Завантажити ще

У Міненерго поки що не планують відключати світло, але графіки вже підготували

У Міненерго поки що не планують відключати світло, але графіки вже підготували
Фото: t.me/Укренерго

В Україні новий опалювальний сезон буде важким. Проте українські профільні відомства готові до майбутніх викликів через можливе повторення російського ракетного терору. Про це розповіла заступник міністра енергетики Світлана Грінчук у ефірі телемарафону.

- Минулий опалювальний сезон справді став найскладнішим для України та всієї Європи, але водночас продемонстрував, що наші енергетики, наша енергетична система готові боротися навіть із такими викликами, як постійні ракетні атаки, і ми робимо все необхідне, щоб врахувати уроки минулого опалювального сезону і підготувати набагато якісніше за наступний, - сказала Грінчук.

Однак новий опалювальний сезон, очевидно, не буде легким, незважаючи на те, що з кінця попереднього сезону ведуться роботи з відновлення генерації. Цілу весну та літо, за її словами, профільні служби провели у важких ремонтних роботах. Водночас намагалися скласти графіки ремонтних робіт так, щоб не обмежувати споживачів та підійти до наступного опалювального сезону максимально готовими.

За її словами, поки що не планується відключення світла та блекаути, проте залишається великий виклик – повторні атаки Росії на українську енергосистему. До яких, за даними української розвідки, ворог знову готується. При цьому зараз енергетики мають більше знань для відновлення об'єктів після пошкоджень, також в Україні якісніша система ППО, зазначила Грінчук.

- Ми сподіваємося, що нам вдасться цього року бути готовішими до атак і швидше відновлюватися, якщо таки пошкодження будуть. Ми не плануємо блекаутів та відключень, але операторами систем розподілу підготовлені графіки відключень, якщо раптом атаки росіян та пошкодження будуть такими, що доведеться запроваджувати ці графіки, - зазначила Грінчук.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що російські окупанти готуються знову завдавати ударів протягом зими. Щоб звести до мінімуму збитки від дій агресора, всім профільним службам, правоохоронцям, міністерствам та місцевій владі доручено посилено готуватися до цього періоду та щодня доповідати про хід підготовки.