Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
12 травня
Завантажити ще

Японія запустила місячний посадковий модуль після трьох невдалих спроб

Японія запустила місячний посадковий модуль після трьох невдалих спроб
Фото: mhi.com

Японія розпочала свою місячну місію після трьох невдалих спроб. 6 вересня за місцевим часом (7 вересня за Києвом) стартувала ракета, яка має вивести на орбіту супутник XRISM та посадити на Місяць апарат SLIM.

Японське агентство аерокосмічних досліджень повідомило у четвер, що місія з рентгенівської візуалізації та спектроскопії (XRISM) та інтелектуальний посадковий модуль для дослідження Місяця (SLIM) були запущені на борту ракети-носія H-IIA № 47 (H-IIA F47) з Космічного центру Танегасіма.

- Ракета-носій стартувала за планом, і було підтверджено, що XRISM був успішно відокремлений від ракети-носія приблизно через 14 хвилин та 9 секунд після запуску, а SLIM – приблизно через 47 хвилин та 33 секунди після запуску, – йдеться на сайті JAXA.

Ракета-носій H-IIA № 47 (H-IIA F47) вироблена компанією Mitsubishi Heavy Industries (MHI). Запуск транслювався у прямому ефірі на YouTube-каналі JAXA англійською та японською мовами. Успішному старту Японії передували три відкладені старти через погодні умови.

SLIM має приземлитися на поверхню Місяця через чотири-шість місяців, приблизно у лютому 2024 року. Апарат, який прозвали "місячним снайпером", має приземлитися в межах 100 метрів від цільової точки.

– Головна мета SLIM – добитися приземлення там, де ми хочемо на поверхню Місяця, а не приземлення там, де ми можемо, – заявив на пресконференції глава JAXA Хіроші Ямакава, якого цитує Reuters.

Супутник XRISM - спільна місія JAXA та НАСА за участю Європейського космічного агентства та Канадського космічного агентства. Він виявлятиме рентгенівське випромінювання — довжину хвилі, невидиму для людини. Ця місія розрахована на три роки.

Японська місячна місія вартістю 100 мільйонів доларів стартувала через два тижні після того, як Індія першою у світі приземлила свій космічний апарат «Чандраян-3» на Південний полюс Місяця. До цього російський апарат «Луна-25» розбився об поверхню Місяця.

Дві попередні спроби Японії висадитися на Місяць минулого року провалилися. JAXA втратила зв'язок із посадковим модулем OMOTENASHI у листопаді 2022 року. У квітні 2023 року місячний посадковий модуль Hakuto-R, створений японським стартапом ispace, розбився об поверхню Місяця.

Фото: facebook.com/EuropeanSpaceAgency

Фото: facebook.com/EuropeanSpaceAgency