Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Українка з Османіє: Загинули майже всі сусіди

Українка з Османіє: Загинули майже всі сусіди
Фото: Під руїнами дев'ятиповерхівки загинули майже всі колишні сусіди українки Ірина Бойко. Особистий архів Ірини Бойко

Кількість жертв землетрусів у Туреччині та Сирії досягла вже 4300 людей. Турецькі рятувальники продовжують діставати з-під завалів загиблих і тих, що вижили.

На південному заході Туреччини кількість загиблих уже наблизилася до трьох тисяч людей. Підземні поштовхи були такої сили, що відчувалися майже в усіх куточках країни.

KP.UA поспілкувалася з українцями, які мешкають у різних регіонах Туреччини.

106 будинків просто впали зверху донизу

Турецьке місто Османіє – одне з найбільш постраждалих внаслідок землетрусу. Воно розташоване між Аданою та Газіантепом.

– Руїн дуже багато у нашому Османіє, 106 будинків просто впали зверху вниз, – каже українка Ірина Бойко.

За допомогою жінка поки що нікуди не зверталася, але виїхала з міста разом зі своїми дітьми, після того, як 6 лютого, в обідній час, в Османіє стався повторний потужний землетрус.

Вона показує кадри того, що залишилося від будинку, розташованого з нею по сусідству – на його місці одні руїни.

- Це сусідній дім, ми там жили, але переїхали 4 місяці тому в будинок навпроти. Там майже всі колишні сусіди загинули. 9-поверхівка була… І таких по всьому місту дуже багато, – каже Ірина.

Українка Ганна Орманді просто шокована масштабами землетрусів.

- Дуже важко це переживати насправді. Я не можу повірити в те, що бачила та пережила о 04:30 ранку – це дуже страшно, шок, - коротко описала пережите Анна.

Не впали в паніку, тому й врятувалися

Наталя Вачева родом із Одеси, але зараз живе в Анкарі. Її друзі та родичі опинилися у місцях, де землетрус був дуже потужним.

- Є друзі та родичі – зараз усі на вулиці, гріються в машинах. У родичів розвалився вхід до будинку. А у друзів загинули близькі, лишилися під завалами. Люди налякані. Число загиблих безперервно зростає, новини дивитись страшно, - каже Наталя.

Дівчина розповіла, як пережили катастрофу її родичі.

- Землетрус був силою 7,4 бали, розпочався о 04:14 ранку. Люди спали. Вона (родичка) прокинулася попити води, потім затрималася у ванній кімнаті, почула гул, стіни тріщали і ходили ходором. Вона одразу почала кричати і всіх будити, швидко одяглася, забрала документи, гроші та їжу з холодильника. Її чоловік взяв теплу ковдру, сірники, ключі від автомобіля та дітей, і всі вийшли надвір. Сіли в машину та поїхали подалі від багатоповерхівок, – каже Наталя.

- Вони не впали в паніку, тому й врятувалися. А ті, хто на цей момент спав, на жаль, не встигли, - додала Наталя.

Мешканці Стамбула напружені та налякані

У Стамбулі землетрусу не було, але його дуже бояться.

- Нас не зачепило. Сподіватимемося, що й не зачепить. Але ризики є, бо Стамбул у сейсмічно активній зоні розташований, – каже сумчанка Марія Каймак. - Страшно якось... Скажу відверто, навіть якщо сюди і дійде і трусить навіть не сильно, то мінімум 15-20 тисяч людей загине. Просто реальне населення Стамбула, всупереч офіційним 16 мільйонам, насправді значно більше – щонайменше 23 мільйони. А то й усі 25.

А ще у місті щільна забудова, що особливо небезпечно під час землетрусів.

- Будинки понатикані дуже близько, більша частина, особливо якщо це багатоповерхові будинки, не дуже високі, збудовані прямо поверх старих, і зроблено все не дуже якісно. Часто нелегально. Тому про безпеку таких споруд немає чого й думати. І місця на вулиці між подібними будинками, щоби залишитися не зачепленим, якщо не дай Боже почне обвалюватися, у Стамбулі знайти важко, дуже важко, - додала українка.

Турецькі землетруси несуть у собі величезну руйнівну силу.

- Уявіть собі, якщо в Газіантепі впала фортеця, збудована за часів Римської імперії. Якій було понад 2 тисячі років. Яка пережила епохи, катаклізми. Просто раз – і нема. Одні руїни. Що вже тоді говорити про будинки, яким явно дуже далеко до фортеці, – продовжує Марія.

Дівчина намагається зберігати оптимізм у ситуації.

- Я не з полохливих, але тут мене вперше за  останній час накрив мандраж. Якщо не брати до уваги страх за рідних та близьких в Україні. Сподіваюся, що не зачепить Стамбул, бо біда. Буде реальне лихо. Ховатися тут нема де. А паніка, як відомо, не сприятиме порятунку та евакуації. Але намагатимемося бути оптимістами і віритимемо в краще, - додала Марія Каймак.

В ТЕМУ

Україна може відправити до Туреччини своїх рятувальників

Посольство України у Турецькій Республіці повідомляє про готовність України направити до Туреччини рятувальників.

– Ми з Туреччиною. Ми відчуваємо і поділяємо цей величезний сум, викликаний сьогоднішнім трагічним землетрусом. "Наші думки з сім'ями постраждалих і молимося про швидке одужання поранених", - повідомляють у посольстві. – Україна готова направити групу рятувальників на допомогу. Українська влада зараз працює з турецькою стороною над координацією їхнього розгортання.

Під руїнами дев'ятиповерхівки загинули майже всі колишні сусіди українки. Особистий архів Ірини Бойко