Завантажити ще

Закарпатський митець вирізав із дерева скульптуру героя Олександра Мацієвського

Закарпатський митець вирізав із дерева скульптуру героя Олександра Мацієвського
Фото: facebook.com/tourism.oda

Закарпатський різьбяр Микола Глеба створив скульптуру українського воїна, якого після слів "Слава Україні!" розстріляли росіяни. Про це повідомляє Управління туризму та курортів Закарпатської ОДА.

У 2022 році Микола Глеба став переможцем ювілейного кубка Living Heritage Events (Лондон) з різьблення бензопилою. На конкурс різьбяр створив статую на основі фотографії 5-річного хлопчика, який самотужки дійшов до кордону з Польщею. Тоді цей знімок облетів усі світові ЗМІ. І саме ця скульптура здобула перемогу. Увесь свій виграш Микола передав на закупівлю військового обладнання для ЗСУ. Скульптор родом із Іршавщини, є випускником Коледжу мистецтв ім. А. Ерделі.

Олександр Мацієвський народився та виріс у Молдові, до України переїхав у 2008 році.  Проживав у Ніжині на Чернігівщині. З першого дня російського вторгнення до України, 24 лютого 2022 року, пішов до Ніжинського ТЦК та СП, але не зміг одразу потрапити до війська. Він допомагав споруджувати укріплення, вартував на блокпосту, готував пляшки із запалювальною сумішшю і знову звертався до збірного пункту. 11 березня його зарахували до Сил ТрО ЗСУ "Північ", який захищав Чернігівщину. Олександр пройшов навчання, його призначили снайпером. У листопаді минулого року його підрозділ перекинули в район міста Бахмут, де він виконував завдання близько місяця. Згодом підрозділ перевели до Соледару Донецької області, де він зник 30 грудня.

6 березня 2023 року в інтернеті з'явилося відео з розстрілом невідомого українського військовополоненого, страченого росіянами за слова "Слава Україні". Згодом Служба безпеки України підтвердила: розстріляним бійцем є Олександр Мацієвський. Слідчі дії зі встановлення причетних і притягнення їх до відповідальності за розстріл військовополоненого тривають.

Фото: facebook.com/tourism.oda

Фото: facebook.com/tourism.oda

Фото: facebook.com/tourism.oda

Фото: facebook.com/tourism.oda