4 липня
Завантажити ще

Зеленський провів перші «воєнні» перемовини з президентом Молдови

Зеленський провів перші «воєнні» перемовини з президентом Молдови
Фото: instagram.com/zelenskiy_official/

Президент Володимир Зеленський вперше за час війни провів переговори с з президенткою Молдови Маєю Санду. Як лідер України написав у Твітері, розмова відбулася по телефону.  

- З президентом Молдови Маєю Санду обговорили завтрашнє засідання Європейської ради. Очікуємо на рішення Євросоюзу щодо надання кандидатського статусу нашим державам. Домовилися про взаємну допомогу на шляху до ЄС, - наголосив він.

З молдовської сторони інформації про перемовини на даний час немає. В той же час "Європейська правда" пише, що готується візит президентки Молдови до Києва.

Позиція Кишинева після російського вторгнення викликала обурення Києва, оскільки Молдова відразу оголосила, що не запроваджуватиме проти Росії економічні санкції.  З часом Молдова запровадила усі основні заборони, але неофіційно, уникнувши свого включення до російського переліку "недружніх держав.

Ще одним спірним питання у відносинах двох країн було постачання зброї. ЄП повідомляє, що у перші дні російського вторгнення керівництво України просило уряду Молдови продати радянські винищувачі МіГ-29. Молдовська сторона відмовила, пояснивши, що Кишинів не хоче дратувати Росію. 

Потім Санду заявила, що Молдова не має сучасної зброї, аби надавати Україні військову допомогу, а також не може це робити згідно зі своєю конституцією.