Завантажити ще

Українські вчені показали унікальну стародавню каблучку із зображенням богині Вікторії

Українські вчені показали унікальну стародавню каблучку із зображенням богині Вікторії
Фото: Скарбниця Національного музею історії України/Facebook

Співробітники Національного музею історії України показали каблучку богині перемоги Вікторії у георгіанському стилі. Про це повідомляє Скарбниця Національного музею історії України.

- У бічній могилі кургану Товста Могила, який було розкопано неподалік міста Покров у Дніпропетровській області експедицією Інституту археології, було знайдено прикрасу скіфського часу, - йдеться у повідомленні.

Золота каблучка зі вставкою з блакитного черепашника представлена у вигляді римської геми, на якій у техніці інтагліо (виїмчастого зображення) відтворено крилату богиню перемоги Вікторію (у давньогрецькій міфології - Ніка) з лавровим вінком та пальмовою гілкою, якою вона вшановує воєнних переможців.

Така прикраса, але без зображення оленів була виявлена ​​у "царському" кургані Чортомлик. Дослідники припускають, що подібні золоті прикраси вказували на високий соціальний статус їхніх власників, можливо, вони були близькими родичами скіфського правителя.

1 листопада у Білій Церкві Київської області було виявлено золоті прикраси, що належать до періоду Гетьманщини XVII-XVIII століть. Це є виключно рідкісна знахідка.

Новини по темі: кільця вчені археологи