30 червня
Завантажити ще

Володимир та Олена Зеленські виступили онлайн на концерті в Амстердамі

Володимир та Олена Зеленські виступили онлайн на концерті в Амстердамі
Фото: instagram.com/zelenskiy_official/

В Амстердамі за кілька днів до історичного рішення Європейського Союзу щодо України відбувся благодійний телемарафон «Embrace Ukraine – #StrivingTogether». На заході виступив у режимі онлайн президент України Володимир Зеленський.

– Я впевнений, що ніхто не має сумнівів, що Україна має отримати позитивне рішення. Ми цього заслужили! І заслужили не лише нашою сміливістю та боротьбою за свободу, – розпочав свій виступ президент.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Володимир Зеленський (@zelenskiy_official)

Він зазначив, що напад Росії на Україну відновив у людській пам'яті «найгірші сторінки історії». Російські бомби руйнують міста, російські солдати вбивають тисячі мирних людей. А російська держава здійснює масову депортацію українців.

- Що це таке? Це атака Росії проти усієї вільної Європи, проти наших спільних цінностей. Проти людських прав верховенства права та конвенцій, що захищають кожну людину в Європі та світі. Ми не дозволимо зруйнувати наші цінності. Я вірю, що разом ми зможемо закінчити війну нашою перемогою якнайшвидше. І відбудуємо те, що Росія зруйнувала. Об'єднана Європа точно сильніша за будь-яку тиранію. Навіть під час такої жорсткої війни демократичні інститути збережені. Навіть зараз ми розширюємо простір дії європейських цінностей – учора парламент ратифікував Стамбульську конвенцію, сказав глава держави.

На концерті також виступила перша леді Олена Зеленська, яка розповіла європейцям про українську культуру. Вона записала звернення у стінах Софійського собору в одязі квітів українського прапора.

- Ми боремося за свої та європейські цінності, бо вони у нас спільні. Так само, як і велична культурна спадщина нашої держави – від бібліотек часів Київської Русі до переможців "Євробачення", якими так вам полюбилися. Я зараз в одній із головних християнських святинь Східної Європи – Соборі Святої Софії. Нині це всесвітньо відомий музей. Наша з вами місія – зберегти не лише культурну спадщину ЮНЕСКО, а й культурний код українців, – заявила Зеленська.

17 червня Єврокомісія рекомендувала надати Україні статусу кандидата на членство в Європейському Союзі. На думку Комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами.