24 жовтня
Завантажити ще

ЗМІ: У Білорусі ввели кримінальну відповідальність за підписку на Телеграм-канали, визнані екстремістськими

ЗМІ: У Білорусі ввели кримінальну відповідальність за підписку на Телеграм-канали, визнані екстремістськими
Фото: flickr.com/Юрій Самойлов

У Білорусі ввели кримінальну відповідальність за підписку на Телеграм-канали та Телеграм-чати, визнані судом екстремістськими. Про це повідомили в телеграм-каналі ГУБОЗ. Білоруські ЗМІ посилаються на нього як на телеграм-канал Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією (ГУБОПіК).

"12 жовтня 2021-го прийнято постанову Ради Міністрів N 575 «Про заходи протидії екстремізму й реабілітації нацизму», яка регламентує порядок реалізації положень Закону «Про протидію екстремізму». У зв'язку з цим ГУБОЗ починає роботу з визнання незареєстрованих груп громадян, які здійснюють екстремістську діяльність, в т.ч. в месенджерах та соціальних мережах, екстремістськими формуваннями. Це означає, що підписники екстремістських Телеграм-каналів і чатів будуть притягнені до кримінальної відповідальності за статтею 361-1 Кримінального кодексу (до семи років позбавлення волі) як учасники екстремістського формування", - йдеться в повідомленні.

Видання "Наша Нива" відзначило, що постанова, на яку посилається Телеграм-канал, поки ще не опублікована. На сайті pravo.by є інформація про документ, але немає його тексту. Також про посилення відповідальності на момент публікації новини не повідомляли в МВС Білорусі та держЗМІ.

Телеграм-канал телеканалу "Белсат", визнаний екстремістським, заявив, що помітив відписки.

"Залишитися з нами або відмовитися від підписки - це ваш вибір, але, на відміну від отруйних та задушливих проурядових «ЗМІ», ми вміємо іронізувати над собою", - йдеться в повідомленні.

До цього підписка на канали й чати, визнані екстремістськими, призводила до адміністративної відповідальності.  Поширення (репост, перерепост), зберігання матеріалів також переслідуються в Білорусі.

Станом на 13 жовтня в списку екстремістських знаходяться такі відомі Телеграм-канали, в тому числі що належать ЗМІ, як ByPOL, GIRLS POWER BELARUS, Нrоdnа.lifе, LUXTA, NEXTA, NEXTA-live, «Tribunа.соm Білорусь», «ТUТ.ВY новини I Zеrkаlо.iо», «ТUТ.ВY НОВИНИ LIVE», «БІЛОРУСЬ ГОЛОВНОГО МОЗКУ», «Белсат», «Карателі Білорусі», «Кібер-Партизани», «Кулуари KYKY», «Мая краина БЕЛАРУСЬ», «Партизани», «Країна Для Життя», «Чай з малиновим варенням», «Чорна книга Білорусі».

Новини по темі: Білорусь екстремізм