23 травня
Завантажити ще

Зеленський пояснив, що означає для України ленд-ліз від США

Зеленський пояснив, що означає для України ленд-ліз від США
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський подякував президенту Сполучених Штатів за підписання закону про ленд-ліз для України. Глава держави зазначив, що програма є настільки вигідною для нашої держави, що її важко назвати позикою. Про це йшлося у його вечірньому зверненні до українців.

- Просто кажучи, ленд-ліз – це схема передачі нам всього, що потрібно для оборони. Хоча формально це як позика, але по суті вона настільки вигідна, що називати її позикою некоректно. По-перше, ми матимемо доступ до сучасної зброї, боєприпасів, обладнання, і нам не потрібно шукати варіанти, як за це все заплатити. По-друге, тепер із ленд-лізом президенту США не потрібно буде узгоджувати з Конгресом, яку допомогу він надає. Це прискорить постачання, – заявив Зеленський.

Як зазначив президент, вперше за програмою ленд-лізу США спрямовували допомогу Великобританії та Радянському Союзу, що стало ключовими передумовами їхньої перемоги у Другій світовій війні.

- Допомога з ленд-лізу від Сполучених Штатів для Великої Британії та Радянського Союзу кардинально змінила розстановку сил у Європі. Європейці тоді отримували за ленд-лізом велику номенклатуру продукції – від літаків до вантажівок, від авіаційного пального до засобів зв'язку, – нагадав Зеленський.

Також глава держави повідомив, що Палата представників Конгресу США проголосувала за новий та вагомий пакет підтримки для нашої країни та глобальної демократії – майже на 40 мільярдів доларів. Найближчим часом документ розгляне Сенат США, після чого його передадуть на підпис американському лідеру Джо Байдену.