Завантажити ще

Зеленський запитав лідерів Євросоюзу, "чи є фініш" на шляху України до ЄС

Зеленський запитав лідерів Євросоюзу,
Фото: президент.gov.ua

Лідери Європейського союзу не змогли назвати приблизний термін можливого вступу України до ЄС. На брифінгу за підсумками саміту Україна-ЄС журналістка "Радіо Свобода" запитала, "обговорювали ви за закритими дверима питання термінів, коли ми можемо розраховувати на перспективу членства в ЄС".

Ось що відповіли учасники брифінгу - президент України Володимир Зеленський, президент Європейської ради Шарль Мішель і президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Володимир Зеленський:

- Це було в кінці (саміту, - авт.). Я сказав: пане президенте, мені здається, що нашому суспільству і мені, як його частині, не вистачає цього розуміння. Ми йдемо одним шляхом, але, де фініш і чи є він? Ми робимо все, щоб він був якомога швидше.

Шарль Мішель:

- Ми домовилися, що потрібно мобілізувати дискусії в ЄС. В останні місяці ми бачимо це прискорення, яке дозволяє більше зв'язати наших людей.

Урсула фон дер Ляєн:

- Те, що Україна може визначити власні політичні пріоритети, - для нас дуже важливо. Ми дуже близькі і ми ще зближуємось. Три основих напрямки. Перше, це реформи, і тут би я хотіла відзначити зусилля президента Зеленського і рішучість. Друге, це поступова економічна інтеграція. І третє, політична асоціація з ЄС. Важливо, що ми одна політична сім'я і працюємо разом.

23-й Саміт Україна - Європейський Союз пройшов вранці у вівторок в Маріїнському палаці в Києві. На ньому підписали угоду про спільний авіапростір. Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн також повідомила, що Єврокомісія разом з українськими експертами вивчає сценарії, щоб забезпечити для України достатні поставки газу.