18 травня
Завантажити ще

У Росії випробували суперракету "Сармат". У США нової суперзброї не бояться

У Росії випробували суперракету
Фото: Міністерство оборони Росії/Роздатковий матеріал через REUTERS

Росія провела випробувальний запуск міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) "Сармат". Раніше чотири пуски цієї зброї, які були проведені з листопада 2017 по лютий 2018 року, закінчилися невдало.

США не злякалися

Глава "Роскосмосу" Дмитро Рогозін назвав запуск "Сармату" "подарунком НАТО". Але там, зважаючи на все, його не сильно злякалися.

За даними Дослідницької служби Конгресу США (CRS), МБР "Сармат" розроблялася протягом багатьох років, тому випробувальний запуск не став несподіванкою для Заходу.

Ми не вважали це випробування загрозою для Сполучених Штатів чи їхніх союзників. Департамент, як і раніше, зосереджений на незаконній та неспровокованій агресії Росії проти України

, - Заявили в Міноборони США.

Ракета вагою 200 тонн

У ході цих випробувань ракета висотою з 10-поверховий будинок пролетіла понад 6000 кілометрів і вразила ціль на полігоні Кура, що на півострові Камчатка.

Пуск був першим у програмі державних випробувань, після яких ракетний комплекс "Сармат" надійде на озброєння ракетних військ стратегічного призначення РФ. Серійне виробництво ракет планують розгорнути на Красноярському машинобудівному заводі (входить до "Роскосмосу").

Російські військові стверджують, що аналогів цієї ракети у світі немає та ще довго не буде. За їхніми словами, ракета може "долати всі сучасні засоби протиракетної оборони". У Міноборони РФ також заявили, що у "Сармата" "радикально розширено діапазон бойового оснащення як за кількістю блоків, так і за типами, включаючи гіперзвук". "Сармат" - найпотужніша ракета з найбільшою у світі дальністю поразки цілей, яка значно посилить бойову міць стратегічних ядерних сил нашої країни", - стверджують у російському оборонному відомстві.

Вперше про міжконтинентальну балістичну ракету "Сармат" з ядерним двигуном стало відомо з виступу Володимира Путіна перед Федеральними зборами у березні 2018 року.

Тоді було продемонстровано 3D-ролик запуску цієї зброї. Перше, що не могли не помітити користувачі, так це "анімацію в кращих традиціях КНДР", адже відеоряд більше був схожий на мультфільм з примітивною графікою, а в презентації нового ракетного комплексу "Сармат" журналісти взагалі побачили знайомі кадри. Як виявилось, відеоролик складався з фрагментів фільму Першого каналу 2007 року, присвяченого ракеті "Сатана".

МБР РС-28 "Сармат" має прийти на зміну найпотужнішій у світі стратегічній ракеті шахтного базування РС-20В "Воєвода" (за класифікацією НАТО - SS-18 "Сатана") в Ужурській (Красноярський край) та Домбаровській (Оренбурзька область) дивізіях Ракетних військ стратегічного призначення (РВСН).

ТТХ

«Воєвода» («Сатана») – стратегічний ракетний комплекс третього покоління з важкою двоступінчастою рідинною міжконтинентальною балістичною ракетою

Довжина – 34 метри

Вага однієї ракети – 200 тонн

Дальність поразки – 11-16 тисяч кілометрів

Вантажопідйомність - 8 тонн (головна частина індивідуального наведення, що розділяється, з не менше десятьма бойовими блоками) і 150 тонн палива.

Швидкість передстартової підготовки – кілька хвилин.

«Сармат» - ракетний комплекс із важкою міжконтинентальною рідинною балістичною ракетою

Довжина ракети – 35 метрів

Вага однієї ракети – понад 200 тонн

Дальність поразки – близько 18 тисяч кілометрів

Вантажопідйомність - до 10 тонн корисного навантаження (головна частина індивідуального наведення, що розділяється, з не менше п'ятнадцятьма бойовими блоками) і 178 тонн палива.

Швидкість передстартової підготовки – 40 секунд.

Думка експерта

Ігор Романенко, екс-заступник начальника Генштабу:

- У стратегічному плані "Сармат" принципово нічого не вирішує. Американці мають потужну систему ППО, яка може відбити атаку цього комплексу. Тому він їх дуже не лякає. Це більше пропагандистський трюк, яким Путін вирішив злякати НАТО та США. Він бачить, що у війні з Україною нічого не виходить, тож і лякає Захід.