28501
0
27 березня
Завантажити ще

У Київському крематорії в умовах блекауту знімали перший фільм про IT-війська

У Київському крематорії в умовах блекауту знімали перший фільм про IT-війська
Фото: YULA company

В Україні, незважаючи на війну, продовжуються зйомки документального фільму "Перший код" - першої кінострічки про розвиток вітчизняної ІТ-галузі. Днями команда проєкту працювала на кількох столичних локаціях, зокрема, за умов повного блекауту провела зйомки у Київському крематорії. Там, за словами учасників знімальної групи, постійно відбувалися дивні речі - по черзі виходила з ладу різна техніка, ніби самостійно вимикалися пристрої.

- Знімаючи за умов потенційних блекаутів, команда завжди має план "Б". Ми возимо із собою потужні генератори на всі локації. Але у крематорії постійно відбувалися дивні речі. Може, не задобрили місцевих духів? А якщо без жартів, зйомка там далася складніше, ніж у інших місцях. На початку знімальної зміни накрилася дим-машина, хоч її тестували перед цим кілька разів. І таким же містичним чином вона запрацювала під кінець, – розповіла креативний продюсер фільму "Перший код" Любов Мочалова.

А коли на вулиці стемніло, несподівано вийшов з ладу потужний освітлювальний прилад – скайпанель. Поки її лагодили, команда на майданчику залишилася практично у повній темряві.

- Ми прислухалися до всіх звуків, іноді було таки моторошно. А коли записували останню підводку головного героя – здійнявся дуже сильний вітер, який довелося перечекати, щоб не було перешкод по звуку. Ми ледве вклалися у комендантську годину, - зазначила продюсер.

Українська команда настільки безстрашна, що облаштувала знімальний майданчик прямо зверху над печами крематорію, де посередині була велика прірва. Її закрили спеціальною конструкцією, тому під час зйомок IT-підприємцю Владиславу Савченку доводилося пересуватися в кадрі вкрай обережно, аби у прямому сенсі не провалитися.

Документалка розповість історію розвитку ІТ в Україні у різні роки: 80-х, 90-х, у "нульових" та нині. Бізнесмен Владислав Савченко виступить своєрідним модератором, провідником глядача у ці епохи. Для цього знімальна команда поспілкувалася із засновниками компаній EPAM Ukraine, 3DLOOK, ELEKS, Looksery, Techiia Holding, Sigma Software Group, SoftServe, НІКС, Uklon, Infopulse Ukraine, а також з представниками Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова НАН трансформації. Роботу над стрічкою планують завершити до кінця 2022 року та розпочати переговори про розміщення її на платформах Netflix, Amazon, Apple TV.