Завантажити ще

На місце «Москви» прийшов «Адмірал Макаров». Чекаємо на нові марки

На місце «Москви» прийшов «Адмірал Макаров». Чекаємо на нові марки
Фото: CC BY-SA 4.0, commons.wikimedia.org

Після загибелі флагмана російського флоту крейсера «Москва» до берегів Чорного моря в Одеській області з Севастополя вирушив російський фрегат «Адмірал Макаров».

«До угруповання в Чорному морі із семи великих десантних кораблів та двох ракетних із Севастополя вийшов один з найновіших кораблів чорноморського флоту «Адмірал Макаров». Імовірність ракетних ударів підвищується», - йдеться у зведенні оперативного командування «Південь».

Фрегат називають новим флагманом Чорноморського флоту Росії, командує ним капітан першого рангу Георгій Бреєв – уродженець Вінничини, який у 2014 році зрадив Україну та перейшов на бік Росії.

"Адмірал Макаров" обстрілює Україну "Калібрами"

Флагман - найновіший корабель із фрегатів Чорноморського флоту, було введено у дію 27 грудня 2017 року. Це фрегат проекту «Буревісник» (за кодифікацією НАТО – Krivak V) – серія російських багатоцільових фрегатів 2-го рангу з керованим ракетним озброєнням ближньої, далекої морської та океанської зони.

Кораблі проекту призначені для ведення бойових дій проти надводних кораблів та підводних човнів, відбиття атак засобів повітряного нападу як самостійно, так і у складі з'єднання. Крім того, до їхніх завдань входять оборонні та ударні місії в Чорному морі, а також прилеглих до нього акваторіях та участь в антитерористичних та антипіратських операціях.

При створенні корабля з метою підвищення його захищеності та живучості було використано методи архітектурного захисту з урахуванням технології «стелс», а також реалізовано заходи щодо зниження акустичної помітності та захисту від зброї масового ураження.

Озброєння включає вісім осередків в одній установці вертикального пуску (УВП) 3С14, універсальну автоматичну 100 мм артилерійську установку А-190, дві шестиствольні скорострільні 30 мм установки АК-630М. Протичовневий та протиторпедний захист забезпечують два двотрубні 533 мм торпедні апарати та реактивно-бомбометна установка (РБУ) 6000.

Універсальні пускові установки на вісім ракет УВП 3С14 виконують пуски крилатих ракет «Калібр», які можуть уражати надводні цілі на дальності до 500 км та наземні цілі на дальності 1500-2000 км.

Майже все угруповання російських кораблів оснащене ракетами

Крім « Адмірала Макарова », російське угруповання кораблів складається ще з двох фрегатів – «Адмірал Григорович» та «Адмірал Ессен». Без урахування протичовнових кораблів, мінних тральщиків, розвідувальних кораблів і суден допоміжного флоту в морі зараз можуть бути ще два малих ракетних катери (МРК) проекту 21631 «Буян-М», два ракетні катери проекту 1241 «Блискавка-1», один великий десант (БДК) проекту 1171 "Тапір". Крім великого десантного корабля, всі вони несуть на борту ракети.

Також Росія має у Чорному морі шість дизель-електричних підводних човнів проекту 636.3 "Варшав'янка", що входять до складу четвертої окремої бригади підводних човнів ЧФ РФ. Крім мінно-торпедного озброєння, підводні човни типу «Варшав'янка» також несуть крилаті ракети типу «Калібр», що застосовуються в різних модифікаціях з морських та наземних цілей. Кожен підводний човен озброєний чотирма такими ракетами.

Що може протиставити російським кораблям Україна

Київ має ракети власного виробництва «Нептун», які вже довели свою ефективність потопленням крейсера «Москва». Крім того, західні партнери України мають намір поставити їй протикорабельні ракети далекого радіусу дії.

Як повідомляє агентство Reuters, США працюють над тим, щоб передати Україні сучасні протикорабельні ракети та допомогти подолати російську морську блокаду.

Йдеться про два типи потужних протикорабельних ракет Harpoon та Naval Strike Missile. Їх або поставлять самі американці, або хтось із їхніх союзників. Данія вже оголосила, що поставить Україні протикорабельні ракети Harpoon та пускові установки до них.

Harpoon - американська протикорабельна крилата ракета, одна з найпоширеніших у світі. Ця малогабаритна ракета має дозвукову швидкість польоту, осколково-фугасну бойову частину масою 225 кг. Максимальна дальність стрілянини залежить від носія, модифікації ракети та цілевказівки і становить до 300 км. Ракети Harpoon мають активну систему радіолокації самонаведення і наднизьку траєкторію польоту. Ракета Naval Strike Missile (NSM) може бути запущена з узбережжя України, дальність стрілянини 250 км.

Передача ракет далекого радіусу дії дозволить протистояти таким кораблям, як "Адмірал Макаров". 6 травня повідомлялося, що ВСУ вже  вцілили по цьому фрегатому, хоча і не потопили. Також був вражений й інший фрегат – "Адмірал Ессен".

Крім того, Великобританія координує зі своїми союзниками потенційний план відправлення військових кораблів у Чорне море. Як повідомляє The Times, відправку військових кораблів Британія розглядає для супроводу суден, що експортують українське зерно. Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс обговорював створення такого «захисного коридору» з Одеси із міністром закордонних справ Великобританії Ліз Трасс. За даними видання, планується розгорнути в Україні ракети великої дальності "для стримування будь-яких спроб Росії саботувати коридор".