось хоче, щоб вона простояла до Водохреща.

Ялинка канадська. Фото: Wikipedia.org

Ялинка канадська. Фото: Wikipedia.org

Візьміть на замітку

Як доглядати за різдвяною ялинкою у будинку

Отож, ми поспілкувалися з продавцями ялинкових базарів і дізналися правила та секрети догляду за різдвяними деревами.

Після покупки – на балкон

Або у гараж. Не поспішайте встановлювати ялинку у теплій кімнатиі, нехай акліматизується.

Оновіть зріз стовбура

Всього на кілька сантиметрів. Так дерево швидше вбиратиме воду.

Пісок чи вода

Різдвяне дерево можна встановити у відро з піском чи камінням або ж у підставку з водою. Обирайте зручний спосіб.

Подалі від батареї

Обираючи місце для різдвяного дерева, візьміть до уваги те, що хвойні не люблять тепла. Батареї, радіатори, газові та електроплити, «тепла підлога» прискорять масове випадіння голок з ялини чи сосни.

Питний режим

У підставці, в якій стоїть дерево, має бути свіжа вода. Якщо у відрі пісок, то рясно підливайте. Ялина потребує мінімум півтора літра на день.

Додайте консервант

Додайте до води кілька таблеток аспірину або ложок гліцерину, тоді ялинка стоятиме довше.

Стережіться котів

Ці пухнасті терористи обожнюють стрибати на різдвяні деревця. Один такий стрибок – і ялинка швидко полисіє.

Лісівники кажуть, що Кевін з американського фільму «Сам удома» прикрашав саме ялинку канадську. Фото: скрин з фільму «Сам удома» eneyida.tv

Лісівники кажуть, що Кевін з американського фільму «Сам удома» прикрашав саме ялинку канадську. Фото: скрин з фільму «Сам удома» eneyida.tv