Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

ГУР про мінування ЗАЕС: Гостру фазу загрози теракту вдалося подолати, але загроза залишається

ГУР про мінування ЗАЕС: Гостру фазу загрози теракту вдалося подолати, але загроза залишається
Фото: t.me/energoatom_ua

Спікер Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов відреагував на попередження МАГАТЕ про нове замінування території Запорізької АЕС. Він запевнив, що "гостра фраза" щодо можливості теракту на станції вже пройдено, але загроза залишатиметься, доки росіяни контролюють станцію. Про це Юсов заявив в ефірі телемарафону.

- Ще минулого року Головне управління розвідки Міноборони навіть оприлюднило карти мінно-вибухових загороджень, які росіяни зробили довкола периметра Запорізької АЕС та в середині самої станції. Тоді можемо нагадати, що експерти МАГАТЕ не підтверджували ці факти... - зазначив він. - Певний період була пряма загроза диверсій та теракту на території ЗАЕС з боку окупантів, але внаслідок низки заходів гостру фазу вдалося зняти. Але загроза і для особового складу, і для об'єкту зберігатиметься весь час, доки його захоплено терористами. Лише повернення станції під український контроль дозволить відновити дотримання стандартів міжнародного атомного права та загалом безпеку.

Юсов підкреслив, що російські окупанти давно перетворили Запорізьку АЕС на військовий об'єкт, де мають свій особовий склад і озброєння. При цьому він нагадав, що фіксувалися обстріли окупантів з території станції та по самій станції, розміщення на її території реактивних систем залпового вогню, а також Росія запускала там БПЛА. Він наголосив, що розвідка завжди говорила про ці погрози.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що росіяни знову замінували окуповану ними Запорізьку атомну електростанцію. У звіті також йдеться, що цього тижня ЗАЕС на кілька годин втратила безпосереднє резервне електропостачання реакторних блоків, що стало останнім інцидентом, що наголошує на постійних ризиках для ядерної безпеки та захищеності на станції.