4 липня
Завантажити ще

Зеленський про ратифікацію Стамбульської конвенції: Головний її зміст – захист від насильства та дискримінації

Зеленський про ратифікацію Стамбульської конвенції: Головний її зміст – захист від насильства та дискримінації
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський подякував народним депутатам, які підтримали ратифікацію Стамбульської конвенції. Про це йшлося у його зверненні до українців.

- Сьогодні вони виконали дуже важливу роботу. Я вдячний усім нашим народним депутатам, які підтримали нашу євроінтеграцію. Хочу зазначити: голосування за конвенцію Ради Європи щодо запобігання насильству щодо жінок та домашнього насильства – цю конвенцію найчастіше називають Стамбульською за місцем підписання. Її в Україні довго, як кажуть, "збивали" десятки років. Головний її зміст – простий: це зобов'язання захищати від насильства та різних форм дискримінації, - сказав Зеленський.

Також президент зазначив, що парламент схвалив важливий екологічний документ, ухваливши законопроект про управління відходами.

- Важливий екологічний документ. Ми боролися за нього три роки. Закон кілька разів зривався через олігархічні впливи, і тепер нарешті проголосований. Дякую! Сподіваюся, що Рада й надалі працюватиме з таким вагомим результатом, – наголосив глава держави.

За ратифікацію Стамбульської конвенції Верховна Рада проголосувала 20 червня на пленарному засіданні. Її підтримали 259 нардепів. Документ передбачає криміналізацію насильства щодо жінок, домашнього насильства, переслідування, примусових шлюбів та абортів, стерилізації, а також захист постраждалих, можливості правоохоронних органів реагувати на різні форми насильства та інші заходи щодо його запобігання або покарання.