23 травня
Завантажити ще

Зеленський – на церемонії The Atlantic Council: Ми - народ найкращих захисників

Зеленський – на церемонії The Atlantic Council:  Ми - народ найкращих захисників
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський виступив на церемонії вручення нагороди The Atlantic Council «За видатне лідерство», лауреатом якої став український народ. Премію українцям присуджено за стійкість і мужність у протистоянні російському вторгненню. The Atlantic Council вперше відзначає весь народ або націю, повідомили у Офісі президенту України.

Зеленський у відеозверненні висловив подяку за нагороду та зазначив, що рішення удостоїти весь український народ було правильним і справедливим, адже мужність «є національною рисою характеру українців».

- Сьогодні весь світ бачить це й захоплюється героїзмом українців. Водночас хочу, щоб для всіх це не ставало чимось буденним. І для цього слід говорити й пам’ятати, що за сміливістю, за мудрістю нашого народу стоять тисячі реальних історій, імен, подвигів, – наголосив президент. 

Він підкреслив, що світ має чути й знати про український народ, мати про українців чітке уявлення.

- Ми – народ найкращих захисників. Це наші Сухопутні війська, Повітряні та Військово-морські сили, Десантно-штурмові війська, Сили спеціальних операцій, Нацгвардія, розвідка, прикордонники, бійці територіальної оборони, – сказав Зеленський. 

Він розповів декілька історій українських героїв: про прикордонників з острова Зміїний, які не злякалися флагмана російського флоту крейсера «Москва», та захисників Маріуполя й «Азовсталі». Глава держави наголосив, що український народ – це люди, які не шкодують себе заради інших, це сміливі діти та літні люди. Ц сотні тисяч тих, хто воює, і мільйони тих, хто займається волонтерською діяльністю та допомагає.

Зеленський також нагадав про сміливих мешканців тимчасово окупованих Херсона, Мелітополя, Бердянська, Енергодара, Маріуполя, містечок і сіл, які попри погрози та постріли загарбників виходили на мирні акції на підтримку України.

- Це мільйони українців, які захищають рідну землю, захищають весь світ. Не бійтесь і приїжджайте в Україну. Почуйте ще тисячі подібних історій про нас, про українців. Подивіться в їхні сміливі очі, потисніть їхні міцні руки, і ви побачите, що вони роблять все це не заради слави, що їм потрібні не лише нагороди, а й конкретна допомога та конкретна підтримка, – сказав президент.

Він в котрий раз наголосив на тому, що наша країна потребує озброєння, фінансової підтримки та посилення санкційного тиску на Росію.

Відзнаку, присвоєну українському народові, було передано Послу України в США Оксані Маркаровій.

Вручення нагороди The Atlantic Council за видатні досягнення у сфері лідерства – це щорічний захід, що проводиться у Вашингтоні й транслюється в прямому ефірі. Цьогоріч у церемонії взяли участь близько 500 осіб із понад 30 країн.